U14 Distriktsmästerskap



Schedule and Results

Last update: 2023-12-02 09:21
RoundDateGameResultSpectatorsVenueGroup
1Flemingsbergs IK  -  Brinkens IF18 - 3 (10-1, 8-2) 32Visättra IshallU14 DM Grupp 6
  Saltsjöbadens IF  -  Huddinge IK röd12 - 4 (6-1, 6-3) 43Saltsjöbadens IshallU14 DM Grupp 2
  Vallentuna Hockey  -  FOC Farsta IF3 - 1 (1-0, 2-1) Vallentuna IshallU14 DM Grupp 5
  Solna SK  -  Sollentuna HC5 - 2 (3-2, 2-0) 30Ulriksdals IP Hall 2U14 DM Grupp 2
  Järfälla HC  -  Spånga IS IK2 - 0 (1-0, 1-0) Järfälla IshallU14 DM Grupp 6
  Värmdö HC  -  Mälarö Hockeyförening9 - 0 (4-0, 5-0) EkhallenU14 DM Grupp 4
  Haninge Anchors HC  -  IFK Österåker Vikings HC3 - 7 (0-4, 3-3) Torvalla B-hallU14 DM Grupp 4
  Boo HC  -  IFK Tumba IK9 - 0 (4-0, 5-0) Björknäs IshallU14 DM Grupp 5
2Hässelby Kälvesta HC  -  SDE HF6 - 8 (5-3, 1-5) Grimsta IshallU14 DM Grupp 1
  Lidingö Vikings HC  -  Boo HC3 - 0 (1-0, 2-0) 61Exakt ArenaU14 DM Grupp 5
  Brinkens IF  -  Järfälla HC0 - 14 (0-7, 0-7) 30FuturPensionHallenU14 DM Grupp 6
  Huddinge IK röd  -  Solna SK2 - 3 (1-2, 1-1) 45BjörkängshallenU14 DM Grupp 2
  Trångsunds IF  -  AIK5 - 0 (2-0, 3-0) StortorpshallenU14 DM Grupp 3
1Nacka HK vit  -  Djurgårdens IF3 - 5 (3-1, 0-4) 28Nacka IshallU14 DM Grupp 3
2Viggbyholms IK  -  Saltsjöbadens IF15 - 0 (9-0, 6-0) 54JägholmshallenU14 DM Grupp 2
  Nacka HK blå  -  Haninge Anchors HC5 - 0 (3-0, 2-0) 56Nacka IshallU14 DM Grupp 4
  IFK Tumba IK  -  Vallentuna Hockey1 - 5 (1-3, 0-2) IshusetU14 DM Grupp 5
  Spånga IS IK  -  Flemingsbergs IK1 - 5 (1-2, 0-3) 35Stricct Travel ArenaU14 DM Grupp 6
  IFK Täby HC  -  Huddinge IK vit8 - 0 (5-0, 3-0) 42Tibble IshallU14 DM Grupp 1
  IFK Österåker Vikings HC  -  Värmdö HC1 - 9 (0-6, 1-3) 40Österåker SportcentrumU14 DM Grupp 4
1SDE HF  -  Göta Traneberg IK5 - 1 (0-1, 5-0) 40Enebybergs IshallU14 DM Grupp 1
3Göta Traneberg IK  -  Hässelby Kälvesta HC5 - 10 (4-3, 1-7) HCL ArenaU14 DM Grupp 1
  Sollentuna HC  -  Huddinge IK röd7 - 2 (3-1, 4-1) SVEAB AnexU14 DM Grupp 2
  Mälarö Hockeyförening  -  IFK Österåker Vikings HC6 - 3 (3-3, 3-0) AllhallenU14 DM Grupp 4
  SDE HF  -  IFK Täby HC2 - 6 (2-2, 0-4) Enebybergs IshallU14 DM Grupp 1
  Vallentuna Hockey  -  Lidingö Vikings HC3 - 5 (2-4, 1-1) Vallentuna IshallU14 DM Grupp 5
  FOC Farsta IF  -  IFK Tumba IK7 - 0 (3-0, 4-0) Farsta IshallU14 DM Grupp 5
  Nacka HK vit  -  Trångsunds IF1 - 10 (0-4, 1-6) 46Nacka IshallU14 DM Grupp 3
  Solna SK  -  Viggbyholms IK0 - 3 (0-3, 0-0) 30Ulriksdals IP Hall 2U14 DM Grupp 2
  Flemingsbergs IK  -  Järfälla HC3 - 1 (2-1, 1-0) 49Visättra IshallU14 DM Grupp 6
4Huddinge IK vit  -  SDE HF2 - 1 (0-1, 2-0) BjörkängshallenU14 DM Grupp 1
  Haninge Anchors HC  -  Värmdö HC2 - 6 (0-3, 2-3) 49Torvalla B-hallU14 DM Grupp 4
  AIK  -  Nacka HK vit0 - 6 (0-3, 0-3) Ulriksdals IP Hall 3U14 DM Grupp 3
  Nacka HK blå  -  Mälarö Hockeyförening7 - 1 (3-0, 4-1) 30Nacka IshallU14 DM Grupp 4
  Boo HC  -  Vallentuna Hockey3 - 0 (1-0, 2-0) 45Björknäs IshallU14 DM Grupp 5
  IFK Täby HC  -  Göta Traneberg IK11 - 0 (7-0, 4-0) Tibble IshallU14 DM Grupp 1
5Göta Traneberg IK  -  Huddinge IK vit2 - 15 (0-6, 2-9) HCL ArenaU14 DM Grupp 1
4Viggbyholms IK  -  Sollentuna HC8 - 0 (5-0, 3-0) 42JägholmshallenU14 DM Grupp 2
  Lidingö Vikings HC  -  FOC Farsta IF10 - 2 (7-2, 3-0) 38Exakt ArenaU14 DM Grupp 5
  Saltsjöbadens IF  -  Solna SK6 - 4 (1-3, 5-1) 52Saltsjöbadens IshallU14 DM Grupp 2
  Trångsunds IF  -  Djurgårdens IF6 - 1 (3-1, 3-0) StortorpshallenU14 DM Grupp 3
5FOC Farsta IF  -  Boo HC2 - 6 (1-3, 1-3) Farsta IshallU14 DM Grupp 5
  Hässelby Kälvesta HC  -  IFK Täby HC2 - 12 (1-5, 1-7) Grimsta IshallU14 DM Grupp 1
3Värmdö HC  -  Nacka HK blå1 - 2 (0-0, 1-2) 64EkhallenU14 DM Grupp 4
5Sollentuna HC  -  Saltsjöbadens IF5 - 6 (2-3, 3-3) SVEAB AnexU14 DM Grupp 2
  Huddinge IK röd  -  Viggbyholms IK1 - 6 (1-3, 0-3) BjörkängshallenU14 DM Grupp 2
  IFK Österåker Vikings HC  -  Nacka HK blå0 - 17 (0-9, 0-8) 30Österåker SportcentrumU14 DM Grupp 4
3Spånga IS IK  -  Brinkens IF7 - 1 (2-1, 5-0) 35Stricct Travel ArenaU14 DM Grupp 6
5IFK Tumba IK  -  Lidingö Vikings HC1 - 6 (0-5, 1-1) IshusetU14 DM Grupp 5
  Mälarö Hockeyförening  -  Haninge Anchors HC1 - 2 (0-0, 1-2) AllhallenU14 DM Grupp 4
1Huddinge IK vit  -  Hässelby Kälvesta HC9 - 3 (4-1, 5-2) BjörkängshallenU14 DM Grupp 1
5Djurgårdens IF  -  AIK4 - 2 (2-1, 2-1) Mälarhöjdens IshallU14 DM Grupp 3
1Mälarö Hockeyförening  -  Spånga IS IK2 - 5 (0-2, 2-3) AllhallenU14 DM C-slutspel
3Järfälla HC  -  Djurgårdens IF5 - 1 (3-0, 2-1) 33Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
1Flemingsbergs IK  -  IFK Täby HC2 - 3 (1-1, 1-2) 42Visättra IshallU14 DM A-slutspel
  SDE HF  -  Nacka HK vit6 - 5 (3-4, 3-1) 37Enebybergs IshallU14 DM C-slutspel
  Saltsjöbadens IF  -  Djurgårdens IF5 - 4 (3-3, 2-1) 55Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
  Värmdö HC  -  Boo HC4 - 0 (2-0, 2-0) 56EkhallenU14 DM B-slutspel
  Trångsunds IF  -  Lidingö Vikings HC3 - 1 (1-0, 2-1) 78StortorpshallenU14 DM A-slutspel
  Hässelby Kälvesta HC  -  IFK Österåker Vikings HC6 - 4 (3-3, 3-1) Grimsta IshallU14 DM D-slutspel
  Huddinge IK vit  -  Järfälla HC0 - 4 (0-1, 0-3) 75BjörkängshallenU14 DM B-slutspel
  Solna SK  -  Vallentuna Hockey3 - 1 (1-1, 2-0) 40Ulriksdals IP Hall 2U14 DM C-slutspel
  FOC Farsta IF  -  Sollentuna HC1 - 2 (0-1, 1-1) Farsta IshallU14 DM D-slutspel
4Värmdö HC  -  Huddinge IK vit1 - 3 (1-2, 0-1) 36Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
1Nacka HK blå  -  Viggbyholms IK3 - 1 (0-1, 3-0) 65Nacka IshallU14 DM A-slutspel
  Brinkens IF  -  AIK1 - 3 (1-2, 0-1) 75LejonhallenU14 DM D-slutspel
5Trångsunds IF  -  Flemingsbergs IK2 - 5 (1-3, 1-2) StortorpshallenU14 DM A-slutspel
2Boo HC  -  Saltsjöbadens IF5 - 4 (2-3, 2-1, 0-0, 1-0) 64Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
  Spånga IS IK  -  Solna SK3 - 0 (3-0, 0-0) AllhallenU14 DM C-slutspel
5Lidingö Vikings HC  -  Viggbyholms IK1 - 3 (0-1, 1-2) StortorpshallenU14 DM A-slutspel
2SDE HF  -  Mälarö Hockeyförening4 - 2 (1-2, 3-0) AllhallenU14 DM C-slutspel
5IFK Täby HC  -  Nacka HK blå0 - 5 (0-1, 0-4) StortorpshallenU14 DM A-slutspel
2Vallentuna Hockey  -  Nacka HK vit1 - 2 (1-0, 0-2) AllhallenU14 DM C-slutspel
  IFK Österåker Vikings HC  -  FOC Farsta IF1 - 0 (0-0, 1-0) 30Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
3Huddinge IK vit  -  Boo HC1 - 2 (0-1, 1-1) Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
  Solna SK  -  Mälarö Hockeyförening3 - 2 (2-2, 1-0) AllhallenU14 DM C-slutspel
2Sollentuna HC  -  Brinkens IF6 - 2 (2-1, 4-1) 35Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
3Saltsjöbadens IF  -  Värmdö HC1 - 4 (0-1, 1-3) 70Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
  Nacka HK vit  -  Spånga IS IK1 - 2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-1) AllhallenU14 DM C-slutspel
2AIK  -  Hässelby Kälvesta HC8 - 1 (3-0, 5-1) 30Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
  IFK Täby HC  -  Trångsunds IF5 - 3 (2-0, 3-3) 100StortorpshallenU14 DM A-slutspel
  Järfälla HC  -  Värmdö HC2 - 0 (0-0, 2-0) 42Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
3SDE HF  -  Vallentuna Hockey4 - 1 (3-0, 1-1) AllhallenU14 DM C-slutspel
2Lidingö Vikings HC  -  Nacka HK blå1 - 6 (0-2, 1-4) 88StortorpshallenU14 DM A-slutspel
4Mälarö Hockeyförening  -  Nacka HK vit2 - 4 (2-0, 0-4) AllhallenU14 DM C-slutspel
2Viggbyholms IK  -  Flemingsbergs IK3 - 7 (2-4, 1-3) 66StortorpshallenU14 DM A-slutspel
4Solna SK  -  SDE HF0 - 2 (0-1, 0-1) AllhallenU14 DM C-slutspel
2Djurgårdens IF  -  Huddinge IK vit5 - 3 (1-2, 4-1) 34Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
3Lidingö Vikings HC  -  IFK Täby HC1 - 5 (0-1, 1-4) 67StortorpshallenU14 DM A-slutspel
  Brinkens IF  -  FOC Farsta IF4 - 3 (3-2, 1-1) 20Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
4Spånga IS IK  -  Vallentuna Hockey5 - 1 (3-1, 2-0) AllhallenU14 DM C-slutspel
3Flemingsbergs IK  -  Nacka HK blå2 - 5 (2-2, 0-3) 76StortorpshallenU14 DM A-slutspel
  Hässelby Kälvesta HC  -  Sollentuna HC5 - 6 (3-2, 2-4) 30Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
  IFK Österåker Vikings HC  -  AIK4 - 5 (3-4, 1-1) 40Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
5Huddinge IK vit  -  Saltsjöbadens IF3 - 2 (1-1, 2-1) 40Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
1Göta Traneberg IK  -  IFK Tumba IK3 - 3 (0-2, 3-1) IshusetU14 DM E-slutspel
  Visby-Roma HK Ungdom  -  Huddinge IK röd0 - 8 (0-4, 0-4) RoplanhallenU14 DM E-slutspel
4Brinkens IF  -  IFK Österåker Vikings HC5 - 6 (3-4, 2-2) Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
  Boo HC  -  Djurgårdens IF1 - 7 (1-4, 0-3) 36Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
5Nacka HK vit  -  Solna SK0 - 3 (0-1, 0-2) AllhallenU14 DM C-slutspel
4Saltsjöbadens IF  -  Järfälla HC0 - 6 (0-3, 0-3) 55Saltsjöbadens IshallU14 DM B-slutspel
2Huddinge IK röd  -  Göta Traneberg IK1 - 3 (1-2, 0-1) IshusetU14 DM E-slutspel
5SDE HF  -  Spånga IS IK1 - 7 (1-3, 0-4) AllhallenU14 DM C-slutspel
3Trångsunds IF  -  Viggbyholms IK7 - 2 (3-1, 4-1) 84StortorpshallenU14 DM A-slutspel
4FOC Farsta IF  -  Hässelby Kälvesta HC3 - 4 (1-1, 2-3) Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
2IFK Tumba IK  -  Visby-Roma HK Ungdom2 - 3 (1-2, 1-1) IshusetU14 DM E-slutspel
5Vallentuna Hockey  -  Mälarö Hockeyförening2 - 3 (1-0, 1-3) AllhallenU14 DM C-slutspel
4Flemingsbergs IK  -  Lidingö Vikings HC6 - 2 (3-0, 3-2) 67StortorpshallenU14 DM A-slutspel
  Sollentuna HC  -  AIK1 - 2 (0-1, 1-1) Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
  Viggbyholms IK  -  IFK Täby HC3 - 5 (0-2, 3-3) 67StortorpshallenU14 DM A-slutspel
3IFK Tumba IK  -  Huddinge IK röd4 - 6 (2-4, 2-2) IshusetU14 DM E-slutspel
  Visby-Roma HK Ungdom  -  Göta Traneberg IK4 - 0 (2-0, 2-0) RoplanhallenU14 DM E-slutspel
5Hässelby Kälvesta HC  -  Brinkens IF2 - 8 (1-5, 1-3) 20Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
4Nacka HK blå  -  Trångsunds IF3 - 1 (2-1, 1-0) 82StortorpshallenU14 DM A-slutspel
5Järfälla HC  -  Boo HC3 - 1 (2-0, 1-1) 42Nacka B-hallU14 DM B-slutspel
  AIK  -  FOC Farsta IF6 - 3 (4-2, 2-1) Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel
  Djurgårdens IF  -  Värmdö HC6 - 8 (2-5, 4-3) Nacka B-hallU14 DM B-slutspel
  IFK Österåker Vikings HC  -  Sollentuna HC2 - 5 (1-4, 1-1) Österåker SportcentrumU14 DM D-slutspel