lol
lol
lol

U15 Grupp E "Enstaka matcher", Stockholms Ishockeyförbund


 
Flemingsbergs IK gul emFlemingsbergs IK gul em[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Wallin, Tim2006-02-20GKL SWETyresö HK
2Holmlund, Emrik2006-07-26CEL SWEFOC Farsta IF
3Tesfay, Simon2006-09-23RDL SWEFOC Farsta IF
5Turesson, Charlie2006-04-07RDL SWEIFK Tumba IK
6Sjöqvist, Gustav2006-02-24LDL SWEFlemingsbergs IK
7Morin, Melker2006-04-20RDL SWEAlvesta SK
8Magnusson, William2006-10-15CEL SWEFlemingsbergs IK
9Jernfalk, Patrik2006-02-15RDL SWEVärmdö HC
10Pettersson, Gustav2006-02-15CEL SWEFlemingsbergs IK
11Johansson, Arvid2007-01-31RDL SWEFlemingsbergs IK
12Levén, Nicholas2006-04-04RWL SWESaltsjöbadens IF
13Engholm, Joakim2006-05-04RWL SWEFlemingsbergs IK
14Malakhov, Maksim2006-01-13CEL RUS
15Andersson, William2006-01-21CEL SWEFOC Farsta IF
16Hedman, Douglas2006-03-10CEL SWEBrinkens IF
17Lammila, Elias2006-10-17RWL SWESaltsjöbadens IF
18Karth, Emil2006-08-25RDL SWEHammarby IF
19Sivoho, Peter2006-06-16LWL SWEHuddinge IK
20Schünzel, Lukas2006-10-17RWL SWEIFK Tumba IK
21Andersson, Macish2006-06-23CEL SWEMälarh/Bre Hockey
22Rakuscinec, Andreas2006-01-23LDL DEN
23Dahlqvist, Sebastian2007-02-22LWL SWEHanvikens SK
24Kalancha, Serghei2006-05-02LDL UKR
25Lenngren, Alexander2006-07-25LWL SWEIFK Tumba IK
26Szepesi, Emil2006-02-26LWL SWEHanvikens SK
27Johansson, Alve2006-06-25LDL SWEFlemingsbergs IK
29Szarzynski, Hubert2006-01-24LDL POL
30Frank, Adam2006-06-04GKL SWESaltsjöbadens IF
35Ridderstolpe, Ebba2007-07-16GKL SWEIFK Tumba IK
99Furaev, Lukas2007-01-28GKL SWEHammarby IF
99Tuzin, Tim2007-10-11CEL BLR
   Avg.      
14.1 
Team Officials
Title Name
Head CoachStrandfeldt, Fredrik

 
Nacka HK vit emNacka HK vit em[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Johansson, Anton2006-10-16CEL SWESaltsjöbadens IF
2Edvinsson, Viktor2006-02-28LDR SWEVärmdö HC
3Eideholm, Valter2006-10-26CER SWEBoo HC
4Einarsson, Sebastian2006-05-17CER SWEBoo HC
5Engman, Theodor2006-09-13CER SWEBoo HC
6Brant, Lukas2006-05-03RWL SWESaltsjöbadens IF
7Magnusson, Ossian2006-08-01RDL SWENacka HK
8Bratt, Jacob2006-03-26LDL SWESaltsjöbadens IF
9Lundberg-Strid, Victor2006-03-10RWL SWENacka HK
10Eriksson, Albin2006-02-03RWR SWEFOC Farsta IF
11Burlin, Jonathan2006-12-19LWL SWENacka HK
12Wistrand, Daniel2006-01-01RWL SWENacka HK
13Hammar, Sixten2006-06-09RDL SWESaltsjöbadens IF
14Holst - Persson, Filip2006-10-09CEL SWEFOC Farsta IF
15Sundblom, Carl-Johan2006-01-02CEL SWESaltsjöbadens IF
16Weimer, Hugo2006-04-16CER SWENacka HK
17Spjuth, Oscar2006-01-05CER SWEBoo HC
18Wallerfelt, Edwin2006-04-03RDR SWENacka HK
19Eneqvist, Emil2006-05-12CER SWEBoo HC
20Forslund, Isak2006-06-12RDL SWENacka HK
21Aspberg, Olle2006-01-26CEL SWESaltsjöbadens IF
22Skande, Elliot2006-09-18LDL SWESaltsjöbadens IF
23Häll, Felix2006-01-14CER SWEBoo HC
24Majlard, Hugo2006-05-24CER SWEBoo HC
25Ahlström, Lucas2006-02-07CER SWENacka HK
26Skoogh, Anton2006-06-12CER SWEBoo HC
27Lovén, Felix2006-06-24RWR SWENacka HK
28Lalinder, Leo2006-09-13CER SWEBoo HC
29Nilsson, Melvin2006-04-15RDL SWEVärmdö HC
30Katz, Neo2006-03-02GKL SWEHaninge Anchors HC
35Andersson, Hugo2006-01-11GKR SWEBoo HC
44Johansson, Ludvig2006-01-08CER SWEBoo HC
98Lundin, Max2006-04-29GKR SWEVärmdö HC
99Mellström, Rasmus2006-07-24CER SWEBoo HC
   Avg.      
14.3 
Team Officials
Title Name
Head CoachHoltz, David
Assistant CoachHolst, Alexander
Assistant CoachKristiansson, Erik
Assistant CoachLovén, Fredrik
Team LeaderAspberg, Sanna
Team LeaderWallerfelt, Erik
Equipment ManagerStrid, Dan
Goalie CoachBjurling, Björn

 
Södertälje SK emSödertälje SK em[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Söderberg, Erik2006-04-15GKR SWESödertälje SK
3Wall, Viggo2006-08-02RDL SWESödertälje SK
4Kadziela, Dawid2006-10-20LDL SWESödertälje SK
5Landegren, Valter2006-04-27RDL SWESödertälje SK
6Heikman, Isak2006-02-15CEL SWEIFK Mariefred
8Eidebo, Philip2006-02-18LDL SWESödertälje SK
9Svensson, Lukas2006-02-04LWL SWESödertälje SK
10Lundström, Alve2006-05-09RWL SWESödertälje SK
12Diberius, Erik2006-12-13CEL SWESödertälje SK
13Eriksson, Vincent2006-01-13RDL SWESödertälje SK
14Seyhan, Kristian2006-06-09RWL SWESödertälje SK
15Hägglund, Max2006-04-11RWR SWESödertälje SK
16Magnusson, Theo2006-02-09CEL SWESödertälje SK
17Diberius, Axel2006-11-17LWR SWESödertälje SK
20Söderman, Erik2006-08-15LWR SWEIFK Mariefred
21Öman, Isak2006-02-07RDL SWESödertälje SK
23Haddad, Elie Junior2006-01-25LDL SWESödertälje SK
24Hjorth, Alexander2006-07-12CER SWEEskilstuna Linden Hockey
26Lindahl, Sam2006-11-16RDL SWENynäshamns IF HC
27Odelius, William2006-05-20LDR SWESödertälje SK
28Hesselvall, Adam2006-04-10CER SWESödertälje SK
29Sandberg, Hugo2006-06-19LDL SWESödertälje SK
32Ström, Pontus2006-03-30GKL SWESödertälje SK
34Zetterqvist, Charlie2006-04-11CEL SWEIFK Tumba IK
35Johansson, Axel2006-04-16GKL SWESödertälje SK
37Olofsson, Viktor2006-04-25LDL SWEJärna SK
41Bergfors, Leyton2006-10-12RWL SWEVarberg HK
62Åvik, Douglas2006-10-21LDL SWEEskilstuna Linden Hockey
77Juhlin, Tim2006-08-26RWL SWESödertälje SK
93Petersson, Erik2006-02-23CEL SWESödertälje SK
   Avg.      
14.2 
Team Officials
Title Name
Head CoachEidebo, Tomas
Assistant CoachHeikman, Per
Assistant CoachHjorth, Martin
Assistant CoachOdelius, Johan
Team LeaderLuoma, Sari

 
Tyresö Hanvikens SK emTyresö Hanvikens SK em[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1El Din Assali, Noor2006-06-02GKL SWEHammarby IF
1Stener, Elias2005-04-16GKL SWETyresö HK
3Ingelsson, Samuel2006-02-03CEL SWEHanvikens SK
4Hemb, Östen2006-07-04CEL SWEBrinkens IF
5Marsnäs, Jack2006-11-02LWL SWEHanvikens SK
5Nyberg, William2006-05-05LWL SWEHanvikens SK
6Kjellgren, Linus2006-12-21LWL SWEHanvikens SK
7Bengstelius, Hampus2005-12-01LDL SWEHanvikens SK
7Lahavaroy-Olsson, Julian2006-04-20RDR SWETyresö HK
8Lizell, Albert2006-02-20LDL SWEHammarby IF
9Bernström, Charlie2006-02-25CEL SWEHaninge Anchors HC
9Hedberg, Zigge2005-10-25LWL SWEHammarby IF
9Persson, Linus2005-05-13RWR SWEHanvikens SK
10Setterblad, Emil2006-10-24LDL SWEHanvikens SK
11Matchett, Samuel2006-06-01LDL SWEHanvikens SK
12Rosengren, Filip2006-01-12LWL SWEHanvikens SK
13Rosenholm, Leo2006-01-31LWL SWETyresö HK
14Bernström, Jonathan2006-08-24LDL SWEHaninge Anchors HC
15Alnered, Noah2006-03-16LWL SWEHanvikens SK
15Mattsson, Niklas2005-07-21LWL SWEHanvikens SK
16Källström, Vincent2006-06-27LWL SWEHanvikens SK
18Backe, William2005-12-28LDL SWEHanvikens SK
18Svensk, Erik2006-12-06LDL SWETyresö HK
19Hallbom, Nils2005-07-06LWL SWEÄlta IF
19Karlsson, Oscar2006-02-23LDL SWEHanvikens SK
20Andersson, Melvin2005-09-28LWL SWEDjurgårdens IF
21Löfdahl, Leo2005-06-11CEL SWEHanvikens SK
21Nord Boestad, Gustav2006-03-02LWL SWEHammarby IF
22Rönnlund, Alvin2006-07-29LWL SWEHanvikens SK
23Drakenlind, Zacharias2005-09-07LDL SWETyresö HK
24Carlsson, Tim2005-03-19LWL SWEÄlta IF
27Hermin, Elvin2005-04-11LWL SWETyresö HK
31Aliev, Tommy2006-08-09GKL SWEHanvikens SK
31Brolin, William2005-11-29GKL SWETyresö HK
34Magnell, Charlie2006-04-30LWL SWEHanvikens SK
35Persson, Alfred2005-07-15GKL SWEHanvikens SK
50Glader, Måns2006-01-12CER SWEHammarby IF
   Avg.      
14.5 
Team Officials
Title Name
Head CoachWinberg, Tim
Assistant CoachMiltenburg, Martijn
Assistant CoachOhlsson, Teodoro
Assistant CoachSetterblad, Henrik
Team LeaderAssali, Theo
Team LeaderMagnell, Markus
Team LeaderSvensk, Stellan
Equipment ManagerMatchett, Ben
Equipment ManagerRosenholm, Robert

 
Åker/Strängnäs HC emÅker/Strängnäs HC em[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Gråberg, Elias2006-04-14GKL SWEIFK Mariefred
2Nilsen, Oliwer2006-10-10RWR SWEIFK Mariefred
4Törnlund, Johan2005-11-07LDL SWEÅker/Strängnäs HC
5Simling, Melker2006-04-19LDL SWEÅker/Strängnäs HC
6Hedén, Gustav2005-11-22RDL SWEÅker/Strängnäs HC
7Wallin, Kajsa2006-07-30LWL SWEÅker/Strängnäs HC
8Zaya, Mattias2006-05-14RWR SWEÅker/Strängnäs HC
9Balck, Isac2006-06-23CEL SWEÅker/Strängnäs HC
10Thorén, Olle2006-05-19RWR SWEÅker/Strängnäs HC
11Huhta, Loke2006-07-14RDL SWEÅker/Strängnäs HC
12Uddin, Edvin2006-09-22LDR SWEFlens HC Flames
13Svärd, Valdemar2006-06-06LDL SWEÅker/Strängnäs HC
14Viström, Henrik2006-09-11CEL SWEÅker/Strängnäs HC
15Ekström, Calle2006-05-11RWR SWEIFK Mariefred
16Hägerstrand, Niklas2006-03-16LWL SWEÅker/Strängnäs HC
17Svinhufvud, Wille2005-03-23RWL SWEJärna SK
19Hedengren, Hannes2005-12-30LWL SWEÅker/Strängnäs HC
20Nilsson, Pontus2005-05-16RDR SWEIFK Falköping IK
21Fallström, Filip2006-06-26CEL SWEÅker/Strängnäs HC
23Gold-Cox, David2006-02-04RDL SWEIFK Mariefred
24Karlsson, Adam2006-03-08RDL SWEÅker/Strängnäs HC
26Bondesson, Marcus2006-05-10RWR SWEEskilstuna Linden Hockey
27Sandberg, Jacob2006-03-12LWL SWEFlens HC Flames
28Wase, Elton2006-01-06LWL SWEEskilstuna Linden Hockey
29Fonzovs, Liam2006-04-06LDL SWEÅker/Strängnäs HC
30Alfayeg, Edvin2005-08-29GKL SWEIFK Mariefred
31Jonsson, Oliwer2006-02-20CEL SWEIFK Mariefred
32Nybäck, Oskar2006-01-02CEL SWEIFK Mariefred
33Romin, Ture2005-05-01LWL SWEÅker/Strängnäs HC
34Carlsson, William2006-09-29RWL SWEÅker/Strängnäs HC
35Tjäder, Leon2006-06-23LWL SWEIFK Mariefred
36Söderman, Einar2006-11-24RWR SWEÅker/Strängnäs HC
37Ryding, Izabel2005-09-19RDR SWEIFK Mariefred
39Svärd, Max2005-03-09LWL SWEÅker/Strängnäs HC
40Netz-Åkesson, Theodor2006-05-25RDR SWEIFK Mariefred
41Forsberg, Christofer2006-08-12RWR SWEIFK Mariefred
42Malmquist, Wilmer2005-10-13CEL SWEÅker/Strängnäs HC
43Ekström, Gustav2007-12-27RWR SWEIFK Mariefred
44Bergström, Wille2006-08-20RWR SWE
45Tärnfjord, William2005-04-19RDR SWEIFK Mariefred
47Borg-Minholm, Joel2006-09-02LWL SWEÅker/Strängnäs HC
48Koponen, Theodor2006-12-19LDL SWEÅker/Strängnäs HC
49Nordström, Lukas2006-06-07RWR SWEÅker/Strängnäs HC
50Adolfsson, David2006-03-27GKL SWEÅker/Strängnäs HC
   Avg.      
14.3 
Team Officials
Title Name
Head CoachKoponen, Pasi
Assistant CoachFallström, Stefan
Assistant CoachHedén, Magnus
Assistant CoachHåkansson, Niclas
Assistant CoachMadell, Viktor
Assistant CoachTärnfjord, Per
Team ManagerBalck, Per
Team LeaderGold Cox, Timmy
Equipment ManagerCarlsson, Andreas
Equipment ManagerFonzovs, Pierre
Equipment ManagerGråberg, Rickard

 
Älta IF gul emÄlta IF gul em[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
6Persson, Axel2006-06-01CEL SWEÄlta IF
7Akan, Alexander2005-07-13CEL SWEÄlta IF
8Martinovic, Adrian2006-07-19CEL SWEÄlta IF
9Svahn, Marcus2005-08-07CEL SWEÄlta IF
12Ellung, Hugo2005-07-20CEL SWEÄlta IF
13Därth, Olle2007-04-14CEL SWEÄlta IF
16Norell, Hugo2006-10-03CEL SWEÄlta IF
18Atrak, Lucas2006-08-24CEL SWESaltsjöbadens IF
19Drosback Martin, Douglas2006-08-09CEL SWEÄlta IF
21Vikström, Alex2006-05-31CEL SWEÄlta IF
22Magnusson, Leonard2006-06-11CEL SWEÄlta IF
23Ekmark, Erik2006-07-03CEL SWEÄlta IF
24Magnusson, Malvin2006-06-11CEL SWEÄlta IF
27Thunman, Elias2006-06-16CEL SWEÄlta IF
29Boij, Filip2005-09-08CEL SWEÄlta IF
30Noresund, Tim2006-07-12GKL SWEÄlta IF
35Ström, Vincent2006-09-27GKL SWEHanvikens SK
36Bohman Asmani, Leon2006-06-14CEL SWEÄlta IF
87Jäderberg, Lukas2006-03-14CEL SWEÄlta IF
98Håkansson, Lage2006-09-30CEL SWEÄlta IF
   Avg.      
14.2 
Team Officials
Title Name
Head CoachJäderberg, Tim
Assistant CoachNoresund, Per
Assistant CoachStröm, Gustav