U15P Röd Grupp 3, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 18:15
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Swartling, AstonSOL24112000000464,7111,7623,5300174.26
230Almqvist, JoelLVHC531000000075,000,0025,000040.78
331Lindström, VideVIS540000001080,000,0020,000051.21
496Örnhall, WalterTÄBY2360010000187,500,0012,500082.65
530Gesar, AlexanderVÄR2380000000188,890,0011,110093.00
61Sandgren, GeorgySEG4170010000290,000,0010,0000205.00

80Söderberg, EricTÄBY210000000000000.00
35Johansson, AlecVÄR21121000000375,006,2518,75001616.00
35Stolarczyk, LeonardTÄBY22300100000100,000,000,000041.99
30Malmborg, TeoVIS2300100000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
TÄBY2
- IFK Täby HC 2
LVHC
- Lidingö Vikings HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL2
- Solna SK 2
VIS
- Visby-Roma HK Ungdom
VÄR2
- Värmdö HC 2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS