HockeyTvåan Herr Syd B , Region Syd

 
Alvesta SKAlvesta SKAlvesta SKAlvesta SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Nilsson, JoakimRW74594200
221Karlsson, LudvigRW73470110
316Arthursson, EliasRW71450000
415Lingmerth, OscarLD71452001
520Åstrand, HugoRW32240000
624Leskinen, TimRW61340000
714Eriksson, AdamRW71340010
827Lundkvist, VincentCE70440000
94Fransson, JohanLD72134010
1028Andersson, AdamCE72136000
1111Hedlin, MalteCE70226000
125Sonnbjer, MalteLD31014000
1326Marzec, TomaszLD51010000
1418Du Rietz, KevinRW71010000
3Johansson, OlleLD71010000
168Stein, ViggoRD30110000
176Fredh, LeoRD70116000
1823Rohlin, HugoLW10000000
1913Hedlin, HugoRD20002000
25Jonsson, DouglasRW20002000
2112Jönsson, MioLW40000000
229Brattborn, RasmusCE60000000
2331Ericsson, SebastianGK70000000
1Lind, MelvinGK70000000
2510Backman, JulianRD70002000
2622Ottoson Knuuttila, ArvidLW70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lind, Melvin773180:166727892.312.00021
231Ericsson, Sebastian774244:081014915993.712.46113
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Helsingborg HC UngdomHelsingborg HC UngdomHelsingborg HC UngdomHelsingborg HC Ungdom[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Bengtsson, AlexanderRW744830010
22Frelin, WilleLW72354000
326Stenson, AlexanderLD72242010
417Bringsén, RobinRW60442000
552Molin, NilsLW70334000
698Musoke-Muwanga, LukasCE32020000
729Sjöstrand, AntonLD51128100
838Berlin, ArvidRD71124010
922Blomqvist, ViktorLW71126100
104Bognäs, SvanteRD70222000
1144Westin, VilleCE702227000
1247Smyth, IsacRW41012000
1319Decierdo, MariusLW51017000
1432Levin, LinusRD61012000
1521Oredsson, MelvinRW61012010
1662Wramhed, SixtenCE71010000
1798Adakauskas, DariusRD20110000
1814Dahl, KasperLD70112000
1915Allard, ErikCE10002000
2045Mårtensson, JoelRW20000000
2128Dahlkvist, OttoLW20002000
2243Arnström, KevinLD30002000
2323Sahlin, EmilCE40004000
2469Arrhagen, LucasGK70000000
2533Erichsen Bornell, CalleGK70000000
2678Karlsson, MiltonRW700026000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
169Arrhagen, Lucas775279:432014516587.884.29013
233Erichsen Bornell, Calle773140:2715637880.776.41012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hockeyalliansen 74Hockeyalliansen 74Hockeyalliansen 74Hockeyalliansen 74[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
125Härensten, HolgerCE73584100
217Jacobsson, LinusLD72682100
310Törnqvist, MalteRW76174110
419Parmö, AdamRW73250110
520Fernqvist, LukasLW72240000
611Strand, JonatanLW61340010
729Reyn, NikitaCE70442000
816Karlsson, TheoLW71230000
958Andersson, ViggoCE71232000
1026Söderström, AntonRD70330000
1137Martin, JoebeRD72020120
1215Seydlitz, LudvigLW71120000
23Träff Williams, ManfredRW71120000
1422Rosell, FilipCE70220000
1524Karlsson, JesperRD70224000
1627Krafft-Hernegård, WilleLW70112000
18Persson, NoahLD70112000
1828Forsell, LucasCE30000000
1941Boldt, DouglasLD40002000
2013Stjern Svensson, JoakimLW60002000
214Korutschka, MarcusRD60006000
221Westermark, ViktorGK70000000
2339Enarsson, OskarGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Westermark, Viktor774245:00510511095.451.22140
239Enarsson, Oskar773188:515657092.861.59012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Jonstorps IF IshFJonstorps IF IshFJonstorps IF IshFJonstorps IF IshF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
18Krause, MelvinRW45382020
218Lindqvist, VictorCE733610000
317Lindqvist, CarlLW733612010
421Rosengren, HenrikRD50552000
527Eriksson, AdamCE70442000
611Larsson, JonathanRW70332000
712Johansson, OscarRW61120010
824Lundberg, AndreasRW71122100
920Ahlberg Hansson, FelixRD51016100
1019Björk, CharlesCE61012000
1122Kälveby, OskarRW71012000
1299Dahl, TheoLD20110000
1399Ehrnström, JustusRD20112000
1416Börjesson, MaxCE30110000
1525Mazetti-Nissen, AlbinRW70110000
1613Schönbeck, LudvigLW70112000
176Bengtsson, VilmerRW10000000
28Bruno, JonathanGK10000000
8Grant, AlvinCE10000000
16Holmberg, SamRW10000000
26Karlsson, SamuelRD10000000
6Vendel, EliasLW10000000
2323Liljewall, ChristopherCE20000000
2428Persson, OliverGK30000000
2528Bohman, JakobGK30000000
269Kirschner, JonathanCE60000000
274Petersson, JonathanRD60006000
281Blomberg, CharlieGK70000000
292Käller, LudwigRD70004000
14Lidman, FilipLD70004000
317Petersson, AlexanderRD700011000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Blomberg, Charlie775253:222214516786.835.21014
228Persson, Oliver733145:255657092.862.06011
328Bohman, Jakob73122:104162080.0010.83000
428Bruno, Jonathan71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
KRIF HockeyKRIF HockeyKRIF HockeyKRIF Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
12Strandberg, SvanteRD726825020
222Magnusson, SebastianRW53360110
364Karlsson, IsacRW52460000
488Olsson, EmilCE71452000
593Nyberg, VilleLW73142011
686Holgersson, ValterRW52244110
782Lewén, TheoLW52244000
833Svensson, AntonRW72240110
934Svensson, OlleLW72242000
1044Angeli, WilliamLW72130000
1189Freed Karlsson, SebastianRW70336000
1268Johansson Blomgren, LucasLD52026000
1315Petersen, EmilCE41012100
1492Plato, HugoCE51012000
157Burenby, ViggoRD71012000
1691Svensson, LukasCE50110000
1729Mattsson, LiamCE70110000
1843Ottinger, AntonRD70112000
1911Lindhaven, ViggoLD70114000
2062Elmskog, AxelGK10000000
2123Danielsson, WilhelmRW20000000
30Evenbratt, MaximusGK20000000
26Huselius, LudvigRD20000000
2475Jonasson, EdwinGK50000000
2540Olofsson, IsakGK60002000
2674Bengstelius, LucasRD70002000
13Simonsen, ElliotLD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
175Jonasson, Edwin754237:441210711989.923.03122
240Olofsson, Isak763179:3814799384.954.68021
362Elmskog, Axel71000:00000N/AN/A000
30Evenbratt, Maximus72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kristianstads IKKristianstads IKKristianstads IKKristianstads IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Wirell, HugoRW755102111
220Hofvander, KimLW745916000
38Haugland, LukasRW73692020
474Erlandsson, SimonLW74372000
592Svensson, DennisCE73470101
628Henriksson, AlbinLD72572000
73Höglund, JohanLD623534100
825Olsson, CalleRW70550000
922Nilsson, HugoLW72246000
1026Blomberg, HugoLD704411000
1152Johansson, IsacLW52134100
1233Bergman, MelkerRD71234100
139Jarnvi, TobiasLW72024000
1495Bergman, FilipRW21124010
1512Johansson, OskarLD31124000
1618Ahlstrand, CarlRD40220000
1713Wirell, ViktorLW21010000
1839Bondesson, SimonCE10110000
1919Nordh, EliamLD20110000
2019Ärleskog, WilmerLD30110000
2157Loftenius, EmilioLD70110000
2219Rosenberg, AxelLD10000000
55Thörn, JonathanCE10000000
2429Dahlkvist, ElliotRD10002000
2534Bolocan, MateiRW20000000
2629Hedmark, GabrielRW30000000
2717Blomqvist, OlleLW50000000
2830Aven, JuliusGK70000000
2950Olofsson, MaximilianGK70000000
3021Johansson, NoahLW70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Aven, Julius775303:27912713693.381.78150
250Olofsson, Maximilian772130:007536088.333.23002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nässjö HCNässjö HCNässjö HCNässjö HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Almlöw, MarcusLW73470010
221Eriksson, NoelLW74260020
326Liljengren, AlbinRW73368010
411Thorbard, CasperCE72240100
518Holmström, JesperCE72244000
628Sanfridsson, AlexanderRW613411000
710Henningsson, MaxLW71232010
85Netterberg, AntonLD70330000
929Schultz, LiamCE71120000
1024Fransson, TheodorRD50220000
118Ivarsson, HugoRD70222000
1215Jädernäs, VilmerLW71016000
139Henningsson, AlexCE30112000
1422Johnsson, WilliamLD50110000
157Mourujärvi, KristofferRW60114000
1616Sjödahl, AntonLD70114000
178Svärd Sandelius, ViggoCE10002000
1817Larsson, AlbinRW50006000
1930Gustafsson, LukasGK70000000
201Walfridsson, AxelGK70000000
2123Sandberg, AlbinRW70000000
2227Wigh, EltonLD70002000
236Henningsson, MånsLD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Gustafsson, Lukas774238:451515416991.123.77113
21Walfridsson, Axel773178:311511212788.195.04003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Olofströms IKOlofströms IKOlofströms IKOlofströms IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Danielsson, AlgotLW719100010
288Kinnander, JoelLW743712220
313Söderlund, WilliamLW73474000
410Sjölin, ElvisRD60774000
581Stahmann, ElliotLW75162100
69Knoester, LoweRW73250010
78Kruglov, ArtemCE72248000
844Johansson, HampusCE72130010
915Stark, JonathanRD61230000
104Werner, EliasRD71234000
1171Mattsson, FilipCE71236010
1224Boklund, ArvidLW603327000
1333Westerlind, GunnarCE70330000
143Harju, KimiRD70332000
1537Nelson, RobertRW703327000
1669Oinas, LiamLW72028000
176Nordström, LiamLD60220000
1821Forsberg, ViktorCE71010000
1938Jørgensen, AndreasCE10000000
2051Fridlund, VilleGK20000000
2195Bærentsen, LucaLD20000000
36Kellander, ElianLD20000000
2335Karlsson, LiamGK50000000
2420Back, SvanteLW60000000
55Evernäs, AxelRD60000000
2631Folkesson, SimonGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Folkesson, Simon775275:381412914390.213.05032
251Fridlund, Ville72159:073283190.323.04001
335Karlsson, Liam75287:327323982.054.80001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Värnamo GIKVärnamo GIKVärnamo GIKVärnamo GIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
124Carlen, HugoLW769152020
291Sjödin, ZebastianCE786142130
317Lidgren, FelixLW785132230
488Stjernlöf, AxelRW747116220
556Jonsson, GabrielLD737104010
666Edström, LinusLD70998000
763Zöllner, AdamLD60666000
811Lindahl, CasperCE70660000
918Appelsved, LucasCE63146010
1089Larsson, RasmusLW42242000
119Bergqvist, DanielCE72242000
1244Johansson, LinusCE31230000
1310Thur, NoahRD51230000
1468Lantto, AlbinRD71230000
1527Mörck, MartinCE70334000
1615Good, DavidCE71122010
1799Anderberg, LinusRD41012100
182Kihl, DavidLD60110000
1920Svensson, NilsLW70110000
2090Ahlqvist, AxelLD30000000
2135Lindblad, LucasGK70000000
2230Petersson, JonathanGK70000000
236Fransson, LeoCE70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Lindblad, Lucas773180:004869095.561.33130
230Petersson, Jonathan774240:0014769084.443.50031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Åseda IFÅseda IFÅseda IFÅseda IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
163Ståhlgren, AlwinCE765116110
219Jarl, OliverRW75490200
324Holmberg, KalleCE61560010
446Henriksson, EricRW52352010
579Anarp, AndreasRD61450110
686Käll, MaxLW73140010
790Gruvhagen, ErikLW71342000
820Klein, AlwinCE61122000
933Lobsien, OlleRD71128010
109Lindahl, LinusLW70226000
1172Dabäck, IsakRD70228000
1271Johansson, MikaelCE10112000
1313Andersson, AugustLD40112000
1416Ländell, LeoLD60112000
1562Arvsäter, HampusLD70110000
1654Fridh, LeoGK10000000
39Johansson, HugoRW10000000
39Josefsson, AxelRW10000000
91Skoog, ThimRD10000000
77Skärkarl, AlfredLD10000000
2148Leksell, CasperRW10002000
2254Håkanson, HugoGK20000000
231Forss, SimonGK50000000
2423Szostak, KacperLW50002000
2570Björklund, MelvinGK60002000
2659Rosengren, OskarLD60004000
2725Blomqvist, EdwardCE70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Forss, Simon754231:511012013092.312.59021
270Björklund, Melvin764196:0314799384.954.28022
354Fridh, Leo71000:00000N/AN/A000
54Håkanson, Hugo72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS