Hockeyettan Norra

 
Asplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey Förening[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Kantola, EerikLW9448127611303013.33291118.18
219Kemppainen, PatrikCE834763210111030.0038498743.68
321Juntto, WilliamRW9235028-62001513.3353862.50
427Virta, SanteriLW923567520201910.53636412749.61
58Fjällkeborn, FelixLW6224245-10001711.760110.00
640Ylivainio, JesperRW8134629-7000616.6731475.00
711Kekarainen, JuusoLW9044415-400040.0048206870.59
829Fellman, PatrikRW9123434-1010520.00000N/A
914Bertgren, JanCE9033229-700060.0036549040.00
1024Saikkonen, TopiasRD91124811-3100128.33000N/A
1115Weiberg, AdamRD9112657-2000812.50000N/A
1216Heinänen, KasperiLW91121427-5010185.5612333.33
135Eronen, JoonasRD7101036-3000250.00000N/A
149Savaloja, VilleLD8101838-5000425.000110.00
1518Mäenpää, KasperRD9011214-300070.00000N/A
166Kankkunen, RasmusLD9011626-4000110.00000N/A
1726Manninen, JereRW4000001-10000N/A0220.00
1810Eriksson, AnthonLW4000206-600050.0012333.33
194Kuivas, ArttuLD5000421100070.00000N/A
2028Ojala, VilleLW6000001-10000N/A23540.00
2117Esperi, WilliamLW8000214-300010.00000N/A
221Suvanto, EemilGK90000   00010.00    
2330Konttila, ArvoGK90000   0000N/A    
2412Hietala, RasmusRD90002411000030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Konttila, Arvo996327:161715617390.173.12024
21Suvanto, Eemil994207:34119210389.323.18021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, AndreasRW91131449630101010.001521788.24
220Thomasson, NilsCE9481209540001625.00966115761.15
37Dahlroth, FelixRD92101221284020238.70000N/A
462Wallin, AlexanderRW9921149272503129.03000N/A
541Sundin, JacobCE9110110734000714.2943337656.58
611Hämäläinen, AleksiCE95510210551101435.7137488543.53
721Jonsson, JoelRW94610279540202317.39000N/A
84Selström, OliverLW9257411561001020.00641060.00
924Stevens, JacobRD933669720202015.00101100.00
1026Muzik, RadekRW724669180001020.0018911.11
1176Callgren, EliasRW62352725-32201315.380110.00
1252Tornberg, AugustRD51454624000911.11000N/A
1333Svensson, OliverLD913421266000911.11000N/A
1478Selström, EliasLW91342431000333.33101100.00
1528Åström, WilleCE921324400001216.67636112450.81
1677Arespång, ViktorRD8202277340001811.11000N/A
178Jonsson, HermanRD91120532000616.67000N/A
185Abrahamsson, TobiasRD910128441001010.00000N/A
1918Landström, TheoRW9011023-100070.0031475.00
209Edström, VictorLW9011215-4000130.00101100.00
2161Eklund, EliasLD4000001-100010.00000N/A
2260Stenmark, FelixGK90000   0000N/A    
2330Westling, SimonGK90000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Stenmark, Felix997423:371414916391.411.98052
230Westling, Simon992120:006465288.463.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borlänge HFBorlänge HFBorlänge HFBorlänge HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
190Palmberg, TimCE1055101078-10103215.62867916552.12
219Falk, PontusCE8156457-2000254.0054955.56
39Björk, MarcusRD10156479-2010254.00991850.00
410Myrberg Andersson, JoelRW104154710-30203411.76000N/A
513Källberg, VidarRW10235448-41102010.00000N/A
611Olhans-Lind, ErikLW1023514410-6010296.90596612547.20
723Nazarenko, ErastsRW101452550100166.25661250.00
821Taylan, MikaelCE10134459-4100205.0053862.50
978Mannebratt, VictorRD921308530001020.00000N/A
1073Aronsson, EdwinLD100336651000150.00000N/A
1129Runnkvist, MarcusCE10202225-3010277.41705912954.26
1212Sandell, ViktorLW101126321000119.090660.00
1353Nylén, EdvinLW2011010100020.0021366.67
1471Frisk, JohannesLD10011036-3000320.00000N/A
1525Gullbrandsson, JohnCE10011222000060.001361968.42
1666Bergman, PontusRD100111037-4000130.00000N/A
1799Lylander, NiiloLD100000000000N/A000N/A
99Stornils, SixtenCE100000000000N/A000N/A
1999Daniels, AlbinCE3000000000010.00000N/A
2072Aspling, ViggoLW6000201-100020.000110.00
2199Eriksson, AlexanderRW7000201-100050.00000N/A
2231Vallin, HampusGK100000   0000N/A    
2345Frölander, AlvarGK100000   0000N/A    
2434Hedvall, HugoLD10000225-3000100.00000N/A
2574Kansell, ViktorLD10000213-200040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Vallin, Hampus10106355:531213514791.842.02033
245Frölander, Alvar10104243:03910311291.962.22004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Enköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Andersson, KarlCE95276715-80011926.32809717745.20
253Söderlund, FelixLD906628972000100.00000N/A
318Wiklund, EdvinLW9415107701012317.391251770.59
464Ekfeldt, RomeoLW91454810-2000147.140330.00
512Knudsen, AxelCE904429812-4000160.0013425.00
69Andersson, JesperRW82136312-9000922.22000N/A
725Ledin, FelixCE5123023-1010425.0012122450.00
811Helldén, AdamCE4112436-3000812.5027235054.00
914Nilsson-Ström, KevinCE81124330010156.6741499045.56
108Vannar, ValtherLD9112057-2000128.33000N/A
1115Eriksson, KalleRD4022648-400040.00000N/A
1251Nilsson, VictorRD902231811-3000120.00000N/A
1321Ling, GustavRW91012918-7000128.3333650.00
1417Lindström, LiamCE7011022000050.0028346245.16
1586Ahlberg, OliverLD7011224-200090.00000N/A
1610Gunnarsson, AlexanderLW90110110000100.00761353.85
1713Ingemarsson, PeterCE1000000000040.00461040.00
48Nogelius, EmilRD100000000000N/A000N/A
19Uusitalo, SvanteRW1000000000020.00000N/A
2031Forsberg, WilliamGK20000   0000N/A    
213Aronsson, OskarRW400000000000N/A000N/A
30Jansson, EmilGK40000   0000N/A    
31Tjärnhell, SimonGK40000   0000N/A    
246Wall, LinusCE5000000000010.006101637.50
2520Lindell, HugoCE6000411000020.000330.00
2660Andersson, ViktorGK80000   0000N/A    
2728Dengg, HugoLD8000404-400090.00000N/A
287Sandell, LudvigRD80002701-10000N/A000N/A
2940Dahlen, EbbeLW9000200000070.0011250.00
3034Hansson Myhrén, AntonRD9000418-7000270.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Andersson, Viktor987376:462515518086.113.98116
231Forsberg, William922118:538839191.214.04002
331Tjärnhell, Simon94140:004212584.006.00000
430Jansson, Emil94000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Nordström, ViggoCE761117212482103318.1834742.86
221Svensson, JacobRW7512172162141202025.00604510557.14
349Thorstensson, LucasLD8212140206140101020.00000N/A
49Eriksson, ViktorLW8661227072203020.000220.00
523Lindblom, LinusLW866124151140203020.00000N/A
647Sundin, ArvidLW8471147070102416.6732560.00
716Kangas, GabrielLW838112153120002213.649101947.37
826Kilpinen, MaximilianCE8459212480202020.00824612864.06
911Schagerberg, AntonLD8268620515000258.00000N/A
105Carnebo, AdrianLD82576121111001315.38000N/A
1122Lundkvist, OskarLW532508440001717.65000N/A
1224Levander, AxelLW823547250011216.67000N/A
1320Stadin, EmilLD71452909000224.55000N/A
1436Kahilainen, RasmusLW81454826000119.09000N/A
1518Olsson, AxelCE821328171001315.3840418149.38
1655Walfridsson, SebastianRD61230615000119.09000N/A
1710Larsson, RasmusRD820266330001513.33000N/A
1815Almén, NoahLD5022060600040.00000N/A
1970Johansson, WilleCE50220404000140.0034326651.52
207Ahnfeldt, EliasRW3000000000020.006101637.50
43Fagerström, MånsRD3000001-100010.00000N/A
221Lundberg, EbbeGK80000   0000N/A    
2331Hector, ScottGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lundberg, Ebbe884245:004646894.120.98140
231Hector, Scott884238:156788492.861.51131
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
140Malm, HampusRD9591461486010549.26000N/A
229Wiberg, JesperLW95813410641303016.6711250.00
370Olsén, HenrikRW92101261183100238.701407221266.04
414Westerlund, LudvigCE9651148442102326.09665612254.10
523Byström Johansson, AdamLW9639478-11302821.43101100.00
624Arpe, MartinCE927909271101811.11371030.00
721Sundberg, OliverCE9279108440201612.50808100.00
87Pettersson, KarlRD9167101257000128.33000N/A
927Wiberg, FilipRW333604310201816.67101100.00
1011Fortkord, MiloCE71560440010156.6711250.00
1134Hedlund, ErikRW920244220001910.5344850.00
1215Bergendal, HugoLW91120422000812.5012193138.71
1318Sjöholm, MaxCE91122532000520.00535310650.00
1468Svennberg Berger, EdgarRD91124541000205.000110.00
1539Lindgren, LinusRD90220761000160.00000N/A
1633Larsson, IsakLD90224312000110.00000N/A
1722Romö, VincentRD9011853200060.00000N/A
1820Almgren, TimRW100000000000N/A000N/A
71Westling Alm, FabianRW1000001-100020.00000N/A
2027Becker, HampusCE200000000000N/A000N/A
8Svensson, AlbinLD200000000000N/A000N/A
2219Johansson, AntonCE2000200000020.00000N/A
2310Modin, EdvinLW400001100000N/A000N/A
241Walfridsson, HannesGK40000   0000N/A    
259Wengelin, EmilLD4000404-400050.00000N/A
2637Forsberg Zetterström, HubertGK50000   0000N/A    
2730Ohre, AdamGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Ohre, Adam999538:282117219389.122.34163
237Forsberg Zetterström, Hubert95000:00000N/AN/A000
1Walfridsson, Hannes94000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järfälla HCJärfälla HCJärfälla HCJärfälla HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Frylén, HugoLW1074116121111003023.33561145.45
216Broed, KalleCE10448612931002119.05000N/A
377Qvarforth, OliverRW102572911-20001414.297132035.00
425Molin, MarcusRW105166710-32001926.32101100.00
511Dahlin, IsakLW1033621011-10011323.08426310540.00
621Andersson, DanielCE906601082000130.00838516849.40
77Okonkwo Prada, LeonRD100552813-5000260.00000N/A
814Söderlund, Olle**RW631423211101323.080220.00
913Thorén, EmilRD10134121091000911.11000N/A
106Berglind, WilliamRD60446103700020.000110.00
1122Diberius, AxelLW10303048-40001030.0024633.33
1223Hedman, WilliamRW1030344400101520.00303100.00
1310Croneld, HenricRW10033244000030.000220.00
1417Thorén, IsacLD1003381688000160.00000N/A
1548Lundberg, HugoLD101122713-60001010.00000N/A
1620Sandberg, EddiCE100221057-2000150.00669616240.74
1740Eurenius, GustavCE2011012-100040.0011122347.83
1844Lööv, DouglasRW7011013-20000N/A10172737.04
1937Nüth, HugoLD100113383500030.00000N/A
2030Rifalk, WilliamGK10000   0000N/A    
35Sannemo, MiloGK10000   0000N/A    
2214Reimer, WalterLW200000000000N/A000N/A
236Jerbrant, LinusRD7000010100020.00000N/A
2430Fröberg, OscarGK80000   0000N/A    
2512Wahlbom, NeoLW9000005-5000120.00000N/A
261Hjälm, WilliamGK100000   0000N/A    
273Frylén, AxelRD10000212-100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Fröberg, Oscar1085300:001712414187.943.40032
21Hjälm, William10105303:532016418489.133.95023
330Rifalk, William101000:00000N/AN/A000
35Sannemo, Milo101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Olsson, FelixCE9561149630111631.25725913154.96
226Claesson, AntonRD91676761000224.55000N/A
331Lindqvist-Nilsson, RasmusLW933626331101127.270110.00
47Kärjä, VeikkaLD924641073000219.52000N/A
59Saarinen, RistoLW92464972100267.6922450.00
624Ekblad, AlfonsCE932501055020329.38615111254.46
721Von Gerdten, RobertLD90554725000160.00000N/A
827Björck, WilliamCE9314445-1010933.3311142544.00
925Säteri, AlbinLW9224046-21001612.501282060.00
1019Lindbäck, FilipCE91346633000185.56661250.00
1116Persson, AdamLW91230651000128.330110.00
128Kruukka, ArvidRW91232633100166.2542666.67
133Idebäck, NoahLD9202108441001711.76000N/A
144Ruud, EmilRD91124440000812.50000N/A
1517Burman, AlexanderLW7022022000020.000220.00
165Abrahamsson, ViktorLD9022066000070.00000N/A
1718Pavlovics, RainersCE90222431000110.0029568534.12
1812Lundberg, LiamLW9101212-1000911.11000N/A
1983Vähäkangas, KieRW2011021100050.0018133158.06
2035Erliden, NoahGK10000   0000N/A    
11Kajander, MaxCE100000000000N/A000N/A
35Sifakakis, NikoGK10000   0000N/A    
236Habisreutinger, LucaRD200000000000N/A000N/A
2429Ågren, MånsLD7000411000070.00000N/A
2540Carlsson, JacobGK80000   0000N/A    
261Ronnestål, DavidGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Carlsson, Jacob986361:561114315492.861.82033
21Ronnestål, David983177:559495884.483.04021
335Erliden, Noah91000:00000N/AN/A000
35Sifakakis, Niko91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kiruna IFKiruna IFKiruna IFKiruna IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Mäki, JohannesCE8437358621201330.7738539141.76
222Fridén, MartinLW71672651000119.09781546.67
327Fridén, TomCE8426467-11101233.3356328863.64
415Nilsson, LiamCE833688530101618.7524633.33
517Kolsbo, IsakLW83362789-11001323.0812333.33
68Esko, SiggeLD8055251400090.00000N/A
720Kauppila, AnttiLD8134258-3000156.670110.00
823Näslund, RasmusRD81232651000714.29000N/A
910Vartiainen, TuomasLW80336431000140.00202100.00
103Hansson-Geidon, JacobRW41120110000911.11671346.15
1119Kolsbo, NoahCE71122211100812.5017133056.67
1228Hagström, HampusCE8112425-3010128.3331427342.47
135Larsson, AntonRD8101245-1000714.29000N/A
1411Halmkrona, WillyRD5011051400030.00000N/A
1525Hjorth, ElliotRD6011013-200020.00000N/A
1614Koivuniemi, SvanteCE6011221100040.0030275752.63
174Seniut, ArturRD8011445-1000100.00000N/A
189Boiko, TarasRD100000000000N/A000N/A
18Glad Ahlzén, MillionLW100000000000N/A000N/A
26Harmouche, JosephLW1000000000010.00000N/A
9Törmä, MiloCE1000001-10000N/A000N/A
2229Aidantausta, HjalmarLW200000000000N/A000N/A
44Berggren, HermanLD2000002-200030.00000N/A
2Jonsson Holmgren, TeodorLD200000000000N/A000N/A
6Älvero, WilgotCE200000000000N/A000N/A
2631Ogandzhanian, ArturGK80000   0000N/A    
271Törmä, DennisGK80002   0000N/A    
2812Hagström, VilmerLW8000212-1000100.0021366.67
2913Carlsten, TageRW8000402-200050.0014520.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ogandzhanian, Artur885300:501114115292.762.19141
21Törmä, Dennis883175:5011768787.363.75003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lindlövens IFLindlövens IFLindlövens IFLindlövens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
150Arle Östergren, OliverLW843749362101526.6725366140.98
234Andersson, AmillLW942686331002416.67614310458.65
364Nyhlén-Persson, SimonLD824629450001612.50000N/A
49Sjöqvist, LinusCE8325267-10011127.2713112454.17
510Johansson, LukasLW932505321003010.0014520.00
625Broeng, JesperLD8055456-1000280.00000N/A
724Pettersen-Finckenhagen, Lukas NikolajRW931405320101915.79101100.00
838Sälle, Carl JohanRD91342642100137.69000N/A
993Oskarsson, TobiasCE91342541100224.5527245152.94
1014Forsmark, FilipRD9134234-1000156.67000N/A
118Jämsén, JohannesCE90442660000120.00634911256.25
1227Arvidsson, GustavLW721304220011216.6746378355.42
1362Hilmersson, OlleCE91236725000293.4521366.67
1417Wetterberg, ColinCE5022042200070.0011250.00
1541Grundström, VilmerCE8022445-1000240.00000N/A
1620Karlsson, GustavLW90226321000130.0034742.86
177Hagsten, NilsLD4101012-1001425.00000N/A
1846Brenkle, ErikRD6011881700080.0011250.00
1911Hammar, IsacLW7011624-2000150.0023540.00
2028Wenell, HannesRD90112633000100.00000N/A
2147Karlsson, JoshuaRD700010624000170.00000N/A
221Frykholm, JonathanGK90000   0000N/A    
2331Svensson, AlfredGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Frykholm, Jonathan997397:031014415493.511.51151
231Svensson, Alfred993143:435606592.312.09112
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Norrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
170Dufva, MånsCE934728800101520.00625611852.54
231Ödman-Hadzinikolic, OliverRW9257269-30001811.1124633.33
362Melin, GabrielLW93362880100329.38000N/A
433Sjölund, LinusRD6235458-30001118.180110.00
559Dahlin, CalleRD51340624010137.69000N/A
612Hamberg, IsacCE9213668-2000219.52607613644.12
78Rådberg, AndreasRD90336416-12000200.00000N/A
818Björkman, DennisRD9202256-1000238.70000N/A
97Fagerström, OlleRW6112437-4000911.11202100.00
1013Wiita-Adamsson, GabrielRW9112449-5000195.2612333.33
1171Forsström, TheodorCE9112635-2000425.0021173855.26
1228Håkansson, ElvinLD8022433000090.00000N/A
1353Nordström, LucasRD11014220000616.67000N/A
142Jakobsson, IsakRD3011015-400030.00000N/A
1572Leijon, CarlLW9011077000060.000110.00
1617Chetverikov, VladimirLW90110110-9000170.0022386036.67
1791Carlqvist, EmilCE9011427-500060.0039488744.83
1836Öbrink, MaxRW100000000000N/A000N/A
195Lundberg, JacobRD2000010100020.00000N/A
19Luotonen, ErkkaRW2000011000060.00000N/A
2136Lilja, EltonLW3000032100020.000110.00
2288Ydehed, EliasCE4000000000020.00000N/A
234Falkenhäll, TheodorRD4000205-500060.00000N/A
1Griffin, JoshuaLD4000201-100010.00000N/A
2579Nyström, TeodorRD8000827-500010.00000N/A
2632Danell, AntonGK90000   0000N/A    
2745Jägergård, JohnGK90000   0000N/A    
2826Edin, LeoCE9000402-200010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Danell, Anton997413:382119621790.323.05116
245Jägergård, John992118:1312657784.426.09002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
127Bramberg, OscarLW94812610640103411.761161764.71
210Bolin, NilsLW75611010733002817.8615132853.57
329Holmström, IsakCE952714510-52201926.320220.00
421Björk, CaesarLW92576611-5000219.52928617851.69
525Lindgren, OliverCE93362611-50001618.75381127.27
636Pettersson, MelvinLW924606511001118.1811203135.48
789Nilsson, OscarLW9066497200080.0058389660.42
871Åström, ViktorLD9235239-60101711.76000N/A
941Hedlund, EliasLW91452651000166.25604310358.25
109Cederholm, LukasLD913401367000137.69000N/A
118Söderberg-Nelson, JacobLW91344541010128.33000N/A
1277Lindfors, WilmerRD9134610100000175.880110.00
137Lindmark, LinusLD920265500001612.50000N/A
1424Hansson, SebastianRW71122625-3000714.297101741.18
1526Lidman, JonathanRD91124710-3000244.17000N/A
1679Falk, AlbinLW91014303000911.11571241.67
1734Andersson, SebastianGK90110   0000N/A    
182Nordin, EdwinLD90112954000120.00000N/A
1914Claeson, HenrikLD2000020200010.00000N/A
2070Larsson, AlvarRW200000000000N/A000N/A
2166Holmgren, HjalmarLW200020000000N/A0110.00
223Mård, ViggoRD400000000000N/A000N/A
2311Nylund, AlbinLW8000415-400030.0011112250.00
2431Reinholdt, JonathanGK90002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Reinholdt, Jonathan994241:4911819288.042.73013
234Andersson, Sebastian995310:001510612187.602.90050
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HCSollentuna HCSollentuna HCSollentuna HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
120Paulsson, LukasLW83362880110348.82404100.00
276Wedemo, MarwinRD8246610730101020.00000N/A
325Bergsdorf, FilipCE623527610001414.29465610245.10
462Ringström, PelleCE823547520001020.00807515551.61
545Ekström, AndreasRD82351278-1001277.4114173145.16
627Molin, LinusRW82242511-60001711.760110.00
740Logren, VictorRW61340532000156.670220.00
844Ek, EliasLD81238844100812.50000N/A
923Ahlzén, JonathanRW80334440000140.0023540.00
1018Blom, AxelRW8202424-20101118.1830386844.12
117Strömberg, KarlLD8112657-2000156.67101100.00
1243Marinkovic, KeanuRW6022213-2000140.00000N/A
1333Boman, SimonRW5101212-1001250.000110.00
1439Persson, GustenLD8101045-1001911.11000N/A
1537Möllerstedt, FilipLD8011437-400040.00000N/A
1697Landis, TimLD5000002-200010.00000N/A
1711Sunebäck, EliasLW6000001-10000N/A000N/A
5Wiberg, HugoLD6000002-200030.00000N/A
1928Ersmark, HannesLD6000212-100030.00000N/A
2019Crozzoli, IsacCE7000003-300030.0016264238.10
2131Grönhagen, IsacGK80000   0000N/A    
2260Rajalin-Scharp, AlecGK80000   0000N/A    
2326Wiberg, ErikLW8000215-4000110.0012333.33
2436Magnusson, OliverLD8000437-400040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Grönhagen, Isac885253:531714816589.704.02014
260Rajalin-Scharp, Alec884224:46199010982.575.07012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Golovkovs, GeorgsRW7581349631201827.78202100.00
240Utriainen, OskariRW7371006511101816.670330.00
311Hansson, MikaelCE724607520001118.18566111747.86
477Klaar, OskarCE7415426-41201136.3614253935.90
546Hellström, OlleRD703314532000230.000110.00
613Dahlén, BenjaminRW7202634-1000825.0019183751.35
720Jacobson, CarlRW71126110110911.1131215259.62
895Linderborg, MarcusRD7022452300060.00000N/A
918Nääs, EdvinLD7022643100040.00000N/A
1019Åhlen-Hedenström, JesperLW7101416-5000714.29202100.00
1123Fahlstedt, FabianRD4011631200030.00101100.00
1296Hultgren, EricRW7011247-3000190.0019163554.29
1343Bengtsson, WilliamLD7011647-300040.00000N/A
149Hultgren, FilipRW7011615-400060.00202100.00
1533Sandström, CarlRD1000001-10000N/A000N/A
1690Dahlgren, LinusCE5000011000040.00871553.33
1735Rönn, IvarGK70000   0000N/A    
1831Sandrud, MarkusGK70000   0000N/A    
1910Hasselgren, PhilipLD7000039-600020.0011250.00
2017Björk Eriksson, WilmerRW7000002-200040.000110.00
38Forsman, LinusLD7000003-300050.00000N/A
2256Johansson, AlveLW7000210100080.000110.00
2322Jandrén, ZachariasCE7000200000020.0016264238.10
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Rönn, Ivar773185:006838993.261.95021
231Sandrud, Markus774237:001010311391.152.53022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Surahammars IFSurahammars IFSurahammars IFSurahammars IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
140Campbell, WilliamLW924667342001414.2935377248.61
251Stark, AlbinLW91560624000137.6955439856.12
391Rydell, LinusRW92352422110306.671161764.71
486Ehrencrona, SebastianLW82242532100219.52594410357.28
59Eriksson, FelixLW913431743000166.250220.00
627Näslund, SamuelLD90442936000110.00000N/A
720Dahlberg, AlexanderCE921325320001513.331552075.00
98Lundgren, TheoCE92132532100922.2262875.00
977Lundström, ToreRD9213412480001118.180110.00
1065Dahlqvist, KasperRD81234330000714.29000N/A
1114Filipson, FelixRW9123045-11011010.00101100.00
1221Lilja, AlbinRW91232505000812.50404100.00
1325Semjonov, RomanRW90332624000220.00101100.00
1429Joona, MaxRD91124624000911.11101100.00
1590Gheorghiu, DanielLD9101414-3000520.00000N/A
1624Tellström Jovicic, SebastianRD91011023-1000137.69000N/A
1731Eneroth, JonasGK90110   0000N/A    
1822Hansson, MarkusRD9011625-3000130.00000N/A
1971Sjölund, HampusLW9011613-2000130.000330.00
2070Rahm, NoahGK10000   0000N/A    
2130Eriksson, MalteGK80000   0000N/A    
2223Joona, MelvinLW9000402-200080.00000N/A
2316Ekman-Cederborg, WilleRW90002714-3000100.0036417746.75
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Eneroth, Jonas995298:48815716595.151.61141
230Eriksson, Malte984246:06710611393.811.71122
370Rahm, Noah91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Engholm, JoakimRW7821021012-20103225.00000N/A
210Sundell, FilipCE719100111010001010.001792665.38
333Hildebertszon, WilliamCE72576912-30001315.3846438951.69
424Kim, DanielRW72130422000728.5754955.56
519Sarhus, OscarRW7123015-40101010.0047529947.47
69Segh, DavidCE7123216-50101010.0013425.00
78Andersson, CasperLW71234330000911.1111250.00
822Jerneheim, WiktorLD6033254100040.00000N/A
926Karlsson, PontusCE22020202210728.57303100.00
1018Jegander, FelixRW71120303000425.000110.00
1117Andersson, LudwigRW7112226-4000128.3311250.00
1215Lindström, TimRW71124220000520.00871553.33
1332Aaw, MarkusRW7022253200040.0022224450.00
1420Skarp, AxelRD70224510-500060.00000N/A
1514Svennas, FredrikLD70228871000110.00000N/A
1629Wassberg, WilliamCE61010202000714.2930336347.62
1725Lidström, LucasLD7101236-3000425.00000N/A
1827Kardevall, MaxRD710110810-2100520.00000N/A
191Rönnqvist, ViktorGK70110   0000N/A    
205Gruvstål, NiclasLD7011273400070.00000N/A
2112Brisheim, NilsRW1000000000010.00000N/A
2Ljunggren, LeoRD100000000000N/A000N/A
16Plars, MelkerLD100000000000N/A000N/A
2430Andersson, KalleGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Rönnqvist, Viktor776303:451511813388.722.96132
230Andersson, Kalle772117:358495785.964.08002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Väsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Meijer, GustavRW8459611650102119.05735412757.48
214Hårdstam, TheoCE836929810101323.0816203644.44
346Valente, JesperRW8336010550001618.750220.00
420Leijonhielm, RasmusRW833647521012412.500440.00
510Jonsson, OscarCE715610624000119.0934589236.96
686Lexell, GustavRW832547431001520.000330.00
744Södergren, LokeRD805521064000180.00000N/A
873Aalto, AlfredCE831405322001915.790110.00
94Persman, KarlLD8314146511001520.00000N/A
1089Kivelä Carlzon, MarcusRW8134067-1000128.3333286154.10
1118Wehmas, JeremiRD8044689-1000110.00000N/A
1267Eriksson, LucasLD804410954000180.00000N/A
1317Blom, ArvidLD8022489-100060.00000N/A
1488Forslund, KalleCE81016330000714.2934457943.04
158Wiklund, ViggoRD810185230001010.00000N/A
1629Gääw-Nilsson, BrunoLD100000000000N/A000N/A
1721Bros, FrantisekLW1000201-10000N/A11250.00
1847Lundgren, KennyRW3000000000020.00000N/A
199Dahlberg, ViktorRW6000001-100010.00000N/A
2091Pettersson, MånsLW7000225-300020.00291118.18
2131Olsson, VictorGK80000   0000N/A    
2227Åslund, NoelLW8000014-300020.0032560.00
2332Törnqvist Watson, ColinGK80002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Olsson, Victor886331:532016918989.423.62142
232Törnqvist Watson, Colin883151:066616791.042.38011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Wings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC Arlanda[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Lif, DidrikLW91340314-11000185.56202100.00
215Dahlman, OlleRW91348416-12000166.25101100.00
396Wiman, WilliamRW92132416-120101414.2911250.00
499Yucel, JohannesRW3123036-3000520.00101100.00
516Larsson, RasmusLW5123448-4000425.0029204959.18
611Franzén, JohanCE91234113-12000147.1438569440.43
724Johansson, SvanteCE6202826-40001414.2911250.00
881Hornborg, VilleLW5112014-3010616.6731475.00
929Lorentzi, AdamLD802210414-1000030.00000N/A
1019Löfström, CasperCE90228517-12000130.0027315846.55
119Ahlström, AlexanderRD91010610-41001010.00000N/A
1210Wennås, JonathanLD91014218-16000156.67000N/A
1368Karling, NeoRW3011012-100050.00000N/A
145Åberg, LinusRD90114215-1300030.00000N/A
1521Pentler, OliverLW100000000000N/A0220.00
18Pitkänen, VilleRD100000000000N/A000N/A
17Ponechal, KevinRW100000000000N/A000N/A
1828Nyberg, FilipCE2000001-10000N/A000N/A
1920Göthberg, AlvarLD3000020200020.00000N/A
2040Zetterberg, EliottRW6000004-400020.00000N/A
2191Gustavsson, WilliamRW7000005-500070.00000N/A
2214Harju, IsacRW7000408-800030.0011250.00
25Lärnvåg, MalteLW7000409-900050.009283724.32
2426Fehrling, IsakRD70006212-10000130.00000N/A
251Åkezon, LucasGK90000   0000N/A    
2670Owuya, MarkGK90000   0000N/A    
2778Lindström-Mardunovich, SebastianLD90002215-13000140.00000N/A
12Meyer, DanielLW9000229-700080.00446210641.51
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Owuya, Mark996281:222121123290.954.48013
21Åkezon, Lucas995256:382416318787.175.61005
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
155Rönnelöw, KevinLD80101081037000220.00000N/A
227Carlsson, LukasCE827912817110922.2252429455.32
391Krånglin, CharlieLW835886150001717.6532560.00
419Håkansson, LinusCE843707701102020.0021234447.73
515Normann, LiamRW834728442102114.29566812445.16
63Nordlander, ErikLD82570853100258.00000N/A
79Sjöqvist, RasmusRW83252422011560.00000N/A
810Branthsson, HugoLW823587340101414.290110.00
973Lindström, VilgotRW831425320002213.6461785.71
1057Edlund, EdvinLD8224145410001020.00000N/A
1179Hälldahl, FelixLW821308621011414.2924633.33
1271Hallin, EliasLW51124422000333.33000N/A
1328Lundström, AntonLW71120321000520.0024265048.00
1420Öberg, GustavRW7112423-1000250.00000N/A
157Ingman, JosefRD81122835010244.17000N/A
1637Timander, OliverRD8022095400080.00000N/A
1716Fries, AgatonLW71012422000333.33000N/A
1821Boström, EliasCE1000002-200010.000660.00
1Heijdenbeck, AronGK10000   0000N/A    
13Nyman, AlbinCE100000000000N/A000N/A
2114Dahlin, GustavRW3000201-10000N/A000N/A
228Lundgren, FilipLD500000000000N/A101100.00
2335Lindqvist, EdvinGK70000   0000N/A    
2430Rheyneuclaudes, LucasGK80000   0000N/A    
2511Lundgren, FelixLW8000245-100040.0028427040.00
2623Hedkvist, RasmusLD8000875200020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Rheyneuclaudes, Lucas887428:241921022991.702.66052
235Lindqvist, Edvin87160:001293096.671.00010
31Heijdenbeck, Aron81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS