Slutspel (1-8) POJKAR, TV-pucken POJKAR



Overview

Last update: 2020-11-01 16:31
Quarterfinals
Stockholm Nord - Värmland4 - 3
Quarterfinal 1 (QF1)
Östergötland - Göteborg1 - 5
Quarterfinal 2 (QF2)
Småland - Gästrikland3 - 2
Quarterfinal 3 (QF3)
Västerbotten - Ångermanland3 - 1
Quarterfinal 4 (QF4)
Semifinals
Stockholm Nord - Göteborg4 - 2
Semifinal 1 (SF1)
Småland - Västerbotten1 - 2
Semifinal 2 (SF2)
Östergötland - Värmland1 - 3
Placering 5-8
Ångermanland - Gästrikland4 - 3
Placering 5-8
Finals
Stockholm Nord - Västerbotten5 - 2
Final
Värmland - Ångermanland3 - 1
Placering 5-6
Östergötland - Gästrikland1 - 5
Placering 7-8
Småland - Göteborg5 - 0
Brons match
 

Schedule and Results

Quarterfinals
Quarterfinal 1 (QF1) Stockholm Nord promoted to next round
Stockholm Nord - Värmland 1 - 0  
2020-10-29A3 Arena
Stockholm Nord -  Värmland4 - 3 (2 - 2, 2 - 1) 4 - 350
Quarterfinal 2 (QF2) Göteborg promoted to next round
Östergötland - Göteborg 0 - 1  
2020-10-29A3 Arena
Östergötland -  Göteborg1 - 5 (0 - 4, 1 - 1) 1 - 550
Quarterfinal 3 (QF3) Småland promoted to next round
Småland - Gästrikland 1 - 0  
2020-10-29A3 Arena
Småland -  Gästrikland3 - 2 (1 - 1, 1 - 1, 1 - 0) 3 - 250
Quarterfinal 4 (QF4) Västerbotten promoted to next round
Västerbotten - Ångermanland 1 - 0  
2020-10-29A3 Arena
Västerbotten -  Ångermanland3 - 1 (1 - 1, 2 - 0) 3 - 150
Semifinals
Semifinal 1 (SF1) Stockholm Nord promoted to next round
Stockholm Nord - Göteborg 1 - 0  
2020-10-31A3 Arena
Stockholm Nord -  Göteborg4 - 2 (2 - 0, 2 - 2) 4 - 250
Semifinal 2 (SF2) Västerbotten promoted to next round
Småland - Västerbotten 0 - 1  
2020-10-31A3 Arena
Småland -  Västerbotten1 - 2 (1 - 1, 0 - 0, 0 - 1) 1 - 250
Placering 5-8Värmland promoted to next round
Östergötland - Värmland 0 - 1  
2020-10-30Nolia Ishall 1
Östergötland -  Värmland1 - 3 (0 - 1, 1 - 2) 1 - 350
Placering 5-8Ångermanland promoted to next round
Ångermanland - Gästrikland 1 - 0  
2020-10-30Nolia Ishall 2
Ångermanland -  Gästrikland4 - 3 (2 - 2, 1 - 1, 1 - 0) 4 - 350
Finals
Final
Stockholm Nord - Västerbotten 1 - 0  
2020-11-01A3 Arena
Stockholm Nord -  Västerbotten5 - 2 (2 - 0, 3 - 2) 5 - 2300
Placering 5-6
Värmland - Ångermanland 1 - 0  
2020-10-30Nolia Ishall 1
Värmland -  Ångermanland3 - 1 (3 - 1, 0 - 0) 3 - 150
Placering 7-8
Östergötland - Gästrikland 0 - 1  
2020-10-30Nolia Ishall 2
Östergötland -  Gästrikland1 - 5 (0 - 2, 1 - 3) 1 - 550
Brons match
Småland - Göteborg 1 - 0  
2020-11-01A3 Arena
Småland -  Göteborg5 - 0 (3 - 0, 2 - 0) 5 - 062