HockeyFyran Uppland , Region Öst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 16:01
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Granberg, RasmusENK252000000445,4518,1836,3600115.33
235Östling, EmilHAL232000000150,0033,3316,670063.00
31Lauder, AdamGIM241000000166,6716,6716,670063.00
432Gustavsson, SebastianKNI382000000266,6716,6716,6700125.59
531Karlsson, HugoSHK250000000271,430,0028,570073.45
633Edin, EdvinUHO361000000175,0012,5012,500082.63
730Styf, ViktorKIS240000000180,000,0020,000052.50
899Lindén, NilsÖST281000000180,000,0020,0000105.02
988Holmström, ChristofferIFK3181000000381,824,5513,6400227.63
1031Björner, JoelKIS260000000185,710,0014,290173.37
1130Eriksson, EliasÖSTH251010000085,7114,290,000073.50
32Karlsson-Österberg, AndreasRIM260000001085,710,0014,290073.50
1325Norelius, JoakimRIM2110020000192,860,007,1400147.02

30Lindfors, MaxIFK10000000000000.00
84Melin, AntonUHO220000000428,570,0057,141073.54
88Norstedt, MilleÖST131000001060,0020,0020,000055.00
84Loock, MelvinSHK130000000175,000,0025,000044.00
25Malmström Nilsson, CharlieSHK130000000175,000,0025,000044.05
31Westberg, JohnENK120010000175,000,0025,000044.05
95Wiberg, SimonKNI250010001175,000,0025,000089.09
1Karlsson, RasmusIFK170000000277,780,0022,220099.00
31Borger Dåderman, OlleÖST150000000183,330,0016,6700611.56
31Söderqvist, TimmyGIM1200000000100,000,000,000022.00
30Gustafsson, ViggoHAL1200200000100,000,000,000043.82
40Jansson, FredrikÖSTH1500000000100,000,000,000055.03
27Ingeberg, AlfonsÖST1400000000100,000,000,000048.32
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ENK
- Enköpings SK HK
GIM
- Gimo IF HC
HAL
- Hallsta IK
IFK
- IFK Mariehamn
KNI
- Knivsta Idrottsklubb
KIS
- Knivsta IS
RIM
- Rimbo IF
SHK
- SHK Hockey Club
UHO
- Ullfors Hockeyklubb
ÖST
- Östervåla IF
ÖSTH
- Östhammars SK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS