RHL Herr Grupp B, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-12 08:33
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
170Jonsson, AlexSOL10000000000000.00
255Löfberg, PatrikSSK111000000050,0050,000,000022.00
31Danielsson, KarlTÄBY131000000250,0016,6733,330066.00
434Lindvall, HenrikMBH21300000000100,000,000,000033.00
535Haugland, ArvidFOC1500000000100,000,000,000055.00
61Eriksson, OscarHA21800000000100,000,000,000088.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
FOC
- FOC Farsta IF
HA2
- Haninge Anchors HC 2
IFKT
- IFK Tumba IK
TÄBY
- IFK Täby HC
MBH2
- MB Hockey 2
SOL
- Sollentuna Late Bloomers
SSK
- Solna Under Dogs
SPÅ
- Spånga Padres

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS