U15P Division 1C, Smålands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 21:51
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Hjelmberg, AlfredTAIF111000001033,3333,3333,330033.00
21Borglin, MelkerALV150000000271,430,0028,5700715.03
335Falk, NoelGIS290000001275,000,0025,0000126.00
41Ullman, CharlieVÄR1141000000282,355,8811,76001717.00
531Frick Haglund, MelvinALV1200000000100,000,000,000023.74
642Zaleskiewicz, OskarTRO1500000000100,000,000,000055.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ALV
- Alvesta SK
DIÖ
- Diö GoIF HK
GIS
- Gislaveds SK
TRO
- IF Troja-Ljungby
TAIF
- Tingsryds AIF
VÄR
- Värnamo GIK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS