U15P Division 1B, Smålands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 21:51
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Wiktorsson, ErikBOR10000000000000.00
231Rickardsson, WilhelmNÄS110000000150,000,0050,000024.13
320Ståhlgren, OlleÅSE/140000000180,000,0020,000055.00
425Carmström, MoaHV71g280000000188,890,0011,110094.51
530Janse, PelleLHCv1100000000100,000,000,000011.00
660Stenquist, TheodorNÄS1100000000100,000,000,000011.94
735Ek Deligeorgou, KewinDAL1200000000100,000,000,000022.00
860Renström, ElisLHCv1300000000100,000,000,000033.00
91Stålknapp, WilmerSKI11600000000100,000,000,00001616.00

30Andersson, EdvinBOR10000000000000.00
20Johansson, MalteÅSE/120000000250,000,0050,000047.83
1Svackeskog Nottemark, ViktorÅSE/140000000266,670,0033,3300612.27
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOR
- Boro/Vetlanda HC
DAL
- HC Dalen
HV71g
- HV 71 Gul
LHCv
- Linköping HC Vit
NÄS
- Nässjö HC
SKI
- Skillingaryds IS
ÅSE/
- Åseda Komb.

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS