U18 Division 2 Herr Syd D, Region Syd

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 21:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Tornedal, GunnarÅSE230000001160,000,0040,000052.50
231Fredriksson, MalteRYD262000000260,0020,0020,0000106.00
388Kranstedt, HugoTAIF250000000362,500,0037,500084.00
430Bermlid, ArvidLHCU220000000166,670,0033,330031.48
530Eriksson, HjalmarVÄR111010000066,6733,330,000032.94
635Grönlund, AgatonSKI2102010000368,7512,5018,7500167.99
731Lindqvist-Wisén, TristanMHC130000000175,000,0025,000044.00
820Saarnak, FilipVÄX3111000000278,577,1414,2900144.67
960Bäckström, AdrianLIN280000000188,890,0011,110095.15
1077Sund, PeterMHC180000000188,890,0011,110099.00
111Lindh, SixtenVÄR1100000000100,000,000,000011.00
1234Carlsson, LevisVIT2300000000100,000,000,000031.50

50Jansson, HermanKalm10000000000000.00
72Wiss, LiamLHCU10000000000000.00
35Linnér, AdrianÅSE120000000340,000,0060,000054.84
39Stolt, LiamKalm110000000150,000,0050,000022.00
30Fröberg, GustafRYD131010001157,1414,2928,5700712.29
33Ringborg, HermanVIT120000000166,670,0033,330033.00
31Persson, MånsTAIF182000000172,7318,189,09001111.00
22Gyllner, LudwigLIN130000000175,000,0025,0000415.84
35Karlsson, EliasRYD270000000277,780,0022,2200911.79
44Nyander, TageLIN140010000183,330,0016,670065.88
30Nylander, AgustKalm170000000187,500,0012,500088.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
VIT
- HC Vita Hästen Utv.
Kalm
- Kalmar HC Utv.
LHCU
- LHC UNGDOM
LIN
- Linköping Mighty Ravens HC
MHC
- Mjölby HC
RYD
- Rydaholm/Alvesta
SKI
- Skillingaryd/Dalen
TAIF
- Tingsryds AIF Utv.
VÄR
- Värnamo GIK
VÄX
- Växjö Lakers HC Utv.
ÅSE
- Åseda Komb.

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS