HockeyTvåan Herr Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-20 23:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Mutze-Hvitman, RichardBÅL310001000225,0025,0050,000041.34
235Gotthold, EdorTIE230010001440,000,0050,0010104.82
330Säll, HugoHIF211000000050,0050,000,000021.00
41Flink, HugoVÄR320000000250,000,0050,000041.34
531Lindholm, AdamNAC330000000260,000,0040,000051.67
631Andersson, CasperTIE380000000561,540,0038,4600135.06
71Blom, VilhelmFLIK380000001461,540,0038,4600135.57
831Karlsson, NoelIKG240000000266,670,0033,330063.10
92Svahn, EdvinFLIK391000000369,237,6923,0800134.91
1060Tördal, OskarMÄH381000000272,739,0918,1800113.67
1130Wilhelmsson, AlexanderIFK340000000180,000,0020,000051.67
121Åström, PetterIKG240000001080,000,0020,000052.52
1372Hobohm, AlbertSOL5220000000581,480,0018,5200275.31
1435Lundell, HampusESK480010000281,820,0018,1800112.73
1531Nilsson, HugoIFK250000000183,330,0016,670062.93
1640Kaiponen, TuomasMAR490010000283,330,0016,6700122.97
1730Linder, EliasNYN3122000000085,7114,290,0000144.67
1830Nilsson, PhilipHAN4131010000087,506,250,0010165.68
1935Matthiesen, AdamSEG3200000000100,000,000,000020.64
2030Stierngranat, JoelSPÅ2300000000100,000,000,000031.50
2135Gidbark, LinusHIF2400100000100,000,000,000152.40
2235Engsund, HugoSPÅ2400100000100,000,000,000052.50

1Epparn, AntonBÅL110000000233,330,0066,670033.70
1Jansson, EmilESK110000000050,000,000,001022.00
30Lööf, EdwinBÅL220000000166,670,0033,330032.52
35Palm, OliverHAN250000000271,430,0028,570075.99
41Sahlman, SamiMAR130000000175,000,0025,000044.13
70Forsberg, AlvinVÄR130010000180,000,0020,000055.03
33Björk, LukasNAC2300000000100,000,000,000031.50
41Ehrlich, LucasNYN2300000000100,000,000,000031.50
30Wassberg, FabianSEG1300000000100,000,000,000033.00
35Lunde, LeonMÄH21200000000100,000,000,0000126.04
99Malmström Nilsson, CharlieTIE1600000000100,000,000,0000614.90
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÅL
- Bålsta HC
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
FLIK
- Flemingsbergs IK
HIF
- Hammarby Hockey
HAN
- Haninge Anchors HC
MAR
- IFK Mariehamn
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
MÄH
- Mälarö Hockeyförening
NAC
- Nacka HK
NYN
- Nynäshamns IF HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL
- Solna SK
SPÅ
- Spånga IS IK
TIE
- Tierps HK
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS