Play off till kval till J20 Nationell

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2022-03-07 20:18
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
134Danell, AntonAIS10100000000,00100,000,000011.00
233Collijn, IsakNAC210000000150,000,0050,000021.00
350Edling, AlbinSOL251000000171,430,0028,570073.39
430Leijon, OscarAIS1100000000100,000,000,000010.94
535Zetterman, AlexanderHUD1300000000100,000,000,000033.04

30Wassberg, FabianHUD10100000000,00100,000,000011.98
1Skill, ElliotHUD140000001080,000,0020,0000510.08
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AIS
- Almtuna IS
HUD
- Huddinge IK
NAC
- Nacka HK
SOL
- Sollentuna HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS