Clubs in Värmland

U19 D Nationell Norra

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
122Ytfeldt, HillaRW753827250002718.520110.00
227Fernström, FilippaLW652747252002025.00000N/A
323Bax-Kristiansen, CorneliaCE52354505100728.5717234042.50
412Åström, ElviraCE823528171001910.5331475.00
55Nordqvist, SveaLD61456707000147.14000N/A
611Moberg, AliceCE81458431100137.6947449151.65
719Carlsson, DisaCE7314127340021030.0027922.22
87Edling, VeraRW52242413000922.22871553.33
928Østeraas, NikolineLW821328260002010.0034742.86
1018Nilson, AliceRW8213446-2010267.6933650.00
1115Nordlander, EditCE61124431000911.1127366342.86
1216Norström, LovisaLD81124321000147.140110.00
1317Mckeown, EilaLW710110110110137.690110.00
144Sundnäs Grillfors, InesLD81010615000128.330110.00
1521Holmberg, EmmaRD81010330000205.000110.00
1610Suban, ViljaLW50110303000100.000110.00
172Matsson, MajaRD1000000000020.00000N/A
183Ytfeldt, TillieLD4000252300080.00000N/A
1920Lenkey, LiahLD6000021100050.00000N/A
2013Smith, FrejaRW6000200000030.00000N/A
2124Östblom, StinaLW7000000000040.0010172737.04
221Bak, MathildaGK80000   0000N/A    
2330Åkermark, ElsaGK80000   0000N/A    
248Wessén, VilmaRD80000404000170.00000N/A
2514Sjölund, ModestyRW8000401-100040.008142236.36
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Bak, Mathilda886359:309647387.671.50242
230Åkermark, Elsa882120:005202580.002.50020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Bråten, KajsaLW763906510102524.0035235860.34
298Sandberg, EbbaLW9639078-11302722.22614010160.40
38Norén, NellieLW52352550000296.90101100.00
488Nyström, EllaRD92242431220922.22000N/A
568Rudehov Hjalmarsson, LeiaRW8134057-2010244.17000N/A
626Gustavsson, TheaCE8123034-1000911.1125194456.82
728Murray, Sarah JosephineLW9123456-1000156.670110.00
899Andersson, MeyaCE9033237-400030.00000N/A
914Nilsson, AliceLD9202445-10001118.18771450.00
1012Högkvist, HildaRW811246421101010.0040337354.79
1116Olsson, AliceRD9022063300020.00101100.00
1225Lundal, IdaLW9022624-2000110.0011250.00
1327Rundquist, WilmaRW9022848-4000110.000330.00
1446Junzell, GretaLW71014110000425.0015122755.56
158Hallström, AnjaCE5011012-100030.0023540.00
1629Junzell, IrmaRW7011011000060.00101100.00
1731Björck, ClaraGK20000   0000N/A    
1833Daggert, TindraLW3000001-10000N/A000N/A
18Johansson, MalvaLW3000001-100030.00000N/A
201Fermby, NellieGK70000   0000N/A    
2124Gren-Tivelius, AliceGK90000   00010.00    
2215Berg Myrstad, EmmaLD90000210-800050.00000N/A
2320Sewik, AnnaRD9000010100020.00000N/A
247Björkbacka, AliciaLW9000003-300010.003101323.08
254Lindkvist, ElinRD900014770000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
124Gren-Tivelius, Alice996337:571612514188.652.84032
21Fermby, Nellie974205:4012839587.373.50013
331Björck, Clara92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Boston, ElviraLD934768351102313.040110.00
215Armborg, MajaCE8404434-10301428.57486311143.24
318Wigg, TildaLW9314223-10101618.7512333.33
421Labraaten, LilliLW81340541000166.2541579841.84
58Persson, StinaRW9044052300070.00000N/A
623Moselius, EbbaRW630363120102213.6423540.00
799Wikblom, IngridLW51230321100812.50671346.15
820Kjörsträd Öqvist, MollyCE91231047-3000147.1445529746.39
922Picka, VanessaRW8033047-3000190.0022450.00
106Sinko, IsaRW31120404000333.33000N/A
1114Leander, AnnaRD61120330000250.00000N/A
123Poggensee Blom, HeddaRW7112423-1000250.0021366.67
1396Sjöö, IzabellCE110101100001100.00000N/A
1426Bergh Bergström, LinnéaRW7011845-100090.00651154.55
1510Fransson, LeiaLD8011043100070.00000N/A
167Stensson, WilmaLD9011026-4000120.000110.00
1798Nises, ElinGK10000   0000N/A    
189Hultgren, MollyCE3000002-200010.00101100.00
1Karlström, LucyGK30000   0000N/A    
2025Brevik Kristiansen, MariRD4000013-200030.00000N/A
27Carlsson, AlvaRW400001100000N/A6111735.29
2235Löfving, FridaGK50000   0000N/A    
232Bairu, ElenaLD500001100000N/A000N/A
2412Lavén, TuvaRW7000012-100010.00000N/A
254Eljas, LoveRD8000263300010.000330.00
2616Silver, SigneRW8000813-200050.00000N/A
2730Robin, MaiGK90000   0000N/A    
2819Nissas, AlvaLD9000422000050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Robin, Mai995296:461618920592.203.23023
235Löfving, Frida954245:521411412889.063.42004
31Karlström, Lucy93000:00000N/AN/A000
98Nises, Elin91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Bergmann Sloth, AngelinaLW741528260102020.00000N/A
210Hansson, IdaRD51342624100911.11000N/A
319Rosengren, EvitaRW71342615000185.56594710655.66
46Ström, NellyRD73032422100742.8619193850.00
517Karlström, StellaLW721303120101216.6718143256.25
611Tjärnlund, EmmyRW71230808000812.5022450.00
714Khodaverdian, AnoushaCE5033013-2000100.0014243836.84
87Hellman Borén, ElinaLD7033664200080.00000N/A
921Stale, SarloteLW7202036-3100450.0025728.57
23Åström Holmberg, AmandaLW720203300001216.67000N/A
1127Rosén, IsabelleLD70224413000180.00000N/A
1220Ylitalo Pieti, MinjaCE31012110000812.500110.00
138Hörnquist, EbbaLD51010514110147.14000N/A
1424Andersson, EmmyLW5011031200040.00000N/A
1515Hyltegård, ElsiCE6011014-3000110.00000N/A
1616Nilimaa, EllenLW7011021100020.00000N/A
172Lindvall, LiliCE7011625-300050.0032356747.76
189Dahlberg, CorneliaLW2000000000020.00000N/A
194Landevik Jonsson, StellaLD5000002-200010.00000N/A
2026Wisen, NovalieLD6000212-100040.00000N/A
211Persson, AlvaGK70000   0000N/A    
2230Dunlap Lingenäs, ElinaGK70000   00030.00    
2313Olofsson, HannahLD7000044000050.00000N/A
245Johansson/larsson, WilmaLD7000244000030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Dunlap Lingenäs, Elina773177:264636794.031.35121
21Persson, Alva774236:0611849588.422.80022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
161Johansson, GretaCE543724311102615.3832560.00
250Lindström, MatildaRW723527160001513.33000N/A
362Karlström, LovaLD6224423-10101118.18000N/A
463Sunebäck, ElinLW7224045-12101414.2911250.00
545Lindberg, IdaCE7044255000080.00694411361.06
648Lindström, MirandaCE4123023-1100119.0918284639.13
743Petruska, LovisaRD7123445-1000156.67000N/A
853Axberg, LowaLD70330651000110.00000N/A
936Åberg, EbbaLD7022245-100050.000110.00
1052Åkerlund, MajaRW11010000010333.33000N/A
1156Pallin, ElsaLW2101201-1010333.33000N/A
1237Sjölund, MinnaRW5101212-1000911.115121729.41
1355Rydell, EmiliaLW71010651000234.35771450.00
1451Pettersson, LivRW7101036-3000128.3333356848.53
1546Robertson, TildeRD5011034-10000N/A000N/A
1657Skröder, MatildeRW1000000000010.00000N/A
1767Olsson, FeliciaCE2000001-100010.0052771.43
1854Blomqvist, RonjaRW300000000000N/A13425.00
1940Näslund, MeyaRD5000014-300060.00000N/A
2044Hansson, MimmiCE5000003-300040.00000N/A
2169Holmberg, TheaGK60000   0000N/A    
2249Kåhrström, MimmiGK70000   00010.00    
2347Vernersson, IsabellLD7000033000060.00000N/A
2459Andersson, TindraGK70000   0000N/A    
2538Häggström, MillaLW7000203-300080.0011250.00
2668Glädje, BellaRW7000403-300070.0014122653.85
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
169Holmberg, Thea754245:00812613494.031.96022
259Andersson, Tindra76160:002161888.892.00010
349Kåhrström, Mimmi762119:257455286.543.52011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Håkansson, TyraRW54042330010850.0015616.67
229Fahlgren, IrisCE52242110110450.00481233.33
388Grahn, HannahCE6134223-1010714.2934407445.95
423Sindelarova, LucieRW6134637-4010166.2549206971.01
591Arvidsson, EvelinaLW23030211110933.330440.00
69Tindale, Evie-MaeRW5123025-3000425.00101100.00
715Morin, ElsaCE4112024-2010520.00991850.00
816Karlsson, EllenLW61122220100250.00000N/A
919Rönnholm, FilippaLW6112612-1010425.00000N/A
107Lakkapää, AinaLD4022433000040.00000N/A
1126Eliasson, LiCE3011014-300040.0032560.00
124Kulju Blanck, ElisiaCE6011203-300010.000110.00
132Andersson, EvelynCE6011412-100070.0024633.33
1493Högberg, ElsaCE1000001-100010.00000N/A
1580Eriksson, LeiaRD1000210100040.00000N/A
1617Andersson, EbbaCE100020000000N/A0110.00
1781Stålnacke, NovaLD1000421100020.00000N/A
1890Nygren, EbbaRD2000012-100040.00000N/A
1930Poulsen, AnjaGK30000   0000N/A    
201Eliasson, AlvaGK30000   0000N/A    
2111Linder, EllaRD5000002-200010.00101100.00
2290Stenlund, LinnCE5000224-200050.0051287964.56
2335Hederstam, MärtaGK60000   0000N/A    
2418Juntunen, VivianLD6000026-400030.00000N/A
258Johansson, ElinLW6000012-100040.00000N/A
263Hagenlöv, EllenLD6000843100040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Poulsen, Anja633186:1879510293.142.25021
235Hederstam, Märta663179:328919991.922.67012
31Eliasson, Alva63000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS