Clubs in Värmland

SHL

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Silfverberg, JakobLW102682770000229.0912333.33
281Bellows, KiefferRW1052749631003414.7112333.33
310Larsson, JohanCE1034729631101421.431015715863.92
411Anderson-Dolan, JaretCE1033626331101915.79576712445.97
536Ölund, LinusCE1033647521001323.0826416738.81
661Rindell, AxelRD102460752010219.52000N/A
729Andersson, AxelRD823527521011414.29000N/A
818Rödin, AntonRW70552431000110.00000N/A
923Lindblom, OskarLW1022447520001216.6714520.00
1028Kinnvall, JohannesLD101346835010205.00000N/A
1127Norlinder, MattiasRD100440862000170.00000N/A
128Trivigno, BobbyLW1030346240001618.750440.00
1312Gauthier, JulienRW101234734000137.6935837.50
1471Jonsson-Fjällby, AxelLW100334440000130.0012333.33
1515Bertilsson, SimonLD10022672500090.00000N/A
1638Hillström, GustavCE101010330000250.0015304533.33
1734Forslund, CharlieLW4011010100010.00000N/A
183Djoos, ChristianRD5011034-100040.00000N/A
191Forsberg, WilliamGK10000   0000N/A    
1Konrads, KasparsGK10000   0000N/A    
47Larsson, MelwinLW100000000000N/A000N/A
2Raftheim Hedin, VictorLD100000000000N/A000N/A
2325Hansen Ahlström, SanderGK30000   0000N/A    
22Sundqvist, LeoRW300000000000N/A000N/A
2520Gästrin, MiltonCE7000012-100030.00000N/A
269Järnkrok, CalleCE7000203-300060.0029386743.28
2731Källgren, ErikGK90000   0000N/A    
2830Chrona, MagnusGK100000   0000N/A    
2914Hägg, RobertRD100006880000110.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Chrona, Magnus10108336:091312113490.302.32033
231Källgren, Erik1095258:03109110190.102.33022
31Forsberg, William101000:00000N/AN/A000
25Hansen Ahlström, Sander103000:00000N/AN/A000
1Konrads, Kaspars101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
155Hudon, CharlesRW10347659-42102412.5015616.67
244Vejdemo, LukasCE1023569540001612.50554710253.92
37Snively, JosephLW10235646-2100229.0912333.33
489Wahlstrom, OliverLW8314413-21101520.0045944.44
542Stockselius, TheoRW101340440000119.0932560.00
640Josefson, JacobCE8213445-1010728.57536511844.92
794Hartmann, SebastianRW921305320001414.2935837.50
871Åman, NilsCE71234110-90101010.0042499146.15
952Holm, PhilipRD10123268-2000119.090110.00
1037Pettersson, JesperRD101232440000616.67000N/A
1110Gunler, NoelRW9202273300001020.000440.00
1253Blomgren, DavidLW101122431000185.5612193138.71
1315Brouillard, NikolasRD10022057-2000200.00000N/A
1420Pettersen, Mathias EmilioCE10022226-4000130.0043757.14
1582Sissons, ColbyLD10022857-2000250.00000N/A
1646Grewe, AlbinLW6011235-200080.00000N/A
1717Eriksson, HenrikLW7011042200030.0023540.00
1828Lindström, GustavRD10011879-2000100.00000N/A
1926Carlsson, LucasLD2000000000030.00000N/A
2036Zirath, HampusRW3000001-100020.00101100.00
2129Salsten, HåvardLW6000004-400090.0031306150.82
2232Krüger, MarcusCE70002400000040.00515710847.22
2365Pettersson, LiamLD8000021100020.00000N/A
2445Blixt, HugoLD9000005-500010.00000N/A
2535Hellberg, MagnusGK100000   0000N/A    
2672Marmenlind, DanielGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Hellberg, Magnus10109482:091921223191.772.36044
272Marmenlind, Daniel10102123:406515789.472.91002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Clarke, GraemeRW10459679-21102416.671361968.42
211Fagemo, SamuelRW1033624310102313.0423540.00
392Cederqvist, FilipLW1033645141002015.0025728.57
47Tömmernes, HenrikRD1024669360001216.67000N/A
544Peterson, JacobRW1024665500001513.33787715550.32
610Westergård, MaxLW1024687430001315.380220.00
712Friberg, MaxLW1031425501201421.433212412.50
88Johannesson, SamuelRD103146511-61101421.43000N/A
921Puistola, PatrikLW8224225-32101020.000550.00
1016Meijer, BosseCE1022406510001020.0029447339.73
116Hasa, FilipLD102246909000728.57000N/A
1231Lasu, NicklasCE812324130001010.00575911649.14
1333Högberg, LinusRD1012321156000137.69000N/A
1477Lindholm, MaxRW100336651000140.0014520.00
1586Thorell, ErikLW31120303100250.00000N/A
1670Dower Nilsson, LiamRW101126633100911.1133215461.11
1726Heens, IsacLD10022047-300070.000110.00
1840Hasa, NoahLW10022444000050.0052429455.32
1927Olausson, OskarLW301103030000N/A0110.00
2043Nilsson, TomRD7011473400030.00000N/A
2130Normann, TobiasGK80110   0000N/A    
221Johansson, LarsGK100112   0000N/A    
233Milosevic, StefanRD100111012-100020.00000N/A
2428Bratt, ZiggeLD100000000000N/A000N/A
2591Cilthe, HjalmarLD200000000000N/A000N/A
2650Thegerström, WilliamGK30000   0000N/A    
2764Kongsbak Klyvö, MadsRW8000010100030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Normann, Tobias1085308:267738091.251.36141
21Johansson, Lars10106298:461415617091.762.81041
350Thegerström, William103000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lodin, ViktorLW1067131411472103616.6735837.50
267Zohorna, RadimCE104711211472101921.051186618464.13
315Berglund, JackCE1046106918110850.00676413151.15
47Bergkvist, AxelLD102792945020258.00000N/A
529Steen, OskarRW1035865321102114.29000N/A
648Roos, FilipLD1017821239100812.50000N/A
798Studenic, MarianRW101782927001137.69000N/A
822Åslund, PerRW1043749270101921.0525728.57
927Carlsson, GabrielLD1015641037100147.14000N/A
108Oby Olsen, MikkelRW101452202000156.6712333.33
116Wikman, AlbertLD1031468350001323.08000N/A
1212Jansson, ChristofferCE1022424040201513.33604010060.00
1373Ollas Mattsson, AdamLD1030348081002611.54000N/A
1411Nygård, JoakimLW101232817000616.67000N/A
1523Eriksen, MikkelCE52022312000540.00481233.33
1690Johansson, MarcusLW31120211010714.2912333.33
1732Nygren, MagnusRD100226909000210.000110.00
1814Ejdsell, VictorLW510121100101010.00461040.00
1916Cederle, SebastianCE10011030300080.000220.00
2059Johansson, LinusCE1001110624000120.00716013154.20
2141Pihlström, MalteRD100000000000N/A000N/A
34Skantz, WilliamGK10000   0000N/A    
2330Nilsson, DouglasGK40000   0000N/A    
2418Loob Trygg, LinusCE600000000000N/A000N/A
2592Gudmundsson, MånsRD900000000000N/A000N/A
2635Thelin, MelkerGK100000   0000N/A    
2733Larmi, EmilGK100002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Thelin, Melker10105305:00312512897.660.59250
233Larmi, Emil10105305:00711412194.211.38141
330Nilsson, Douglas104000:00000N/AN/A000
34Skantz, William101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HV 71HV 71HV 71HV 71[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
184Regenda, PavolLW936910810-20101618.7542666.67
244Fransson, HugoRD1009961214-2000270.00000N/A
381Mysak, JanLW107184912-30102231.82715812955.04
470Rousek, LukasCE102686710-3020540.0012142646.15
528Kloos, Justin GlennCE103472610-41102015.00926615858.23
696Pasic, NikolaLW1042648711001723.53000N/A
727Ang, JonathanRW102350512-7000922.22000N/A
816Lindström, LinusCE1014507520011010.00545911347.79
941Woods, RileyRW1022445500101414.2926825.00
1078Gustafsson, MalteRD100442412-800090.00000N/A
1191Heponiemi, AleksiCE9033236-300080.00202100.00
1255Borgman, AndreasLD10112668-2101254.000110.00
1365Annborn, KarlRD41010101000425.00000N/A
148Lagerberg, LucasLD10101258-30001010.00000N/A
156Komuls, MarkussRD4011013-200010.00000N/A
169Hardman, MikeLW8011025-3000130.000220.00
1738Alsing, OlleLD10011267-1000130.00000N/A
185Blanar, VashekLD200000000000N/A000N/A
26Skarby, NoelLD200000000000N/A000N/A
30Sääf, OscarGK20000   0000N/A    
2135Glifford, OlofGK30000   0000N/A    
2224Eriksson, HampusCE4000000000020.007172429.17
2340Stål-Lyrenäs, OskarRW7000003-300010.00000N/A
2460Sandström, FelixGK80000   0000N/A    
2580Liv, HermanGK100000   0000N/A    
2671Ignberg Nilsson, WilliamRW10000214-3000100.0022450.00
2782Hatakka, SanteriLD10000657-2000170.00000N/A
2823Laz, VictorCE10000605-500030.0020284841.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sandström, Felix1086360:532016018088.893.33015
280Liv, Herman10104242:28149310786.923.46022
335Glifford, Olof103000:00000N/AN/A000
30Sääf, Oscar102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Ottosson, AxelCE1034767430201225.00736613952.52
216Ekeståhl-Jonsson, LukasRD10257847-3000219.52000N/A
386Kovacs, RobinRW105160210-81302718.52000N/A
491Tellström, OscarRW1033606511001323.0845944.44
556Forsberg, FredrikRW101562523010205.000110.00
610Nilsson, MarcusLW61450514000333.33000N/A
793Robins, TristenCE1022404221001513.3326295547.27
834Di Giuseppe, PhilLW10224314312101513.33481233.33
911Reunanen, TarmoLD100440862000120.00000N/A
107Niemelä, TopiLD10123468-2000147.14000N/A
1128Alba, EmilLW10112234-1000520.0061785.71
33Lundin, AlbinCE101122310-7000616.67637213546.67
1371Possler, GustavLW10022024-200020.000110.00
1439Mustonen, JoelLW10101423-1100425.0042559743.30
1537Killinen, LenniLW10011223-100040.00000N/A
1688Didomenico, ChristopherRW10011628-600070.0014213540.00
1747Björk, MarcusRD10011857-2000110.00000N/A
1835Salasca Nääs, FabianGK10000   0000N/A    
1964Malmström, AntonLD200000000000N/A000N/A
2077Hemmyr, PhilipCE400000000000N/A34742.86
2157Barklund, AlfredRD7000201-100020.00000N/A
2250Tuohimaa, FransGK100000   0000N/A    
2330Lehtinen, LassiGK100000   0000N/A    
2424Cronholm, LinusRD10000443100070.00000N/A
2544Didier, JosiahRD1000010440000110.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Tuohimaa, Frans10106350:581315116492.072.22041
230Lehtinen, Lassi10105243:191013314393.012.47123
335Salasca Nääs, Fabian101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö Redhawks[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
17Kaski, OliwerLD9437634-10202218.18000N/A
248Pajuniemi, LauriRW92574541100277.4133650.00
395Persson, CarlCE941526151102416.67000N/A
428Myrenberg, JonathanRD914521248100911.110110.00
522Kuokkanen, JanneLW914512651010175.88636813148.09
678Hanzl, RobinCE9055273400080.00877015755.41
791Sundberg, AxelRW922426331001414.2924633.33
843Eklind, OscarLW922445500102010.0024633.33
926Norén, PatrikRD9224126330001216.67000N/A
1010Von Barnekow, WilliamCE913405410001010.00961560.00
1113Vesterheim, PetterCE93032550000837.5019244344.19
1251Diliberatore, PeterLD91230431010156.67000N/A
136Viro, EemilRD91238541000195.26000N/A
1412Dahlbeck, KlasLD90332651000210.00000N/A
159Pettersson, HugoRW81120440000137.69000N/A
1627Born, IsacRW9022232100070.0054955.56
1720Berg Paulsen, ThomasRW9022222000050.0035518640.70
1863Händemark, FredrikCE31010000010520.0027194658.70
1933Hemström, KalleLW201101010000N/A000N/A
2094Langhamer, MarekGK90110   0000N/A    
2137Lind, WilliamLW100000000000N/A000N/A
2211Pedrotti, EliaLD4000001-100020.00000N/A
2371Nilsson, IsacRW500000000000N/A000N/A
2449Barton, SethRD5000202-200050.00000N/A
2524Björkman, FilipLW80000211000100.00000N/A
2640Blomgren, OskarGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
194Langhamer, Marek996366:461014015093.331.64242
240Blomgren, Oskar993183:4614779184.624.57003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Degerstedt, ArvidRW9213034-1000922.2212333.33
48Kokkonen, MikkoLD9213036-31001216.67000N/A
320Marody, Cooper PatrickCE9213238-5100248.339233228.12
470Karlström, FredrikCE9123256-1000156.67575110852.78
524Shinnimin, BrendanCE91236311-8001128.3315102560.00
621Ehn, ChristofferLW9202049-50001020.00936315659.62
718Elie, RemiCE7112235-2010911.111091952.63
83Hultström, LinusRD91120310-7010195.26000N/A
913Vrana, JakubRW90221046-2000180.0027922.22
1092Nybeck, ZionRW8101212-1000616.6732366847.06
1114Krantz, LokeLW9101215-4000714.2944850.00
1226Martin, MaxLD5011045-100050.00000N/A
1340Bernhardt, DavidLD5011021100030.00000N/A
1417Öhrqvist, FelixLD6011023-100040.00000N/A
1546Söderlund, TimLW8011415-400050.00000N/A
168Giuttari, ZacharyRD9011247-300060.00000N/A
1753Hofbauer, AdamLW9011212-100020.000110.00
185Fantenberg, OscarRD9011425-3000160.00000N/A
1988Niku, SamiLD9011637-4000100.00000N/A
201Viklund, MaxGK10000   0000N/A    
2181Lennström, TheodorLD2000213-200020.00000N/A
221Wilde Larsen, AntonGK40000   0000N/A    
2327Tuomaala, SamuRW5000004-400080.0021366.67
2438Södergran, JohanLW8000232100090.00000N/A
2563Högberg, MarcusGK90000   0000N/A    
2623Johnsson, JohanCE9000032100030.0043398252.44
2736Ignatjew, WaltteriGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
163Högberg, Marcus997418:542517219787.313.58125
236Ignatjew, Waltteri992117:354384290.482.04002
31Viklund, Max91000:00000N/AN/A000
1Wilde Larsen, Anton94000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
176Levtchi, AntonLW10268108800001513.3321366.67
245Koppanen, JoonaLW1052709541001435.71716513652.21
348Puustinen, ValtteriRW10426037-40101723.530220.00
425Eriksson, FilipRW1032525411201618.75596512447.58
586Bromé, MathiasLW10235079-21101118.180220.00
626Sjöström, OliwerLD10235027-50101118.18000N/A
751Nurmi, MarkusRW102351489-10001216.670220.00
839Själin, PontusLD92246963000922.220110.00
972Tardif, BenLW1013405500101010.0014520.00
106Hedqvist, IsacCE101346550000616.6722450.00
1191O'neill, BrianCE10123435-2000616.67537212542.40
1227Laaksonen, OskariRD10033689-1000170.00000N/A
1329Gustafsson, ErikLD3022033000030.00000N/A
1417Brännström, IsacRW10022235-200090.000110.00
1520Juustovaara Karlsson, CasperCE81012422100425.0015616.67
1696Andreasson, PontusCE90112110-9000140.0053449754.64
1734Lassinantti, JoelGK100110   0000N/A    
1823Sellgren, JesperLD10011257-2000110.00000N/A
1932Engsund, OscarRD10011487100090.00000N/A
2011Linder, IsakRD100000000000N/A000N/A
21Lövgren, DavidCE100000000000N/A101100.00
5Westin, HugoRD100000000000N/A000N/A
238Håkansson, WilliamLD300021100000N/A000N/A
2482Leskinen, OttoLD8000248-4000100.00000N/A
2531Ward, MatteusGK100000   0000N/A    
2615Granberg, DavidCE10000001-100010.0023540.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
134Lassinantti, Joel10109457:271518419992.461.97134
231Ward, Matteus10103145:5514405474.075.76012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
122Olofsson, FredrikCE1026828530001315.38968418053.33
262Horky, LubosLW1051607342201926.32000N/A
318Everberg, DennisRW1041524400101625.0011250.00
495Friedman, MarkRD100556752000180.00000N/A
583Kuhlman, KarsonRW10224267-1100238.70551050.00
646Kellman, JoelCE10224867-1100229.09787315151.66
772Zaar, DanielLW90440550000100.00000N/A
858Johansson, FilipRD92136523000326.25000N/A
951Själin, CalleRD101232862000352.86000N/A
108Sandin, LinusCE101236660000147.1411250.00
1144De Haan, CalvinLD1012312853000128.330110.00
1294Koblar, Tinus LucRW6033231200090.0023540.00
1337Sundsvik, AlbinCE10112256-1000128.33807615651.28
1441Zether, SimonCE101122202100425.0011253630.56
1532Solberg, IsacLW10022233000050.0021366.67
164Clurman, NathanielRD10101426-4000119.09000N/A
1775Holm, ArvidGK100110   0000N/A    
187Claesson, LudvigRD10011033000060.00000N/A
196Ladue, PaulRD100112660000130.00000N/A
2021Jellvik, OskarLW10011241300060.0011250.00
215Kumlin, AxelRD2000000000010.00000N/A
20Neumann, JohannesLW200000000000N/A000N/A
2367Bristedt, LeonCE2000212-100030.00000N/A
2428Bengtsson, AntonCE3000202-20000N/A8122040.00
2517Bartholdsson, NilsRW7000000000020.0021366.67
2670Clang, CalleGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
175Holm, Arvid10107412:571614916590.302.32034
270Clang, Calle10103177:414697394.521.35021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Lindholm, PärCE103811012571102213.64706613651.47
224Lindberg, OscarCE10381112610-40302810.71776814553.10
329Aagaard, MikkelLW10538467-11102420.83000N/A
496Hugg, RickardLW10358069-31102611.54591435.71
59Stjernborg, VictorCE1033648261021717.6545408552.94
652Lundberg, ArvidLD101562651001205.00000N/A
764Pudas, JonathanRD1015612770010244.17000N/A
822Johnson, JonathanCE101452321010119.09781546.67
914Johnson, AndreasRW1031405411101030.0012333.33
106Grahn, ViktorRD10134211560001010.00000N/A
1125Johansson, PontusRD101342752001254.00000N/A
1212Lindberg, ValterCE101342642100128.33731070.00
1320Fasching, HudsonRW1021367610001414.2911250.00
1472Vuollet, OskarLW10202234-10001414.29000N/A
1571Davidsson, JonathanRW71120211001425.00101100.00
1642Forsfjäll, ZebCE10101223-10001010.0041428349.40
176Forsfjäll, MånsLD8011265100080.00000N/A
184Bergqvist, RasmusLD10011467-1000190.00000N/A
191Lindberg Persson, TheoGK10000   0000N/A    
201Ringquist, AntonGK30000   0000N/A    
217Haara, FransRD5000013-200040.00000N/A
2240Lundström, OlleLD5000002-20000N/A000N/A
2328Kaderli, AndroRW6000201-100070.00000N/A
2473Nordlund, ViggoLW7000202-200040.00000N/A
2538Mann, StraussGK100000   0000N/A    
2631Lampinen, JaniGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
138Mann, Strauss10109544:331916818789.842.09063
231Lampinen, Jani1010161:164202483.333.92001
31Lindberg Persson, Theo101000:00000N/AN/A000
1Ringquist, Anton103000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IKTimrå IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Mclaughlin, DylanCE102794862100345.88868316950.89
218Genborg, EddieLW1034766601002213.6411250.00
389Gardiner, ReidRW10415037-41202516.0016714.29
416Eriksson, LinusCE100552743000220.00697714647.26
557Wedin, AntonLW100552642000190.0023540.00
67Hardegård, MarcusRD10224447-3010326.25000N/A
712Kivenmäki, OttoRW101340440000119.09000N/A
829Forsell, LucasRW9213436-30001711.760220.00
926Heikkinen, AntonRW10213014-31201513.3322450.00
102Svensson, PerLD100332752000170.00000N/A
119Strömberg, DidrikLD101128734000147.14000N/A
1238Sundin, AlbinRD10022034-1000240.00000N/A
1345Hallquisth, WilhelmRD10022224-200060.00000N/A
1422Barkemo, TimRD10101447-3100147.14000N/A
1519Westfält, MarcusCE10101412-1000616.6746368256.10
1610Lilja, DavidRW101016220000812.50000N/A
1732Andersson, LeonGK10000   0000N/A    
33Sörbrand, WilliamLW100000000000N/A0110.00
191Gunnarsson, JonasGK30000   0000N/A    
2099Berglund, MaxGK50000   0000N/A    
2180Dichow, FrederikGK60000   0000N/A    
2230Johansson, JacobGK100000   0000N/A    
2328Forsmark, SimonLD10000001-100040.00000N/A
91Pääjärvi, MagnusLW10000001-100010.0011250.00
2551Lander, AntonCE10000215-400070.00726814051.43
72Walli Walterholm, ErikRW10000214-3000170.0016714.29
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson, Jacob10109508:571718119891.412.00154
280Dichow, Frederik106299:065303585.713.03001
332Andersson, Leon101000:00000N/AN/A000
99Berglund, Max105000:00000N/AN/A000
1Gunnarsson, Jonas103000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Elvenes, LucasLW1021315210910001315.38000N/A
220Nadeau, OlivierRW10731041011-10404117.0716183447.06
394Persson, JoelRD10461009900202218.18000N/A
440Rasmussen, DennisCE102684101001001414.291016917059.41
521Cooper, BrianRD10437410821001330.77000N/A
619Suomi, JimiLD102356910-11002010.00000N/A
711Rafferty, BroganRD101452512-7010244.17000N/A
824Henriksson, KarlCE1030325500001127.279112045.00
928Gustafsson, HugoCE10213059-40011315.386111735.29
1012Mäntykivi, MatiasLW9123048-4110911.1136488442.86
114Lowe, KeeganLD100332968-200070.000110.00
1210Suomi, EemeliCE10112459-40001010.00000N/A
1342Kratz, KalleCE10022234-10000N/A1071758.82
1429Strandberg, SebastianCE10022647-3000100.0025487334.25
1563Aho, SebastianLD5011223-100070.00000N/A
1617Anderberg, MorganLW10011223-10000N/A36387448.65
1768Levin, EddieRW5000002-200020.00000N/A
1869Palme, OlaRD6000012-100040.00000N/A
1934Cehlarik, PeterRW6000226-400070.0012333.33
2022Lindgren, EliasLD9000403-300060.00000N/A
2170Åhman, AdamGK100000   0000N/A    
2232Persson, LudvigGK100000   0000N/A    
2341Nilsson, LudvigLW1000003210000N/A33650.00
2418Karlsson, OlleLW10000220200010.0011250.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Persson, Ludvig10105267:211110111290.182.47013
270Åhman, Adam10106326:062112114285.213.86033
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
189Karlkvist, PatrikLW1035808622101915.7921366.67
211Kossila, KalleCE101786853100128.33725712955.81
329Oscarson, MiltonCE1033627610001127.276243020.00
455Quenneville, DavidRD81456440000137.69000N/A
551Veronneau, MaxLW10224225-3120219.52101100.00
672Ylönen, JesseRW91234330010714.29000N/A
717Wikman, WilliamRW101234321000911.1125728.57
837Gustafsson, GlennCE92026440000728.5733650.00
942Salo, RobinLD1020248800001811.11000N/A
1091Stachowiak, WojciechCE102021025-30101414.2920204050.00
1128Arnesson, LinusRD10022254100050.00000N/A
124Norén, ErikRD101012321000333.33000N/A
1319Dickinson, JoshCE10101435-2000342.941037718057.22
1414Danielsson, LiamRW6011001-100020.00000N/A
1510Ranta, SampoRW7011612-100060.0012333.33
1671Stockselius, LucasCE801101100000N/A24633.33
175Backström, GustavLD10011025-300030.00000N/A
187Martin, LukeRD10011213-2000160.00000N/A
196Berglund, FilipRD100118761000180.00000N/A
2033Mastomäki, ChristopherCE10011833000070.00534910251.96
2169Ericson, KristofferGK20000   0000N/A    
41Hallquisth, TheodorRD2000001-100010.00000N/A
2369Törnblom, KevinGK30000   0000N/A    
2416Command, AlexanderCE5000001-100030.0011250.00
23Polin, EgorRW5000001-100030.000110.00
2639Larsson, FilipGK90000   0000N/A    
2731Arntzen, JonasGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Arntzen, Jonas10106275:201214215492.212.62022
239Larsson, Filip1096329:341513915490.262.73124
369Ericson, Kristoffer102000:00000N/AN/A000
69Törnblom, Kevin103000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS