Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U19 D Nationell Norra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 16:31
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Bak, MathildaBIF630100001444,440,0055,560091.50
230Dunlap Lingenäs, ElinaLHF320000000250,000,0050,000041.35
330Poulsen, AnjaSKE341000000157,1414,2914,291072.25
435Löfving, FridaLIF461200000557,147,1435,7100143.42
530Robin, MaiLIF5101000000562,506,2531,2500163.23
61Persson, AlvaLHF480000000372,730,0027,2700112.80
735Hederstam, MärtaSKE360000000275,000,0025,000082.67
869Holmberg, TheaMoDo470000000187,500,0012,500081.96
924Gren-Tivelius, AliceFBK6150000000193,750,006,2500162.84

30Åkermark, ElsaBIF220000001240,000,0060,000052.50
49Kåhrström, MimmiMoDo250000000271,430,0028,570073.52
1Fermby, NellieFBK4110000000191,670,008,3301123.50
59Andersson, TindraMoDo1200000000100,000,000,000022.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BIF
- Brynäs IF
FBK
- Färjestad BK
LIF
- Leksands IF
LHF
- Luleå HF
MoDo
- MoDo Hockey
SKE
- Skellefteå AIK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS