Clubs in Uppland
Clubs in Uppland

U20 Herr Division 1 Östra A

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-20 21:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Holm, JacobSDE560000000460,000,0040,0000102.00
234Andrén, ElliotLVHC5132000001465,0010,0025,0000203.95
31Cederberg, WhilliamVHF370000000370,000,0030,0000103.33
430Aarenstrup, LudvigENK5111000000373,330,0026,6700153.57
530Widén, FelixIRO6102000000083,3316,670,0000122.22
631Mokras, SamuelVäIK5100010001184,620,0015,3800132.66
730Avotnieks-Ligeris, RudolfNOR340020000185,710,0014,290072.23
839Schubert, GustafNOR4121010000186,670,0013,3301153.67
931Svahnberg, AlbinVHF370000000187,500,0012,500082.69
1035Larsson, AleksJÄR62000200000100,000,000,0000223.63

1Fogelberg, ArvidENK373011000161,5430,777,6900134.65
35Bretz, VidarVäIK380000000372,730,0027,2700114.89
30Franke, GabrielLVHC2123000000175,0018,756,2500168.03
1Burmeister Lange, AxelJÄR1132000000181,2512,506,25001616.00
75Lindén, NilsIRO2300000000100,000,000,000031.80
1Rapp, OscarSDE1700000000100,000,000,000077.20
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ENK
- Enköpings SK HK
JÄR
- Järfälla HC
LVHC
- Lidingö Vikings HC
NOR
- Norrtälje IK
SDE
- SDE HF
IRO
- SK Iron Hockey
VHF
- Vallentuna Hockey
VäIK
- Väsby IK HK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS