Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

U16F grupp röd, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-15 20:34
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Almgren, LinneaVäIK2421000000066,6733,330,000030.83
21Johansson Olsson, EijaTSö350000000271,430,0028,570072.33
335Holmström Borén, GwennaelleBåAl371010000272,739,0918,1800113.64
430Ekedahl, NeahTSö230000000175,000,0025,000041.88
533Björner, EsterKIS4132000001176,4711,7611,7600174.25
694Österberg, LovaIKG440000000180,000,0020,000251.15
731Norenheim Söderström, MadickenJSK491000000090,0010,000,0000102.61
839Lönnqvist, BeatriceVäIK24100000000100,000,000,000010.30
999Florehag, LivHK/AI3500100000100,000,000,000061.87
101Bergström, ElsaBåAl3600000000100,000,000,000062.40

99Gustafsson, HannaHK/AI10000000000000.00
1Johansson, AliceVäIK210000000000000.00
30Yusuf, TabithaBåAl130000000175,000,0025,000048.00
1Sättare, HannaHK/AI2500000000100,000,000,000052.47
31Kadrovic, EnnaKIS1300000000100,000,000,000033.00
30Lexell, RickelinaJSK3800100000100,000,000,000093.75
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BåAl
- Bålsta HC/Almtuna IS
HK/AI
- Hässelby Kälvesta HC/AIK
IKG
- IK Göta
JSK
- Järna SK
KIS
- Knivsta IS
TSö
- Team Söderort(FOC/THH)
VäIK2
- Väsby IK HK 2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS