Clubs in Södermanland

U16P Blå grupp 2, Stockholms Ishockeyförbund

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Vestberg, WilliamCE9710172201
220Lindahl, FilipCE767130110
318Norlén, ArvidLD851610020
436Gunnarsson, VilgotCE92468010
511Berggren, MilleCE832541000
622Liljenberg, MalteLW52352001
723Larner, IsakRW81452000
824Bröms Strengbom, ErikRD612310000
98Åkerholm, LukasRW91232000
1013Ingush, AbdullahRW51122000
1117Stacksjö, MelvinLW81126000
1216Norrman, MelvinRD902212000
1312Rickdorff, IsakCE81012110
1414Blom, LukasRD10000000
19Lönn, OlleRD10000000
1637Bergström, ViktorGK20000000
179Enqvist, CharlieRD20000000
1833Malmberg, KidRW20004000
193Granlund, AlbinRD30000000
34Nilsson, AlfredRD30000000
2125Sobolev, TimofeyGK40000000
222Abrahamsson, MånsLD50000000
2328Kyhlén, LukasLD50004000
241Landegren Thurfjell, FransGK60000000
30Thor Orebrand, LiamGK60000000
265Synneborn, GilliamRD60000000
2726Lund, FabianLW80004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Sobolev, Timofey943120:426818793.102.98011
237Bergström, Viktor92165:004404490.913.69010
330Thor Orebrand, Liam964197:341511212788.194.56012
41Landegren Thurfjell, Frans963161:441412313789.785.19012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
137Berge, AronLW892116021
244Hedstrand, SixtenCE854910201
352Andreasson, HenryLD92682100
443Norin, AxelCE93470010
538Wågström, LiamCE61562100
626Niemi, EddieLD71568000
729Forslund, EdvardCE84152010
839Canemyr, AlexanderCE63252020
947Oldéen, LouiRD42240110
1025Brook, NikolaiLW71346000
1118Sjölander, ViktorCE21232010
1254Eriksson Sund, ArvidLD81232000
1336Von Thelemann, MaximilianRW70336000
1442Klingborg, FolkeCE92024101
1541Lindgren, SvanteCE71124000
163Ågfalck, LucasCE20222000
1734Schölander, MaxLD60220000
1845Toolanen, StigCE71012010
1913Grönberg, WilhelmRW10110000
2020Zirath, RasmusLW50112000
2150Immonen, Juhani KaiCE10000000
48Wallgren, ErikLD10000000
238Boström, OskarRW20000000
53Nilsson, EltonRD20000000
30Trehn, AlexanderGK20000000
2635Lundqvist, LeoGK30000000
2715Taletavicius, KajusRW30000000
2831Trygg, HampusGK60000000
2933Mellbin, CharlieRD60004000
3032Hörnqvist, EddieGK70000000
3149Segerbrant, PhilipCE70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Trygg, Hampus964240:006828893.181.50140
232Hörnqvist, Eddie973185:006657191.551.95021
335Lundqvist, Leo932124:517475487.043.36002
430Trehn, Alexander92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nacka HKNacka HKNacka HKNacka HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
17Wikström, CharlesRW88101814300
211Riis, LudvigCE83141734000
322Kinnander Svedberg, FilipCE875128010
420Stålmarck, HarryLD83582010
514Fagerström, OttoLW61454000
626Adriano, AugustLD71348010
729Gembert Roccoli, LucasRW704410000
89Lidfors, TorLW73032110
910Bexelius, VincentCE82134000
1017Svensson, WilliamLD603326000
1124Petersén, VidarRW70332000
1221Collskog, VictorCE62022110
134Rodin, EltonRD81126000
1421Frödén, LucasRW21010000
1523Stålkrona, LyckeLW51010000
1625Rooteman, RalfRW71010010
1728Carlman, VincentRW71012100
1813Asplund, MalteCE10000000
14Jahnke, ViktorLW10000000
205Sundh, ErikRD20000000
2127Lilja Santiestevez, AlexanderLW40000000
226Rudberg, EltonRW40002000
2330Macijauskas, NikolasGK80000000
241Leitgeb, AlexGK80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Leitgeb, Alex884240:001210311589.573.00040
230Macijauskas, Nikolas884245:00139711088.183.18022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HCSollentuna HCSollentuna HCSollentuna HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
123Viachorka, AliaksandrCE75164120
221Mannerhill, LiasCE72460010
316Rakuscinec, AlexanderLW74152110
426Wilander, DexterLW72246000
513Augustsson, VilleCE62130000
65Porshage, ElvinCE721310010
718Hagbard, MorganCE712334000
89Öhlin, VinceLW61010000
928Bjelkelöv Brunn, LiamLW71012000
1020Kesan, ElvinRW30110000
1119Vikberg, EdwardLD50110000
1235Toivonen, MarcusCE60110000
137Frisk, LudvigLW70112000
11Sellerholm, RalphRD70112000
1531Barton, TimothyLW10000000
1630Gillberg, SimonGK20000000
176Kessel, BiniaminCE20000000
1897Strandberg, MaxGK50000000
198Storm, AlfredLD50002000
2015Lindqvist, LeoRD70000000
2117Brännkärr, OscarCE70002000
224Windestam, AxelLW700026000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Toivonen, Marcus764239:221012313392.482.51022
297Strandberg, Max752125:006424887.502.88002
330Gillberg, Simon72159:515354087.505.01001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
14Niiranen, AleksiRD6106164131
213Illerström Persson, FilipCE669152010
320Sarsten, RubenCE63582000
422Hesselvall, LokeCE52680110
527Neilands, MiksCE63470010
617Taengh, OlleLW61562000
793Riggo, VincentLD60662000
810Tinglöv, OliverLW632510000
977Lengmo, WincentCE62356020
1041Wall, JackCE61344100
1116Johansson, NeohRD62020000
1218Nilsson, LucasRD61120100
1333Loftén Falk, LeoCE611210000
1415Fors, VilgotRW41010010
1521Nordholm, GustavLD40112000
1623Rosborg, AntonRD60110000
1762Gutung, TheoCE60112000
185Persson, AxelLD20000000
1928Jauhiainen, SixtenCE40004000
2032Spens, OskarGK60000000
211Assali, YounesGK60000000
2211Öman, FilipLD60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Spens, Oskar664196:159576686.362.75030
21Assali, Younes663159:02138710087.004.90012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Mirkovic, MaksimRD731412011
217Almgren, KevinRW72248000
325Westlinder, HermanRD52136011
421Lidén, HubertRW72138000
510Pålsson, MelvinRW611210000
626Ljungmark, ViktorRW70222000
720Engblom, FransRW41014010
828Irdell, JonathanRW70114000
934Johansson, OlleRD20000000
1016Ferm, OliverRD20002000
1118Kolm, LoveRW30000000
1270Cornell, AlfredGK40000000
15Gustafsson, OscarRW40000000
1413Popovas, MikasRD50002000
1511Damm, WilliamRW500014000
1627Wuopio, LeonCE60000000
175Larsson, DavidRD60004000
1831Österman, HugoGK70000000
1929Carlsson, MattiasCE70002000
2024Berg, DanielRW70004000
6Tamilin, YaroslavRD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Österman, Hugo777420:004528733286.456.43007
270Cornell, Alfred74000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Värmdö HCVärmdö HCVärmdö HCVärmdö HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Toftling, SanderCE8581310110
221Sörman, AbbeLW775128020
327Sarvik, NilsLW874116220
432Grinups, SamuelLD833612110
514Goldman, MaxLD73258010
616Eshammar, EmilLD73140110
79Kindahl Cordshagen, VictorRD81344010
88Jevtic, LukaLW821344000
915Björk, ArvidCE71238000
1018Glad, AronCE80330000
1113Westöö Waller, LeonRW61010000
127Calendralis, LeonLD610122000
1322Petersén, OskarGK10000000
23Roxengren, AlfredLW10000000
1533Nyberg, TomLW20002000
161Hålsten, LeonGK70002000
1722Tellqvist, LiamRD70002000
182Loogna, HampusRD70006000
1928Idermark, TheodorRW700026000
2030Vucetic, HugoGK80000000
213Palmqvist, HarryLD80000000
29Siskunov, MaratCE80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Vucetic, Hugo886337:362020922991.273.55033
21Hålsten, Leon873146:258788690.703.28020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS