Clubs in Södermanland

U20 Herr Regional Öst

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
199Ydehed, EliasCE746102210
299Karling, NeoRW737102100
38Erngren, EdwardRW64592100
499Wernerson, JackLW842610000
517Norstedt, IssyLW83362100
699Nilsson, TemujinRW44150110
736Proos, AlexanderRD73258020
899Sandin, IsacLW72352000
999Wiita, OliverCE72354000
106Falkenhäll, TheodorRD61450000
1172Edvardsson, TageRW83148100
1299Lidholm, VincentRD80440000
1340Holmer, CarlCE80444000
1415Pecirep, WilliamCE31234010
1599Persson, AntonLD60330000
1610Halvarsson, MelkerRW12020000
1715Storm, EdwinCE20220000
1818Lindseth, Martin Kristoffer MoestueLW30220000
1999Wallmark Holmström, RobinCE70224000
2075Gustafsson, MaxRW31010000
2151Ahlinder, Malte**RD61010000
2299Hägerström, FabianRW801110000
2310Valdebenito, NahuelRD10000000
2410Ersoy, AdrianCE20000000
2599Bedier Eriksson, TheodoreGK80000000
2699De La Gardie, LeonGK80000000
2710Berger, EliasLD80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
199Bedier Eriksson, Theodore884240:00410811296.431.00140
299De La Gardie, Leon884241:08912313293.182.24031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Flemingsbergs IKFlemingsbergs IKFlemingsbergs IKFlemingsbergs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
125Kreibom, MelvinCE874112230
220Pranskevicius, PijusCE746102030
338Nordlander, HampusCE63696010
423Thunberg Josende, LiamRW83696000
537Austakojis, JorisLW85162010
624Källström, FelixRW732510100
736Johansson, OliverLD814525000
839Paulrud, KristofferLD80332000
934Miklas, DavidLW41120110
1099Diberius, ErikLW20220000
1122Smatana, AdamRD60224000
1266Brozin, WilliamLW21010100
70Kysilka, VaclavCE21010000
1458Kruppa, RichardLD10110000
1543Törngren, BenjaminLW20110000
1641Ridderström, AxelLW20114000
1745Grynning, MarcusLD30110000
1829Dymkowski, PhilipLD50112000
1916Bergman, WiltonLW60114000
2044Anemyr, PetterLD80110000
21Horníček, MichalRW80110000
2257Lapin, LukasLW10000000
49Tuvinger, AugustRW10000000
2447Mangulis, DanielsRD10002000
2526Billiet-Prades, MelvynnLW20000000
7Roos, AxelRD20000000
54Schünzel, LudvigCE20000000
2828Fredin, OliverRD30000000
2918Lander, VictorLD60002000
3033Nygård, GustavGK80000000
3135Szabo, Huba DanielGK80000000
3219Kajova, AckeCE80002000
17Shestopalov, StephanLW80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Nygård, Gustav885302:331314215591.612.58032
235Szabo, Huba Daniel883184:469677688.162.92021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK Täby HCIFK Täby HCIFK Täby HCIFK Täby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Palmers, RubenLW875124010
213Galvelis, TaurasRW87072200
323Otterud, WilliamCE51564001
412Berg, AntonLD81562010
527Lenning, AlfredCE80666000
696Kjellnäs, AtleRW80552000
740Winberg, ViktorRW822416200
88Schmiedtke, LiamLW81346000
950Franzén, EddieRW61236100
1092Gilljam, AlexanderCE81122000
114Edelman, JakobRD81124010
1265Omberg, EliasRW81126000
19Skugge, TheoCE81126000
1433Langermo Neuman, OliverLD80220000
1511Bizat, KaylissRW11010000
1625Nord, BenLD41012100
1786Verhoof, AlexanderCE81010000
1822Pettersson, JacobLW81014000
197Funck, TheoLD810120010
2063Jansson, AlvinCE80114000
2117Jansson, MalteLD10000000
2230Hansen, SimonGK20000000
231Rodičevs, JurijsGK40000000
2431Ducommun, NathanGK40000000
2574Eriksson, DavidGK60000000
2671Söderholm, SvanteLD80004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
174Eriksson, David866362:281415917391.912.32042
231Ducommun, Nathan84165:001484997.960.92010
31Rodičevs, Jurijs84160:001353697.221.00010
430Hansen, Simon82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK GötaIK GötaIK GötaIK Göta[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
184Hedman, EliasRW72574000
214Blomqvist, HenrikCE74262011
34Dansk Hesselius, MelkerLD73254120
455Ekström, WilliamCE42352010
522Tuomivaara, WalterRW622410110
618Ekström, OliwerLW43030000
737Bruno, BogdanRD73036001
813Fondelius, GustavCE52132100
99Striz, AdamRW40222000
1021Dahllöf, ClarkCE70222000
116Bergholm, HenryRW70222000
1233Rinman, AxelLW10110000
133Bergnäs, ViktorRD30110000
147Brattberger, RobinCE30116000
158Svärd Sörman, OliverRD50110000
1648Belmonte, AdamLD50110000
1765Talamo, WilliamLW501125000
1890Olsson, MaximilianGK10000000
1916Hamilton, OscarLW10000000
201Hermanrud, LukasGK10000000
72Lindgren, MelvinCE10000000
91Lundström-Stålbrand, LeonLW10000000
231Åström, PetterGK20000000
2441Blomgren, FabianRD20000000
29Ekbergh, JamesLW20000000
65Lejon, BenjaminLW20000000
2738Lindblad, PhilippeGK30000000
2842Fejér, OliverLD60002000
2930Lindqvist, LoveGK70000000
3024Anderson, MiloLW70004000
3178Onval, GabrielRD700025000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lindqvist, Love775255:242015117188.304.70013
21Åström, Petter722121:345646992.752.47020
390Olsson, Maximilian71144:263242788.894.05001
41Hermanrud, Lukas71000:00000N/AN/A000
38Lindblad, Philippe73000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järna SKJärna SKJärna SKJärna SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
167Bäck, MioRW8471110210
231Berglind, MiltonCE84370130
324Lenntorp, HannesRW61452000
434Liljeqvist, VikingCE83142101
516Fredriksson, CarlRD82246010
626Wigell, AntonRW822427000
786Eriksson, KalleRW721353110
888Karlsson, MelvinRD80336000
965Carlson, ViggoRD71126000
1051Palmertz, MarkusRD70220000
1125Kumlin Anefjäll, JamesLW80228000
1274Kilian, Gabriel GennaroLW41016000
1398Söderman, MarcusRW81014000
142Kronholm, NickRD40110000
1518Sandblom, ElliothRD50110000
1680Klimczak, WiktorCE70114000
1754Karlsson, LeoLW10000000
71Kjellström, SamuelLW10000000
1917Kullås Hamrén, JohnRD20000000
29Nilheimer, OlleRD20000000
3Puolakka, NeoLD20000000
229Pers, BusterLW30002000
234Lind, SimonLD50000000
2427Tingshagen, AndreasLD50002000
2521Ekström Söderström, HugoCE50002000
2669Karlåker, WincentLW50004000
2730Kokko, NooaGK80000000
2850Wahlqvist, ErikGK80000000
2919Hellqvist Ekendahl, MaliikRD80006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Kokko, Nooa885308:56914215194.041.75150
250Wahlqvist, Erik883180:001610512186.785.33003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nacka HKNacka HKNacka HKNacka HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Boström, EdvinRD865114031
27Ekeblom, AlbinRD82794000
323Dourrouj, NoelLW634725000
440Mikaelsson, HugoRW71676000
528Islercelik, DanteCE81678000
621Elnegård, ElliotRW73364210
744Gregersen, OttoLW83252110
86Alm, FabianRD51450010
95Hagel, LokeLD81452000
1010Falck, SebastianLW81454000
1111Wennblom, VincentRW81346000
1227Zaicevs, ArsenijsLW60440000
1329Kokoric, EskilCE62130000
1416Laurin, YoshiLW82130100
1524Lanestrand, ErikLD61230000
1619Afzelius, ViktorLD82024010
179Andersson, MiloRW21120010
1812Fors, ViggoRW41122010
1915Ingelsson, SamuelRD41122010
2014Kylmänen, RasmusLD71122010
2136Forsström, JonathanRD10110000
2237Martiniussen, LoveCE20110000
2339Dufåker, AntonCE10000000
47Edlund, Karl OscarLD10000000
13Eneqvist, EmilCE10000000
38Kinnander Svedberg, HugoLD10000000
51Wikholm, WilsonLW10000000
2832Djerf, RasmusGK20000000
31Koski, WilliamGK20000000
3030Vasilyev, KirillGK60000000
311Maker, VincentGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Vasilyev, Kirill864237:441011412491.942.52031
21Maker, Vincent863180:3511778887.503.65012
331Koski, William82160:004283287.504.00001
432Djerf, Rasmus82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
174Samuelsson, JacobLW85382100
280Hernkvist, EmilLW853810000
310Holmqvist, VictorRW83474010
415Eriksson, SiggeCE72462011
512Karlsson, PetterCE72464010
691Lindberg, GustavRW83148000
713Lenkey, GergoCE71340100
819Sahlvall, LucasRD80334000
952Wesley, ValterRD80222000
107Kovacs, ZsomborCE80224000
1199Nilsson, ArvidLD10110000
1299Wahnström, IsakLD60110000
1311Hellberg, LucasRD80112000
1440Lidén, AlfredLW80112000
22Rohdin, ZachLW80112000
1651Ahlinder, Malte**RD10000000
99Rangensjö, ViggoLD10000000
1Sjöberg, AndreasGK10000000
99Teplan, HarryCE10000000
2018Aminoff, AntonRD20000000
99Jansson, NeoRW20000000
20Psenica, DavidLW20000000
2399Roshamn, VilmerRD200027000
2416Eneman, LiamLW30000000
259Strandlund, NoelRD50000000
2637Hermansson, MaxGK70000000
2735Bernkert, ViggoGK80000000
2877Mann, DennisRW80000000
2947Ljungcrantz, IsacRD80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Bernkert, Viggo884248:422011413485.074.83022
237Hermansson, Max874241:342214516786.835.46004
31Sjöberg, Andreas81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Spånga IS IKSpånga IS IKSpånga IS IKSpånga IS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
199Sparrdal, AttithRW53470010
225Lovell, CamiloCE642635010
315Tuomela-Lundberg, MaxCE732518010
418Lindberg, LinuzLW23032100
511Elofsson, LeoLW72138000
66Stockhaus, AxelRD612335010
721Eriksson, AlexanderLW712312010
820Östman, ElliotCE50330000
97Nyström, MelkerLD60334000
108Lindqvist, ElwinLW72022000
1117Nordén, ColinCE60220000
1214Boss, SiggeLW71016000
1324Deling, FelixLW10110000
149Wedin, ViktorRW20110000
157Jurtjenko, IliaLD70110000
1635Eriksson, ViktorGK70112000
1793Brunö, FransRW10000000
96Hägglöf, DouglasGK10000000
4Tampella, RoccoLW10000000
15Ullén, AugustLD10000000
2128Hassanpour, LeonCE10004000
2210Classon, SixtenCE20000000
98Samuelsson, JacobGK20000000
2494Brunö, TureLD20002000
97Lav, ErlandRD20002000
2630Anderson, OlleGK40000000
2726Lövgren Erixon, TheodoreLD40000000
2886Horndahl, HampusCE50004000
2923Forzelius, AugustLW70000000
3013Engdahl, BillRD70004000
315Jansson, ErikLD70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Eriksson, Viktor776308:222418520988.524.67014
230Anderson, Olle742116:389909990.914.63002
396Hägglöf, Douglas71000:00000N/AN/A000
98Samuelsson, Jacob72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyresö/Hanviken HockeyTyresö/Hanviken HockeyTyresö/Hanviken HockeyTyresö/Hanviken Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
17Eklund, KevinRW8107176220
217Rillver, TimRW869152100
319Ahnlund, AronLW819100000
415Asplund, LucasLW86284010
524Mahlberg, MarlonCE81786010
616Schenk, LiamCE72462020
79Virkkunen, MillianRW61452000
826Heidgren, EmilLD82248100
912Ljusbol, VictorCE81342000
1013Svedlund, VictorLD80440000
112Karlunden, FrankLD512325000
1220Norman, LiamLD81236000
1314Severin, AlexanderLW82026000
1411Tapper, JonatanRW31120000
1599Reimdal, NeoRD10220000
1621Enersen Tysk, LiamLW70220000
178Venturi Karlström, TheoCE70222000
1822Ullman, EmilLD80222000
1925Andersson, MaxCE71010100
2010Lagerström, OliverRW20112000
213Lillieander, SixtenRD30110000
2299Hurtig, EdvinLD10000000
2399Frantz, MathiasRD10002000
246Listam, AlexanderRD20000000
255Celikel, WilgotLD40002000
2623Thyselius, JonathanCE50004000
271Lindbom, KevinGK80000000
2830Johansson, GustafGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Kevin884240:0089510392.232.00031
230Johansson, Gustaf884244:26109210290.202.45022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Wings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC Arlanda[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
180Johnsson Berger, OdinRW84480010
217Uhlin, FransRW83474000
329Pitkänen, VilleRD52248010
499Ponechal, KevinRW71344000
511Strandberg, Carl-JohanRD81340010
668Nyberg, FilipCE80440000
77Harju, IsacCE62132020
891Zetterberg, EliottLW31122100
921Kulikovs, DzeissLW81120000
1078Wahlström, LiamLD81122000
1134Parfjonovs, JegorsRD71010000
1224Eriksson, LinusCE71014010
1388Simek, MaximLD60112000
1410Svan, KevinRW70112000
1512Stenerhag, EdvinRD80114000
1640Ten Siethoff, LiamGK20000000
1786Forsberg, ViktorRD20000000
1823Asp, VilmerLW30000000
99Baraer, LeoRD30000000
205Olsson, VilgotLD40002000
2116Östman, HugoLW60002000
223Bengtsson, VincentRD60004000
2379Holst, OliverGK70000000
2431Thunström, OliverGK70000000
2573Gosselin, MichelRW70002000
2615Carlsson, VilgotRD80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Thunström, Oliver874212:001512714289.444.25013
279Holst, Oliver875223:262213215485.715.91004
340Ten Siethoff, Liam82142:421313296.881.41000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS