Clubs in Södermanland

Hockeyettan Södra

 
Boro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Sörensson, WiggoCE66612011741212326.09704711759.83
291Laframboise, JoshuaCE6437067-11101428.57505100.00
310Kankkunen, PetteriRD614541028100273.70000N/A
419Windahl, FilipLW62244431101825.0034742.86
58Andersson, VigorRD61340761000128.33000N/A
629Holm, OskarCE6134267-1000156.67000N/A
714Lövgren, FelixLD6213434-1000922.22000N/A
876Henell, OttoLW512325140001010.0015616.67
915Aleksandrov, ArtemiLW61232321100175.880110.00
103Henell, VilleLD6033663300070.00000N/A
1123Karlsson, WilhelmCE6112426-4000714.29000N/A
1271Jonsson, JakobCE6101045-10011010.0033447742.86
1321Sollin, AntonCE5011612-100040.000110.00
149Ryberg, ErikCE6011031200030.00101100.00
1511Hallerboij, JakobRD6011445-100020.00000N/A
167Henell, OlleLW6011623-100090.00000N/A
27Soijärvi, AleksiCE6011621100080.0026305646.43
1843Kellander, JesperLD200000000000N/A000N/A
1926Rosenqvist, ArvidRD300000000000N/A000N/A
201Boman, VictorGK60000   0000N/A    
35Edlund, AlbinGK60000   0000N/A    
2262Andersson, AlfredCE6000021100050.0027285549.09
2363Pettersson, AntonRW6000010100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Edlund, Albin663179:517606789.552.34021
21Boman, Victor663185:488697789.612.58030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borås HCBorås HCBorås HCBorås HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
129Davidsson, AntonRD61782615000119.09000N/A
280Svensson, AntonRW661748261202425.0011250.00
382Aunes Johansson, AdamLW5347245231101421.43000N/A
422Rainersson, ErikRW551645140111241.6741580.00
589Pantzare, OscarRD642648261001428.57000N/A
624Larsson, CasperCE61342624010911.1134367048.57
712Svensson, WilliamRD5044040400030.00000N/A
810Storm, AlbinLW41232404000137.69404100.00
917Smedberg, EmilRW51232514000156.67101100.00
1011Lindberg, ChristianLD61230440110195.26000N/A
1126Svensson, PhilipRW61232624100911.1142666.67
1228Andersson, ErikCE612346420001010.00614911055.45
1333Hirsch, AdamCE4033441300050.0029326147.54
1496Dahlén, AdrianCE6033041300010.000550.00
1573Eriksen, PhilipRD6033481700090.00000N/A
1640Aterius, ErikLW51122532000616.6720143458.82
1763Börje, TimRW21010110000520.00000N/A
1819Olsson, OliverCE2011211000010.00505100.00
1934Bryngelsson, AlexRW5011012-100010.00000N/A
2068Ericsson, SimonRD501127523000100.00000N/A
2160Asp Cassåsen, MelwinGK60110   0000N/A    
2255Hansson, AugustRD6011674300070.00000N/A
2327Petersson, IsacCE100001010000N/A31475.00
2454Bartholdsson, KalleRD2000001-100030.00000N/A
259Nordström, FilipCE4000012-10000N/A13112454.17
2635Andrén, ViggoGK60000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Asp Cassåsen, Melwin664239:496818793.101.50140
235Andrén, Viggo662118:094394390.702.03011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grums IKGrums IKGrums IKGrums IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Nyman, JoelLW62576431010258.000110.00
234Ivansson, EliasLW6314438-51201717.6527325945.76
311Stark, VictorLW52240111-10010825.00000N/A
428Wiklund, AntonRD20330211000110.00000N/A
519Davidsson, AdrianRD5112249-5000137.69101100.00
16Enqvist, LukasCE5112246-2010333.33703910964.22
727Bergman, AlfredRW6112334400001010.0012333.33
84Bäckman, AlfredRD2022003-300030.00000N/A
914Malmer, MelkerRW6101228-60001010.00000N/A
106Henningsson, AlexanderCE6101218-70001010.0015616.67
1120Bergvall, HugoLD5011026-400020.00000N/A
1218Grunditz, SiggeCE60112725-300010.0037377450.00
1317Olsson, IsacCE1000201-100010.00000N/A
1412Backlund, JonathanLW3000001-10000N/A24633.33
1532Granrud, EricLD4000221100060.00000N/A
167Holmgren, JohannesRD4000403-300030.00000N/A
179Göransson, DavidLD5000408-800060.00000N/A
1829Frost, LinusRW6000025-300080.00101100.00
1Törnqvist, OscarGK60000   0000N/A    
2022Runnemalm, PhilipRW6000012-100050.00781546.67
215Jarnevi Wendegård, AntonRD6000004-40000N/A000N/A
8Olsson, JakobLW6000003-300010.000110.00
10Röhr, ErikCE6000005-500060.0029225156.86
2426Falkenström, EdvinGK60002   0000N/A    
253Eriksson, JohanRD6000826-400050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
126Falkenström, Edvin664235:051210311589.573.06013
21Törnqvist, Oscar662119:0213476078.336.55002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grästorps IKGrästorps IKGrästorps IKGrästorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
123Fankl, PhilipCE6235848-40011216.67555611149.55
219Kivelä, AntonCE6224257-20001414.290330.00
312Pettersson, LiamLW6213225-3010825.000110.00
446Ramik, MichaelRW6213449-5010825.00000N/A
581Kanka, JakubCE6123236-3000714.2921254645.65
638Back Nilsson, DavidRD61236510-5000714.29000N/A
792Böris, LeoCE6112034-1001911.1144448850.00
84Berntsson, RasmusLD60226413-9000110.00000N/A
915Jansson, AxelRW6101023-1001425.000220.00
1021Sandström Hult, ViktorLW61012220101425.0015213641.67
119Cederqvist, OskarRW3011016-500080.000110.00
1296Olsen Brekke, RasmusCE3011233000030.0017173450.00
1371Casselsten, OliverLD6011446-200090.00000N/A
1428Svensson, SimonLD6011827-5000100.00000N/A
158Bergkvist, FelixLD60115436-3000100.00000N/A
1690Johansson, EliasRW100000000000N/A000N/A
1759Andersson, JohnRD400000000000N/A000N/A
61Dalin, HelmerRW400000000000N/A000N/A
1958Hägg, JoacimRD4000405-50000N/A26825.00
2035Andersson, HugoGK60000   0000N/A    
211Blomquist, IanGK60000   0000N/A    
2298Sterner, AlbinRW6000017-6000130.0034742.86
235Bolinder, ViktorRD6000432100060.00000N/A
2410Löfström, LucasRW6000408-800070.0027922.22
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Blomquist, Ian665247:112610813480.606.31005
235Andersson, Hugo663111:453414493.181.61010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Halmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Klarin, AlexanderCE632505410101520.00675111856.78
223Artursson, AlexanderLW62350743100238.70491330.77
343Stahre, OttoCE623505320001315.3850439353.76
410Johnsson, OscarLW60554606000110.000330.00
59Berg, WilliamCE6314256-10111225.0023396237.10
634Isaksson, LeoRW61340330100520.0013425.00
745Gustafsson, WilliamLW6303823-11201225.0012333.33
88Peter, SebastianRD6213656-10001118.18000N/A
97Netterberg, PontusRW61232431000147.1414520.00
1021Pettersson, MelkerLD62026505100922.22000N/A
1119Blomberg, AlbinLW60222321000110.000330.00
1262Bergström, TimRD6022462400050.00000N/A
1318Kulmala, EmonRW6101012-1000156.67000N/A
1425Berglund, AntonLD2011800000020.00000N/A
1529Wassberg, FelixCE6011224-200010.009112045.00
1632Johansson, HampusRD6011456-100090.00000N/A
1714Larsson, OskarRW6011413-2000120.0020254544.44
1816Renemark, IsakRD6011621100090.00000N/A
1989Bothén, TimRD601112660000170.00000N/A
2011Rix, MatheoCE200000000000N/A000N/A
2191Lindeborg, EltonCE4000000000010.00000N/A
2272Tengvall, FelixGK60000   0000N/A    
231Emvall, MelkerGK60000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Tengvall, Felix665283:411113614792.522.33032
21Emvall, Melker66284:513252889.292.12110
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanvikens SKHanvikens SKHanvikens SKHanvikens SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
114Sigrell, ElliotRW5134025-3010119.09000N/A
210Thulin, JoelRW5303025-30101030.0021366.67
320Claesson, SamuelLW5123414-3000714.2915183345.45
472Frantz, SebastianRW5123615-4010616.6730275752.63
525Edvardsson, TureRW5202212-10201216.67000N/A
634Palm, ErikLD4022226-400070.00000N/A
729Falk, AdamLW5022036-300090.0052368859.09
89Redstedt, TimRD50222934-100060.00000N/A
95Carlsson, PelleLD51012110000250.00000N/A
1013Jona, ChristofferLW51014101000425.000110.00
1126Martinsson, KelvinLD5011013-200050.000110.00
21Pettersson, HugoRW5011013-200090.0013183141.94
1312Hallberg, HenrikRW5011214-3000140.0019173652.78
1419Pedersen, AlbinLW5011415-4000110.008152334.78
1511Feuk, LucasLW5011613-200020.007142133.33
1655Almgren, LudvigLD5011825-300050.00000N/A
178Hurtig, EdvinLD300001100000N/A000N/A
1822Frantz, MathiasRD4000402-200030.00000N/A
197Sjölund, IvarLD40002804-400060.00000N/A
2030Brännman, MarcusGK50000   0000N/A    
2135Sjöberg, MikeGK50000   0000N/A    
2216Ek, AlexCE5000206-6000140.000110.00
2380Ounasvuori, MikaLW50002200000030.000220.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brännman, Marcus554245:38139911288.393.18004
235Sjöberg, Mike55160:005222781.485.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC DalenHC DalenHC DalenHC Dalen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
123Glad, DanielLD6077875200030.000110.00
224Svensson, Liam**LW433624131101127.27202100.00
393Sandahl, HampusLW6246017-6010229.09000N/A
495Kling, LucasCE632585321011421.43731070.00
567Thörnberg, JesperLW6145039-61101010.002593473.53
62Johannesson, AntonLD6055243100070.00000N/A
722Persson, LiamLW521304131101118.18303100.00
891Pedersen, MarcusRW621321100201118.1814520.00
977Westh, VictorLD61232431000119.09000N/A
1034Zetterkvist, CharlieCE62024312000450.00000N/A
1128Romfors, WilliamCE6112045-1000520.0032407244.44
1229Rostedt, HugoCE61120110010147.1427305747.37
1348Kiirikki, JoelCE61124523000250.0021366.67
1432Styrenius, NoelRD6022645-1000120.00000N/A
157Kruse, HugoLD6101014-3000333.33000N/A
1626Angel, GustavLD6011022000050.00000N/A
1711Nousiainen, NicklasCE6011437-4000140.0052399157.14
1837Arwidson, FabianGK10000   0000N/A    
1999Danielsson, LinusGK10000   0000N/A    
2063Lilja, OscarRW2000000000020.00101100.00
2141Stenberg, JamesLW300000000000N/A000N/A
221Larsson, MaxGK40000   0000N/A    
2333Alexandersson, AlbinGK60000   0000N/A    
246Ernstig, CarlLD6000033000040.00000N/A
259Wallqvist, OliverLW6000232100030.0031255655.36
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Alexandersson, Albin665299:16128910188.122.41041
237Arwidson, Fabian61159:064151978.954.06001
399Danielsson, Linus61000:00000N/AN/A000
1Larsson, Max64000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Edwardsson, Carl-HenrikRW571885052311741.1836933.33
227Davidsson, OscarCE52686835000540.0036458144.44
396Samuelsson, JacobRW533606420001225.0021366.67
476Wahlgren, JoelLW41450817000119.09101100.00
577Wahlgren, MaxLW531424221101030.0012333.33
629Matthiasson, LeonLD51342633100333.33000N/A
767Kaijser, SebastianLW51232220000911.11000N/A
820Eriksson, MarcusCE5033221100050.0030174763.83
986Sellin, JesperLW311227101000520.00000N/A
1028Nord, FredLD5022051400020.00000N/A
1113Alftberg, PhilipRD5022252300060.00000N/A
1250Wahlgren, TimCE3011212-100050.0028225056.00
1362Östberg, CasperLW4011015-400080.00101100.00
1415Styf, HelmerLW4011003-300030.0014163046.67
1553Wäng, CalleRD5011040400040.00000N/A
1651Carlson, AlbinLD5011632100090.00000N/A
177Styf, HugoRD5011843100070.00000N/A
1823Ivarsson-Hamberg, AlbinCE50112531200030.0032316350.79
1926Berggren, HermanLD1000001-10000N/A000N/A
21Önander, EmilCE100000000000N/A000N/A
2171Aldén, EmilCE200000000000N/A000N/A
2237Fahlström, DanielGK50000   0000N/A    
2340Aldenrud, PhilipGK50000   0000N/A    
2418Andersson, HampusRW5000001-10000N/A000N/A
2543Häggström, LeonRD5000423-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Fahlström, Daniel554201:2711889988.893.28031
240Aldenrud, Philip552104:382565896.551.15010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Huddinge IKHuddinge IKHuddinge IKHuddinge IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Liiv, DanielRW6426257-21201625.000110.00
222Eljas, EricCE6224036-30001118.1834447843.59
318Aronsson, EmilCE7224238-50101513.331046717160.82
49Karlsson, OlleRD7134447-3010156.67000N/A
517Franz, AndreLW72130431000728.57000N/A
623Ahlén, TobiasRW7123405-5010119.09000N/A
726Karlsson, AlexanderLW6033243100070.00731070.00
819Dahlqvist, RasmusLW7033232100070.00000N/A
914Åhs, GabrielLW7202415-4120238.700220.00
1029Puikkonen, DavidCE7112234-1000119.0945317659.21
117Jankler, EliasRD7112657-20001010.00000N/A
1216Kronnäs, CharlieLD7112836-3000119.09000N/A
1312Wassenius, CarlRW1022000000030.00000N/A
1425Holmberg, EliasRD60221026-4000100.00000N/A
1530Matthiesen, LeoGK70220   00010.00    
163Humble, OttoLD7022432100050.00000N/A
1710Jonasson, BjörnLW31012202000520.00000N/A
186Klingvall, AxelLW101101010000N/A000N/A
1986Klasen, LinusRW1011223-100040.00000N/A
2015Lundström, AlveLD7011241300060.0022450.00
2111Dahlberg-Karlsson, RasmusLW2000000000010.00000N/A
99Tillström, SamLW200000000000N/A000N/A
5Wiberg, NoahLD200000000000N/A000N/A
2428Odelius, WilliamLD3000221100030.00000N/A
2520Engman, TheodorRW5000201-100030.00000N/A
2635Svärd Karphed, WilliamGK70000   00010.00    
2724Tuomarila, TedCE7000211000010.0012172941.38
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Matthiesen, Leo775299:501314015391.502.60014
235Svärd Karphed, William772125:001545598.180.48111
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-Ljungby[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lindberg, GustavLW5551008261101631.2524633.33
286Bernhardtz, ViktorLW5099082600050.00000N/A
317Lindqvist-Muci, NoaCE53360725010742.8634346850.00
472Ståhl, OskarLW523525320101612.500110.00
511Sjöblom, LukasLW51458532000812.5047398654.65
623Falk, SimonRW30442741300080.0011250.00
75Myrestam, EdwinRD23030422000560.00000N/A
860Ek Koskela, HugoLW521303300101118.18000N/A
94Fransson, MartinLD50332862000210.00000N/A
1029Dynell, EliasRD21124413000250.00000N/A
1110Käkelä, LucasCE5101013-2110616.6730366645.45
1216Rupi, NikolajCE5101414-3000520.0022450.00
1322Davidsson, JonathanCE5011013-200050.001462070.00
18Fredh, RasmusLW5011012-100060.00000N/A
1537Hagberg, KasperRD5011413-200060.00000N/A
161Bäccman, LeviGK10000   0000N/A    
24Hadnagy, MichaelLW1000001-100010.00000N/A
9Kamperhaug, BenjaminLD100000000000N/A000N/A
5Paulson, MusseRD100000000000N/A000N/A
2091Håkansson, AxelCE3000401-10000N/A22450.00
2130Björk, MelkerGK40000   0000N/A    
2235Holm, VilgotGK50000   0000N/A    
2376Van Mourik, JaidyRW5000001-10000N/A000N/A
242Elisson, AlvinRD5000412-100020.00000N/A
2514Johansson, ValterLD500085500000N/A000N/A
268Ehrenflod, SebastianLD50001041300060.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Holm, Vilgot555306:011812214087.143.53023
230Björk, Melker54000:00000N/AN/A000
1Bäccman, Levi51000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Karlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Olofsson, ViktorLW51342514100175.880110.00
211Ekefjärd, ElliotLW52130303100922.22000N/A
328Sjöström, EliasLD50338303000180.00000N/A
461Sjögren, MalteRW50332030300080.00101100.00
521Ratkovic-Berndtsson, JoelLW520241101001118.1852771.43
695Crus-Rydberg, VictorCE41120202000520.0028265451.85
753Israelsson, KevinRD51122523110156.67000N/A
842Värmhed, DennisCE51122413000137.6941297058.57
978Andersen, JonathanCE511225312000616.6730336347.62
1058Hassel, OskarLD5022052300050.00000N/A
117Fredin, LukasLD5022020200090.00000N/A
1280Von Dahn, MalteLW51012101000425.00000N/A
1313Abrahamsson, JoelLW51014211000520.000110.00
1412Larsson, FreddieLW51016312000175.88000N/A
1516Hagman, OscarRW5011010100060.00000N/A
164Schalin, NoahRD5011220200010.00000N/A
1799Bjarkå, AlbinLD300000000000N/A000N/A
1835Hedlund, AugustGK50000   0000N/A    
1950Mangbo, AxelGK50000   0000N/A    
2023Wendt, HugoRD5000020200040.00000N/A
2129Olofsson, RasmusCE5000010100080.0029326147.54
2239Emvall, OscarLW5000000000080.00841266.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Hedlund, August553194:385687393.151.54030
250Mangbo, Axel552118:322434595.561.01111
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kungälvs IKKungälvs IKKungälvs IKKungälvs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Knoester, EliasRW7461048530102615.389283724.32
246Hultfelt, RasmusRW74610107341301428.5719102965.52
371Gabay, OliverRW654925500101827.78000N/A
428Olsén, AlexanderRW73366541120650.0035468143.21
520Jacobson, WilliamRW72246422001450.00000N/A
610Nilsson, AxelRD6044266000060.00000N/A
727Asp, HannesCE7044245-100090.00487312139.67
822Åkerblad, RasmusLD7033865100090.00000N/A
924Roos, HampusLW4202424-2000633.330110.00
1055Rix, ElisLW620203211001513.33000N/A
1144Persson, AlfredRD3022233000030.00000N/A
125Åberg, EmilLD6022231200020.00000N/A
1367Malmunger, WikingLW6101925-3100520.000660.00
1478Nömme, AdamRW1011010100040.00000N/A
158Fagerberg, ArvidLD60116440000110.00000N/A
1665Bayati, LiamRD7011024-200030.00000N/A
171Hennings, TheoGK10000   0000N/A    
33Sjöberg, WilhelmRW1000001-100010.00000N/A
1923Mohammad, YousefLD100020000000N/A000N/A
2058Esbjörs, JacobCE3000000000010.00000N/A
57Linnard, NoelLW3000002-200030.000110.00
2217Öberg, MelkerLW5000402-200060.0011250.00
239Österman, MaxLD5000623-100040.00000N/A
2435Ratkovic-Berndtsson, HannesGK60000   0000N/A    
2511Österman, EricRW6000203-300010.00000N/A
2670Rotting, CharlieGK70002   0000N/A    
2714Hedin, LiasRW7000202-200020.0015264136.59
2898Ridell Boman, AugustRW7000835-2000100.0030407042.86
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Rotting, Charlie773177:151010511591.303.39021
235Ratkovic-Berndtsson, Hannes764246:231612714388.813.90022
31Hennings, Theo71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Lundman, AlexanderCE463907070301442.86000N/A
277Lindewall, JeremiasLW445907160101330.7711250.00
395Blomberg, AntonRD4257109181101711.76000N/A
411Weinö, WiggoLW43254100100001225.000220.00
591Marcelius, OliverCE423548080001020.0031285952.54
610Wennlund, MaxCE41454707001911.1147307761.04
771Håkansson, ManneLD42244615100728.57000N/A
826Norén, GustavCE41342624000425.0022153759.46
994Haugen Amundsen, FelixLD4044071600050.00000N/A
1019Haugen Evensen, CasperLW4044041300070.0031475.00
1143Eklund, SamuelRD42130431000450.00000N/A
1280Jonsson, KarlRD4033671600040.00000N/A
139Blixt, VidarRW420223212101118.18101100.00
1463Persson, AntonCE4101212-1000333.33000N/A
1518Gustafsson, VilleRW201101010000N/A000N/A
168Good Bogg, DennisRD3011823-10000N/A000N/A
1772Selindh, LucasGK40114   0000N/A    
1849Fält, AlexLW4011441300030.00202100.00
195Willman, NeoLD100001010000N/A000N/A
2088Gustavsson, Carl-JohanLW2000001-10000N/A000N/A
2135Hultgren, KimhannGK40000   0000N/A    
2228Cruus, JoelLD4000021100020.00000N/A
2313Astley Rydberg, AndréCE4000013-20000N/A12112352.17
2453Nilsson, AlfredRW4000201-100010.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Selindh, Lucas443184:0710677787.013.26030
235Hultgren, Kimhann44159:081161794.121.01010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mjölby HCMjölby HCMjölby HCMjölby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Sikl, AdamRW645946421201921.0561785.71
238Lagerqvist, WilliamCE632545230001127.2752771.43
317Lindblad, AdamLD60552752000120.00000N/A
420Lundqvist, EdvinCE6314036-31101323.0852399157.14
511Karlsson, AdamRW61340633010425.00000N/A
621Forsell, MaxLW40442952300060.0035357050.00
729Lindholm, DavidCE61232633000520.00581338.46
855Karlsson, OscarLW61234422000119.0921204151.22
933Strand, WilliamRW6033434-1000150.00101100.00
1015Strand, LudwigRD620207431001315.38000N/A
1119Pousette, ArvidCE62020312000728.5728265451.85
1291Lillsund, SebastianCE6112602-2010812.5048338159.26
1387Nelly, AndreasRW502224310000N/A0110.00
1495Rapp, ChristofferRW6022023-100080.00000N/A
1522Lundqvist, AdamRD602210844000120.00000N/A
1618Andersson, LeoLW61010202000250.00000N/A
178Lundkvist, AlfredLD61012523000333.33000N/A
1827Rosén, AlwinRD610142020001100.00000N/A
1914Persson, SimonRD6011022000030.00000N/A
206Andersson, OlleLD400000000000N/A000N/A
71Rydin Irebro, HannesRD4000003-300010.00000N/A
221Nyberg, AnthonyGK60000   0000N/A    
2337Forsberg, EricGK60000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Nyberg, Anthony664218:07710010793.461.93031
237Forsberg, Eric663145:0010495983.054.14002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Heiver, AlexanderRW6325045-11002114.2911250.00
28Ranström, MaxLD61450220010156.67000N/A
371Dackell, TimCE6145845-1010147.1444499347.31
444Sandberg, AlexanderCE6314235-20101915.7934377147.89
524Stahmann, VilmerCE61346220010128.3312333.33
69Sundlöv, SebastianCE6123015-4010616.6735326752.24
788Fox, GriffenCE6123623-1010119.090110.00
891Elie, VinceRW6033214-3000210.0014173145.16
981Nilsson, RasmusRW61120220000714.29000N/A
1033Lönqvist, LudwigRW61122220000812.5025728.57
1111Wälimaa, SamuelCE6022042200060.00561145.45
1248Arvedson, CalleLD6022622000040.00000N/A
1318Folkesson, LucasRD51010220000250.00000N/A
1428Mörnhed, HugoCE51012101000333.3322396136.07
157Ollas Mattsson, IsacLD6011645-100050.00000N/A
1666Kemppi, MathiasLW6011834-1000140.000110.00
1754Parkosidis, MatheoLD1000000000010.00000N/A
1815Grindhage, SiggeRW200000000000N/A000N/A
1926Johansson Blomgren, LucasLD2000202-20000N/A000N/A
201Persson, AlgotGK60000   0000N/A    
2130Baden, ThorGK60000   0000N/A    
2222Klavhed, LeoLD6000267-100060.00000N/A
2320Mowe, HermanRD6000212-100090.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Persson, Algot665263:571211512790.552.73014
230Baden, Thor66289:168293778.385.38001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Isiguzo, PatrickCE7235436-30101711.7613112454.17
267Olsson-Trkulja, DanielLW6044226-400070.00555711249.11
323Mäntynen, TomiRW7303223-11302512.0012333.33
472Svedberg, SamuelCE7303434-1001837.5035518640.70
518Karlunden, TheodorLW7033612-1000280.0037508742.53
668Laine, WilleRD7112235-2100147.14000N/A
751Andersson, JonathanLW6011013-200050.0011250.00
891Schünzel, LukasLD6011215-400060.00000N/A
95Råman, MelvinRD6011207-7000100.00101100.00
1080Bergström, FelixLW7011211000090.00861457.14
1117Kauppila, SebastianLD7011426-400050.00000N/A
127Aho-Schjölin, StormLD1000002-200030.00000N/A
90Axbom, RobinRD1000001-100030.00000N/A
1Bernkert, ViggoGK10000   0000N/A    
155Björlin, CharlieLD1000200000010.00000N/A
1616Samuelsson, JacobRW3000001-100030.00000N/A
1797Mjösberg, AlbinRW50002504-400050.000330.00
1860Sundström, JohannesGK60000   0000N/A    
1922Åkerfelt, AlexanderLD6000222000030.00000N/A
2092Eriksson, KarlCE6000211000080.0015203542.86
2150Hjerp, LinusGK70000   0000N/A    
223Ahlberg, ElliotRW7000224-200090.0034742.86
234Arvidsson, AlbinLD7000411000040.00000N/A
2455Nilsson, ArvidLD700040000000N/A000N/A
2577Risberg, JonasLW7000607-700020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sundström, Johannes763178:4999610591.433.02112
250Hjerp, Linus775245:301313214591.033.18013
31Bernkert, Viggo71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
138Bergström, ArvidLD60664541000170.00000N/A
260Nermark, JoachimCE641524130211040.0039327154.93
328Fransson, WilliamRD6235237-4020922.22000N/A
426Hellerstedt, IsakCE6145234-1000812.5042367853.85
55Persson, LabanRD6145427-5010911.11000N/A
634Barklund, FilipLW61456431000119.0911250.00
761Nordmark, EricLW61451024-2010185.56000N/A
856Sandberg, VincentCE6404435-21201526.67000N/A
915Persson, AdamCE61342523000119.0946479349.46
1072Johansson, HannesRW4123001-10101010.00000N/A
1111Nielsen, IsacLW21120220100333.33000N/A
1216Tallberg, KimLW3112223-1000425.00101100.00
139Neumann, JohannesLW4112024-2000812.50303100.00
146Ohlsson, JoelLD61122550100812.50000N/A
1514Gath, LoveCE61121005-5010714.2938266459.38
1613Liljegren-Rungegård, AmadeusLW6022825-300080.00000N/A
1779Grundström, VictorCE61010110000714.290220.00
182Angesved, TheoRD2011001-100020.00000N/A
1917Hållström, MiltonLW100000000000N/A000N/A
2024Berglund, AlbinRD4000020200020.00000N/A
2139Cederlund, EmilGK60000   00010.00    
2270Von Schoultz, MartinGK60000   00010.00    
2347Lindström, ValleRD6000011000050.00000N/A
247Ekman Larsson, KevinRD6000251400030.00000N/A
2531Hansson, SimonLW6000410100070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Cederlund, Emil664248:48129010288.242.89022
270Von Schoultz, Martin662119:548324080.004.00011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tranås AIFTranås AIFTranås AIFTranås AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Eklöf, PontusLW501010263300060.00202100.00
227Ternblad, AlexanderCE544847432301822.22485410247.06
319Ruuskanen, MarkusLW543726331301330.770330.00
411Frank, LucasRD533625410101127.27000N/A
526Isaksson, LukasRW51454330000812.500220.00
68Sjöberg, CarlCE5303223-1110742.8627346144.26
72Fredriksson, AlexanderLD412327321000520.00000N/A
815Carlqvist, DanielRD5033033000060.0011250.00
921Eklund, GabrielLW52020321000728.5736933.33
1025Lindman Gustafsson, HugoRD5022233000040.00000N/A
1116Johansson, AxlRW5101425-3000911.113101323.08
1224Nilsson, OliverRW5011433000040.000220.00
1328Eklöf, PetterRW5011415-400040.0040367652.63
145Morin, MelkerRD50116330000100.00000N/A
4Norberg, JohanLD5011635-200070.00000N/A
1635Sääf, OscarGK10000   0000N/A    
1724Svensson, Liam**LW100000000000N/A000N/A
186Bodin, EliasLD100020000000N/A000N/A
1930Massot, NoelGK20000   0000N/A    
2029Bergfoth Fransson, LukasCE200002020000N/A561145.45
1Erliden, NoahGK20000   0000N/A    
2218Rehnqvist, ElliotCE2000000000010.000220.00
22Sjöö-Laisio, VincentLW200000000000N/A000N/A
2412Svensson Träff, LudwigRW3000612-100020.00000N/A
251Johansson, JoelGK50000   0000N/A    
269Ek, IsacRW500020000000N/A000N/A
2710Puistola, NiklasRD5000602-200040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Sääf, Oscar51160:002192190.482.00010
230Massot, Noel522120:004586293.552.00020
31Erliden, Noah522119:407485587.273.51011
41Johansson, Joel55000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Forssander, TeodorLW61892716000244.17000N/A
291Kumlin, EliasCE661705141401637.5040266660.61
380Laband, LudwigRW624645140001118.1813132650.00
49Jansson, GabrielLW541506331001428.5732560.00
561Sundström, LudwigCE52240523000922.2239357452.70
63Kroon, MaxRD62134514100540.0011250.00
716Laksonen, AlbinRW61234624010137.69101100.00
871Blomdahl- Arnoldsson, AlgotCE6123812-1010616.6717284537.78
918Söderberg, ViggoLW4033031200030.000110.00
1050Thorbjörnsson, LiamLD60336633000120.00000N/A
1132Persson, VildeLD6033833000070.00000N/A
1227Burwall, ErikRD6022253200080.00000N/A
1312Macdonald, AntonLD60223551400050.000110.00
1429Stjärna, JakobLW2101212-1000333.33101100.00
157Tängerby, OskarRD6101623-1000425.00000N/A
1613Sundqvist, SimonCE6011032100030.0031397044.29
1723Ivehed, IsakRW6011014-300020.00000N/A
1872Bertilsson, PhilipRW6011221100040.0021366.67
1920Jakobsson, SamCE100000000000N/A000N/A
47Karlsson, IsacRW100000000000N/A12333.33
2110Floryk, DanielRW200000000000N/A000N/A
47Svensson, ConradCE2000000000020.00000N/A
2359Dahl, TheoLD500000000000N/A000N/A
241Ingelfeldt, AdamGK60000   0000N/A    
30Zieba, JosephGK60000   0000N/A    
2615Persson, AlgotLW6000212-100010.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Zieba, Joseph663176:586727892.312.03012
21Ingelfeldt, Adam663186:1399210191.092.90021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerviks IKVästerviks IKVästerviks IKVästerviks IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
196Lundman, SebastianLW634725500102114.290110.00
227Tenemyr, JacobLW63361057-21011816.671492360.87
320Wolf, NoahRW6325056-10002313.040110.00
437Kjellen, SebastianRW6325634-10202213.6431475.00
514Rothsten, HenningRD61346972001128.330110.00
629Sirkka, JackRW6213523-1000728.570110.00
716Stavlind, EdvinLW6123045-1000250.0011250.00
87Carlsson, JoelLD6033246-200080.00000N/A
921Eriksson, AxelLW6112434-1000616.6732560.00
1019Köhler, KnutCE6022849-500050.00416610738.32
1141Torvfelt, EmilCE6101047-3010520.0040286858.82
1271Ledin, FabianCE6101223-1000333.3311334425.00
1389Åhman, AlfonsLW6101213-21001100.00000N/A
1486Johannesson, HampusLW5011235-2000100.0035326752.24
154Åman, LukasRD6011026-400020.00000N/A
169Flygt, LukasRD6011437-400070.00000N/A
1711Backman, AttilaLD6011865100080.00000N/A
188Svensson, WilmerCE1000001-10000N/A0440.00
1917Geschwind, OscarCE2000010100060.00941369.23
205Dervall-Svensson, EliasLD2000420200040.00000N/A
2128Hedberg, FilipLD4000213-200070.00000N/A
2235Wagner, SebastianGK60000   0000N/A    
2370Lundin, TylerGK60000   0000N/A    
2424Collins - Florén, OliverRD6000213-20000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wagner, Sebastian664241:471013314393.012.48022
270Lundin, Tyler662123:0211506181.975.36002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS