Clubs in Södermanland
Clubs in Södermanland

U16P Röd grupp 2, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-14 21:02
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Bäck, EdwinNSK241000000250,0012,5025,001183.71
21Skoglund, ViggoJSK361000001354,559,0936,3600113.63
331Nyström Karlsson, HampusJSK483000000166,6725,008,3300122.95
441Harrysson, LoTHH481000000180,0010,0010,0000102.51
530Högberg, NilsNSK280000000280,000,0020,0000105.00
61Strihovsky, AdamFLIK350000000183,330,0016,670062.00
71Häggström, VincentIFKT5191000000286,364,559,0900225.08
81Hagström, AlvinTHH3100030001186,670,0013,3300154.93

99Pettersson, LisaVi/Ny20300000140,0037,5062,500085.33
31Käck, LeoÅs/Li210000000150,000,0050,000021.80
99Waldenlind, GustavVi/Ny121000000150,0025,0025,000044.00
99Lundberg, AlexanderVi/Ny141000000166,670,0033,330065.81
40Hanson, EmilÅs/Li120000000166,670,0033,330035.98
99Eriksson, IsacÅs/Li330000000175,000,0025,000041.99
99Lantz, LeoÅs/Li3121020001277,785,5616,6700188.71
99Boman, RufusVi/Ny131010000080,0020,000,0000510.00
31Olsson, MelkerIFKT2120000000192,310,007,6900137.80
30Sikström, FrankÅs/Li1100000000100,000,000,000111.93
99Lindström, VideVi/Ny1300000000100,000,000,000032.77
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
FLIK
- Flemingsbergs IK
IFKT
- IFK Tumba IK
JSK
- Järna SK
NSK
- Nyköpings SK
THH
- Tyresö Hanvikens Hockey
Vi/Ny
- Visby-Roma HK Ungdom/Nynäshamns IF
Ås/Li
- Åker Strängnäs HC/Eskilstuna Linden HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS