Clubs in Småland
Clubs in Småland

HockeyAllsvenskan

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
198Theocharidis, TheoklisLD1011213615411100382.63000N/A
229Ljungman, DanielCE10471110133101002020.00946515959.12
378Johansson, OliverRW106410212481101442.8623540.00
412Pooley, ScottRW1044861248010468.70404100.00
571Rolston, RyderLD103582880010368.3321366.67
658Magnusson, OskarLW10347010462001816.6711250.00
772Lennartsson, ViktorRW103361010460001717.6525728.57
820Rudslätt, RasmusLW832548260201421.4349509949.49
913Kopac, BornaLW923525231001118.18000N/A
1023Vesel, TylerCE1023509631001711.76749617043.53
1187Schreiber, MartinLD10235412660011118.18000N/A
1270Isén, EdvinLD101450927000911.11000N/A
1315Grönlund, AndersRD1014561037000520.00000N/A
1427Björk, ChristofferCE9224335321101414.2939529142.86
1525Bengtsson, ChristopherLW1022466240001513.33101100.00
1626Nord, OscarCE101344954000175.8823540.00
1733Pethrus, WilliamRD1012301046000911.11000N/A
188Jonsson, SamuelLD7112446-2100128.33000N/A
196Vainio, OlliRD10022101091000130.00000N/A
2064Boije, SidCE2011011000010.0072977.78
2188Enroth, JhonasGK100110   0000N/A    
2238Contreras, LeonGK10000   0000N/A    
76Hellgren, LudwigCE100000000000N/A22450.00
247Pettersson, LudvigRD3000000000010.00000N/A
2530Brattström, VictorGK90002   0000N/A    
2663Eriksson, MaxRW9000224-200020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
188Enroth, Jhonas10106359:161513314889.862.51151
230Brattström, Victor1094238:42810010892.592.01040
338Contreras, Leon101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Sterner, KarlRW10641010912-31102030.00789417245.35
291Vesterlund, LukasLW104598812-40112516.0033650.00
38Osmanis, BrunoRW1043726513102416.67000N/A
492Salonen, SamuelLW1043724130201822.22561145.45
596Jarbsjö, MarwinLW1034726330001225.00561145.45
640Ohlsson, AntonCE101670541000147.14507212240.98
733Asplund, OskarLD1016721082000175.88000N/A
810Forslund, CharlieLW101562811-3010214.760110.00
916Sundqvist, LeoRW102354404110277.410110.00
1071Ragnarsson, JakobLD81233379-2010128.33000N/A
1117Pentler, OscarCE10202656-1000922.22507512540.00
123Hammarlund, EdvinLD90221085300090.00000N/A
1313Schlyter, FrederikLW10022046-2000100.00000N/A
1454Wernquist, NikodemusRD100222523000110.00000N/A
155Proos, AlexanderRD510101101001100.00000N/A
1622Johansson, ViktorRW10101234-1000911.110110.00
29Smith, LukasCE101012303001333.3328477537.33
1836Lerebäck, LeonRD8011845-100090.00101100.00
194Aronsson, VictorLD9011837-400050.00000N/A
209Degnell, EliasLD10011255000040.0011250.00
216Pecirep, WilliamCE300020000000N/A36933.33
2275Karling, NeoRW400000000000N/A000N/A
2330Hävelid, HugoGK100000   0000N/A    
241Forslund, TimGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Forslund, Tim10104245:0099910891.672.20131
230Hävelid, Hugo10106361:211514415990.572.49033
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Treloar, TravisCE1035828620002015.000330.00
248Golder, CarsonLW1034705501003010.000220.00
371Pastujov, NicholasCE1025710871010229.09757414950.34
49Teräväinen, EeroLD10167101082000254.00000N/A
514Björklund, HenrikRW1033624401301618.7519143357.58
615Franzén, GustafCE10336827-50301618.75876515257.24
78Ölvestad, LucasLD1032589900001323.08000N/A
841Emanuelsson, JesperLW91452234-1010185.560110.00
990Olsén, RikardRD101340651000147.14000N/A
1019Hermansson, JonathanLW101230431000911.110110.00
1112Thorell, GustafRW10123424-2000128.3358389660.42
1217Blaisdell, HarrisonLW5033434-100070.00000N/A
1340Jellvert, KalleCE9033237-400060.0052409256.52
1421Holmertz, OscarCE10202214-31101216.67101100.00
1527Sjökvist, TobiasRW10101447-3000520.0032560.00
1678Käyhkö, OnniRD2011001-100010.00000N/A
1722Lang, ViktorLD10011834-100060.00000N/A
1839Jacobsson, CasperGK20000   0000N/A    
1944Harju, JonatanRW4000412-100020.00000N/A
2099Bråtner, WilliamCE5000001-10000N/A0110.00
2149Sättermann, DouglasRW7000001-100010.00000N/A
2238Järås, Karl-AlfredLD8000000000020.00000N/A
2360Goos, MånsGK90000   0000N/A    
241Lindbom, OlofGK100000   0000N/A    
2520Westlund, WilhelmLD10000025-3000130.00000N/A
264Leandersson, AlexanderRD10000227-500050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Olof10107365:151717218991.012.79115
260Goos, Måns1094229:55159911486.843.91022
339Jacobsson, Casper102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Svensson, JoelRW101051528801603231.253101323.08
214Karlsson, CalleCE1078152910-12202626.92000N/A
333Engsund, FiliphCE1038116141041101717.65988218054.44
48Elofsson, AxelRD100101061091000170.00000N/A
510Brown, MatthewLW102792945000219.528172532.00
659Svensson, VilleCE10167101073000137.69558213740.15
79Dzhaniyev, DaniyalCE1032568800002213.64000N/A
866Markman, LudvigLD10224611921012010.00000N/A
941Eriksson, MelkerRW81231018-70101010.00465410046.00
1022Björnkvist, AxelCE1012312321000616.6736528840.91
1177Hansson, HermanLW101122424-2000175.880110.00
1236Rosander, DavidLD100226550000130.000330.00
1319Georgsson, LudvigLD10022645-100070.00000N/A
147Näsén, PontusRD210121100001100.00000N/A
1521Hallquisth, TheodorRD71014312000333.33000N/A
1618Larsson, AlbinRW10101013-2000425.00000N/A
1711Dietz Larsen, SörenRW10101214-3000812.500330.00
1871Sveningsson, FilipLW4011031200090.00000N/A
193Östman, LudvigLD4011443100040.00000N/A
2027Allvin, HugoLD8011412-100030.00000N/A
2123Myrberg Andersson, JoelRW100000000000N/A000N/A
23Nilsson, WilleRD100000000000N/A000N/A
2329Karlsson, OlleLW2000000000030.00000N/A
30Schoch, GuillaumeGK20000   0000N/A    
20Vidsäter, MelkerCE200000000000N/A000N/A
2623Pärna, MartinRW7000012-100030.00000N/A
2726Jonsson, VilleRD90003757-200090.00000N/A
2837Vuorio, EmilGK100000   0000N/A    
2945Nyman, AxelGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Vuorio, Emil10108443:392517019587.183.38043
245Nyman, Axel10103153:4411576883.824.29012
330Schoch, Guillaume102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalmar HCKalmar HCKalmar HCKalmar HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Felton, ChristianRD9381114121111011520.00000N/A
29Klingsell, ViktorLW944807251001822.22000N/A
323Vitelli, ReeceCE9448210282103611.1113425.00
424Ekmark, ElliotCE952726512212025.00889017849.44
518Lindén, JesperLW925748710001216.67000N/A
693Limpar Lantz, MarcusCE916721138000147.14664210861.11
784Bergsland, TommyRD92462911-2010248.33000N/A
815Andersson, JonathanLD906661192000190.00000N/A
973Johansson, ValdemarLW923588530101612.50101100.00
1025Johansson, KimLD91454927100234.35000N/A
1119Mcshane, AllanCE62240734000728.5733276055.00
124Törnqvist, PhilipRD91340532000520.00000N/A
1313Plato, HampusLW621322431000219.52000N/A
1478Ihs-Wozniak, JakobLW91230761000205.000110.00
1520Smeds, ViktorCE91124541000714.2910122245.45
1691Westlin, ArvidRW910102110001010.00000N/A
175Aronsson, TobiasLD6011231200040.00000N/A
1836Brochu, BrettGK90110   0000N/A    
1947Ekefjärd, ElliotLW1000001-100010.00000N/A
2068Dunegård, GustavCE300000000000N/A000N/A
2143Eckmyhl, WilliamRD5000201-100020.00000N/A
2231Malmqvist, CarlGK90000   0000N/A    
2311Wigley, MathiasCE9000024-2000180.00575110852.78
2458Jonasson, HugoLD9000640400090.00000N/A
2529Vesterlund, ValdemarLW9000801-100020.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
136Brochu, Brett998480:031316918292.861.62271
231Malmqvist, Carl99162:085253083.334.83001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Kelleher, TylerLW10111021815782403135.48000N/A
215Stakkestad, ÅkeRW106713912840212623.080220.00
39Zackrisson, PatrikRW95712013761101533.331049920351.23
412Passolt, JoshRW105611015690001827.7831475.00
514Lang, OskarLW1047112144102002119.0531475.00
636Lissel, AugustCE106410812391102623.0849459452.13
77Angle, TylerCE1018941569010175.88596712646.83
834Crookes, ZakiRW10268210370001513.338142236.36
923Berger, CarterRD93471011562001127.27000N/A
106Lundqvist, AlexanderRD10145251385000156.67000N/A
118Lagerberg-Hoen, JonasRW313405050001100.00000N/A
125Sjöholm, VictorLD91341015312000147.14000N/A
133Nilsson, FredRD10044454100090.00000N/A
1427Mccourt, RileyRD100334862000130.00000N/A
1526Langvardt, RockyLD1003381358000120.000110.00
1617Altörn, DennisRW1020222111002100.0036933.33
1722Lidén, VilgotLD6011041300020.00000N/A
1829Staios, NathanRD6011254100030.00000N/A
1921Larsen, OliverLW9011023-100050.00000N/A
2024Eljas, ArvidRW10011613-2000130.0031629333.33
214Andersson, AdamLW1000002-200010.0011250.00
2235Jobs, AgustGK20000   0000N/A    
2310Kleffner, PaxCE5000233000050.00000N/A
2430Tamm, ViggoGK60000   0000N/A    
2525Christoffersson, RobinGK90000   0000N/A    
261Gidlöf, MarcusGK90002   0000N/A    
2711Karlsson, MartinLW10000815-4000110.0021366.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Gidlöf, Marcus1096320:001211712990.702.25050
225Christoffersson, Robin1094238:3899810791.592.26131
330Tamm, Viggo106139:46291181.823.02010
435Jobs, Agust102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Mattsson, CarlLW1071807430102330.4315616.67
217Hermansson, EltonRW10538657-23102718.52000N/A
35Berg, AugustRD1033699450002213.64000N/A
420Caderoth, ArvidCE100554761000130.00784512363.41
71Yoon, BryanRD10055474300090.00000N/A
628Rosén, EliasRD82248752100922.22000N/A
726Larsson, EmilRW10224277611101711.7612333.33
834Hallin, HugoLD101340761000911.11000N/A
923Wahlberg, OskarRD101344550000147.140110.00
1019Jinesjö Karlsson, ErikLW1021347611001315.3816213743.24
1115Bjerselius, JacobCE1012344311001010.00667313947.48
1224Sundström, MilanCE8033657-200070.0015163148.39
1310Jutting, JacksonCE10033257-2000250.00565411050.91
147Karlberg, MarcusRW41122413000333.33000N/A
1536Ohlsson, SebastianLW101120321000128.3313425.00
1612Pettersson, OscarRW101126422000205.000110.00
1770Bourke, TroyCE6022233000040.0024244850.00
1835Werner, AdamGK100220   0000N/A    
1951Berglund, VictorRD10022078-1000370.00101100.00
2018Nässén, LinusCE2011220200030.0013162944.83
2127Lundmark, AntonRW6011030300080.000110.00
2237Knights, TheodorLD100000000000N/A000N/A
1Skröder, MarkusGK10000   0000N/A    
2418Styf, HarryRW100020000000N/A000N/A
2532Gästrin, MalcomLW200000000000N/A000N/A
2630Hellsten, JakobGK90002   0000N/A    
2738Falkenhäll, WilliamRW10000022000080.00101100.00
2855Kyrkjeeide Oeversveen, PederRD10000011000040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Werner, Adam10106368:441514015590.322.44151
230Hellsten, Jakob1094243:278849291.301.97122
31Skröder, Markus101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
126Røbru Elvseen, PatrickRW10437267-10112119.050110.00
277Mosley, RylandLW10426035-20202814.29000N/A
319Tärnström, OliverLW10246047-30001414.291372065.00
427Larsson, HampusCE102354431010267.699142339.13
591Umegård, KarlLW10314245-10101127.270220.00
622Salqvist, IsakLW81342422000911.1115456025.00
713Milfors, LoaRW1013424220001010.00101100.00
818Thomsson, TimRD6123254221001010.00000N/A
946Sjödin, SvanteCE10123049-5101147.14638314643.15
1034Juntorp, NilsLW101230321000616.6714520.00
1141Aase-Stensland, TobiasLW92025202100366.670110.00
1271Giroux, DamienCE101124532010714.29957316856.55
1316Karlström, MarcusRD90226651000160.00000N/A
1450Ekberg, TobiasLD10022445-1000170.00000N/A
1528Carlsson, OlleLW10022434-100020.000110.00
164Norén, JakobLD10022845-100050.00000N/A
175Raftheim Hedin, VictorRD71010330000520.00000N/A
1820Weigelt, GeorgCE5011220200050.0031285952.54
1957Johansen Breivold, TobiasGK100110   0000N/A    
208Udd, AlbinRD100111054100050.00000N/A
2149Olerot, JoelRD100111039-600080.000110.00
2229Schenk, FlorianLW2000001-100010.0021366.67
23Skiöld, AugustRD2000000000010.00000N/A
2411Eriksen, MikkelCE50000220000130.0021204151.22
256Engebråten Kopperstad, VictorRD6000842200020.00000N/A
2631Hellgren Smed, MarcusGK100002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Hellgren Smed, Marcus10106317:331214515792.362.27023
257Johansen Breivold, Tobias10105284:381311813190.082.74014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Rohdin, JoachimRW104268311-80303312.121351872.22
211Wersäll, MelvinLW10066429-7000110.0022450.00
310Kandergård, OliverRW10325239-60202313.040110.00
459Wytinck, ZacharyLD10314427-50101618.75000N/A
528Jacobsson, TheoCE10224238-5110219.5244850.00
634Nordin, OscarCE6134216-5100520.0038448246.34
788Lindfors, TimRW10134628-6010195.26000N/A
824Kant, JoelCE10213234-11001513.33597213145.04
920Lennström, FilipRW10213227-50002010.00455610144.55
1029Warg, LudvigRW101234514000714.290220.00
1122Nikupeteri, OlliLW10033448-4000150.0025446936.23
129Hemström, KalleLW10112824-2000520.0023214452.27
137Engebråten, Sander VoldRD100226312-9000160.00101100.00
1495Säll, GabrielLW101010321000137.69202100.00
1519Stenman, EliasCE9011426-400040.0035498441.67
1649Holm, KalleRD10011078-1000200.00000N/A
1780Ollas, HugoGK100110   0000N/A    
188Krämer, MånsLD10011449-500080.00000N/A
1953Mångs, JesperLD100111047-300090.00000N/A
2067Molldén, AlexanderRD7000625-3000110.00000N/A
2172Dahlqvist, Aron**LD8000401-100010.00000N/A
221Eltonius, PontusGK100000   0000N/A    
235Granberg, FredrikLD10000013-200020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eltonius, Pontus10107399:092316118487.503.46025
280Ollas, Hugo10104204:2912698185.193.52012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Souch, CarterRW10851326241503125.81202100.00
221Stevens, NolanCE82810125140101118.18546211646.55
38Fizer, TarunLW10281025320001910.53000N/A
491Vanderbeck, AndrewRW753806512101729.4131475.00
527Norbe, DanielLD1043726330302416.67000N/A
695Väyrynen, TeemuCE1024627700001020.001051566.67
716Ikonen, JoniRW10145438-5001119.09877716453.05
829Håkansson, WilliamLD80441258-300040.00000N/A
99Harlestam, HampusCE100442642000120.00526511744.44
1023Polin, EgorRW521343121102010.00000N/A
1119Muzito Bagenda, DanielCE1021307340101118.18645311754.70
1288Holst, FilipLW102134321100540.00101100.00
1382Laavainen, RoopeRD101236642000128.33000N/A
1461Skager, LinusRW3022012-100080.00000N/A
155Lundgren, JonatanLD10022445-100060.00000N/A
1628Hesselvall, AdamRW100224321000110.00101100.00
1749Lantz, PhilipLW7101012-1100616.670110.00
1871Olsson, GabrielLW10101434-1000119.09000N/A
196Söderberg, LudvigRD7011032100010.00000N/A
2012Dani, AlexanderCE100000000000N/A000N/A
17Salmi Lilja, GustavRW100000000000N/A000N/A
2274Carell, FelixRD6000012-100020.00000N/A
234Nilsson, NiklasRD9000465100080.00000N/A
2435Munther, TeodorGK100000   0000N/A    
2573Härenstam, LoveGK100002   0000N/A    
2644Arell, NiklasRD10000475200040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
173Härenstam, Love10108475:191818119990.952.27153
235Munther, Teodor10102125:325364187.802.39011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vimmerby HCVimmerby HCVimmerby HCVimmerby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Lejon, HugoRW956112710-30201435.7154955.56
223Karlsson, MaxCE9718678-11101450.00725412657.14
39Carlsson, KalleLW944809540101330.77000N/A
436Karlsson, HampusCE9336247-31102015.00616212349.59
581Mörnsjö, JohanLW92460412-8010922.22101100.00
621Bochen, NickRD91568812-4010195.26000N/A
796Hellberg, HannesRW9055624-2000150.000110.00
833Hurtig, ArvidRD9044289-1000100.000110.00
97Malmkvist, GustafLD9044277000060.00000N/A
1027Alftberg, WilliamLD9123668-2000812.50000N/A
1119Carlsson, AntonLW9033448-4000100.0011250.00
1268Millner Westberg, LinusLD90336550000120.00000N/A
1367Norbäck, JesperLW9112047-3010147.14000N/A
1448Orrsten, HugoCE9112234-1000714.29594310257.84
1518Wennström, KevinLW91126330000911.11761353.85
1624Andersson, LudvigRW91126220000425.00000N/A
1715Lindgren, OskarLD90223143100080.00000N/A
1831Sörqvist, IsakGK90112   0000N/A    
1929Petersson, AdamRW3000002-200020.00000N/A
2012Wiberg, FilipRW6000000000010.00000N/A
2130Rydén, TomasGK90000   0000N/A    
2222Kangas, GustafCE9000067-1000110.00535410749.53
236Hjälm, AlfredLD9000203-300030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sörqvist, Isak997360:432117219389.123.49025
230Rydén, Tomas993183:3812556782.093.92002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Estephan, GiorgioCE1048120713-61301428.57986416260.49
246Liuksiala, JuhoRW103690412-80101421.430110.00
318Dahlström, JohnLW84260412-80201428.5711250.00
440Thelander, AndreasLD103364310-71302015.00000N/A
510Thelin, JoakimRW102351269-30101315.3821366.67
674Gagnier, RyanLW9134849-5000224.5511250.00
761Ramberg, LucasLD100442612-600050.00000N/A
819Engman, HampusLW10213448-4000728.5711250.00
921Lindström, EliasCE10202235-2001633.33686012853.12
1093Wikström, JonathanCE101126212-10000911.11667113748.18
1113Jonsson, IsakRW10101417-60001010.00000N/A
1248Fakt, SebastianCE10101826-4000147.1438579540.00
1347Norin, EricRD4011222000020.00000N/A
1416Dahl, AndreasLW8011626-4000150.0012333.33
1534Bärehag, WilleCE10011215-400020.00891747.06
166Peltonen, JanneRD100114513-800050.00000N/A
1757Johansson, KarlLD10011848-400030.00000N/A
1815Bengtsson, JacobLD1001110612-600070.00000N/A
197Påhlsson, KarlCE100000000000N/A000N/A
2042Palm, ErikLD2000013-200010.00000N/A
2122Andersson, OlleLD8000006-600060.00000N/A
2230Voutilainen, JoonaGK100000   0000N/A    
2325Lindblad, FilipGK100000   0000N/A    
2428Jidenius, LucasLW10000234-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Voutilainen, Joona10108459:403022025088.003.92026
225Lindblad, Filip10103140:0016668280.496.86002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Pantzare, VictorLW10437126511001428.57000N/A
218Falk, SebastianLW10347258-31001225.0045944.44
328Zetterberg, LukasLW1042664400303611.11404100.00
427Jakobsson, CarlLW10336429-70302412.500110.00
510Jansson, JimmieLD101561039-6010273.70000N/A
688Hellström, FabianRW93252422010933.330330.00
792Gunnarsson, DanielRD10055858-3000180.00000N/A
821Keilin, TheoLW10224848-4110258.00817515651.92
941Johansson, FelixLW10134668-2000185.560220.00
1019Edvardsen, Simen AndreLW1013410651000147.14957316856.55
1159Mylläri, AntonRD10134297250001010.00000N/A
1234Olsson, AntonRD10022256-1000260.00000N/A
1313Bertals, MelkerLW10101423-1000714.2946368256.10
149Friberg, TimRW5000001-100020.00000N/A
1564Pennerborn, ViktorRD5000232100050.00000N/A
1629Lundin, OscarLD5000202-200060.00000N/A
1711Wengrud, AlvinCE6000000000020.00000N/A
1830Oschgan, BenediktGK100000   0000N/A    
1939Håkansson, OliverGK100000   0000N/A    
2060Lundgren, NiclasLD10000015-400050.00000N/A
2143Arvedson, AdamLD100002651000120.00000N/A
2217Ekholm, EmilCE100002110000120.00000N/A
2314Engström, LiamRW10000407-7000140.00000N/A
2477Birgersson, OscarCE10000656-100060.00647714145.39
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Oschgan, Benedikt10105299:311311212589.602.60123
239Håkansson, Oliver10105295:061412914390.212.85014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
163Öhrn, DanielCE9381186601201323.08854713264.39
259Klint, AntonCE1072949541302429.171016216361.96
391Proos, WilliamLW102794972010345.8811250.00
436Norberg, OlleRD101782761000244.17000N/A
525Semjonov, MaksimRW103360651100368.33641060.00
623Sjöberg, AlbertRW10336045-10201323.08000N/A
728Solem, SamuelLW1023528621001118.1827922.22
810Budgell, BrettCE101454541000195.26564510155.45
918Flood, ErikLD101451267-1000175.88000N/A
1092Nijhoff, LoganRW10202434-10001315.38000N/A
1172Dahlqvist, Aron**LD1022212-100010.00000N/A
1252Jansson, FredricRD6022833000070.000110.00
135Arvidsson, KevinLD10022236-300050.00000N/A
1414Ljungkrantz, AlexanderLW6101224-2010156.670220.00
1520Holmner-Härgestam, CarlLW10101418-7000911.1126174360.47
1621Hermansen, Joachim LundeLD80111016-5000110.00000N/A
1719Garfve, IsakCE10011027-500080.00686413251.52
1824Sagranden, LukasRW10011012-100040.00000N/A
1986Berglund, AntonLD1000010100010.00000N/A
2035Bohman, VilmerGK10000   0000N/A    
2135Bergsten, SvenGK20000   0000N/A    
86Bertils, EdvinRD200000000000N/A000N/A
35Wallström, WilleGK20000   0000N/A    
2413Wetterberg, ColinCE300000000000N/A000N/A
2547Malmström, HenrikLD6000805-500070.00000N/A
2639Nordh, NilsLD7000013-200010.000220.00
2727Sundqvist, LeoRD9000047-300090.00000N/A
2890Hedman, HampusGK100000   0000N/A    
291Carlsson, Simon**GK100000   0000N/A    
70Hesselvall, FilipLW10000023-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Hedman, Hampus10107423:272018920990.432.83143
21Carlsson, Simon**10103180:5711768787.363.65003
335Bergsten, Sven102000:00000N/AN/A000
35Bohman, Vilmer101000:00000N/AN/A000
35Wallström, Wille102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS