Clubs in Jämtl. Härjedalen

U18 Regional Herr Norr Topp 6

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-24 18:14
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Asplund, MarcusTIK10000000000000.00
233Fjellström, HarryLHF121010000160,000,0040,000055.00
60Holmkvist, ManneSKE250010000460,000,0040,0000105.00
443Bohman, VilmerÖST130000000175,000,0025,000044.00
51Palmgren Viksten, MaxIFB151000000083,3316,670,000066.00
61Vallrud, WilmerMoDo1100000000100,000,000,000011.00
732Johansson, LucasLHF1300000000100,000,000,000033.00
30Sjödin, TimIFB1300000000100,000,000,000033.00
931Jonsson, AntonMoDo1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
IFB
- IF Björklöven
LHF
- Luleå HF
MoDo
- MoDo Hockey
SKE
- Skellefteå AIK
TIK
- Timrå IK
ÖST
- Östersunds IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS