Clubs in Gästrikland

HockeyTvåan Dam Region Väst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-19 11:12
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
115Bahri, SaphiraHAL10000000000000.00
230Nilsson, ZaraHED20000000010,000,00100,000010.50
330Aurell, AliciaHÄL120000000250,000,0050,000044.00
499Gnipe Vikström, JonnaSME130000000260,000,0040,000059.54
599Björck, ClaraNOR140000000266,670,0033,330066.00
699Remes, StinaSME121000000066,6733,330,000036.30
71Eliasson, FannyHÄL161000000085,7114,290,000077.00
830Robin, MaiLIF1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HAL
- Hallstahammars HK/VSK
HED
- Hedesunda IF/BIF:2
HÄL
- Hällefors IK/ÖHK:2/ÖHUF/GSK
LIF
- Leksands IF:2
NOR
- Nor IK Karlstad Hockey/FBK
SME
- Smedjebackens HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS