Clubs in Gästrikland
Clubs in Gästrikland

U19 Dam Grundserie Östra, Region Öst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-20 21:15
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Gustafsson, HannaHKHC20100000000,00100,000,000010.50
240Rosenblom, VivicaAIS220000000166,670,0033,330031.50
394Österberg, LovaIKG371000000270,0010,0020,0000104.04
430Andersson, GretaÅSH3171000000477,274,5518,1800227.33
537Eriksson, SigneVäIK2100000000100,000,000,000010.50
625Lööf, WilmaHED1300000000100,000,000,000033.00
725Englin, JunieHED1500000000100,000,000,000055.00

36Backlund, JorunVäIK10000000000000.00
99Insulander, HannaIKG150000000183,330,0016,6700611.37
32Öhman, AmelieHKHC1200000000100,000,000,000022.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AIS
- Almtuna IS
HED
- Hedesunda IF/Brynäs IF 2
HKHC
- Hässelby Kälvesta HC
IKG
- IK Göta
VäIK
- Väsby IK HK
ÅSH
- Åker/Strängnäs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS