Clubs in Gästrikland

U18 Division 1 A Västra Herr

 
Gävle GIKGävle GIKGävle GIKGävle GIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Karlsson, VilmerLW4613190100
210Nyström/jansson, EliasLW478152101
34Vahlman, EdvinLD459142120
49Eklund, ErikRW4741127100
517Von Haartman, EdwardCE438112000
613Mattsson, NemoRW42792000
721Mineur, OliverRW32350001
86Lindenmo, ElliotLD41340000
923Wahlman, MalteLW41344010
1012Sörling, ViggoRW33032010
1122Andersson, MelkerLW42130020
125Eriksson, GordonLD41232000
1329Nilsson, OttoRW30224000
1416Göthe, AdamRW40220000
1511Tidlund, AlbinCE11010000
1628Boëthius, OscarRW30000000
12Norlin, MelkerLD30000000
1814Harrysson, RasmusRD30002000
1935Svanberg, OscarGK40000000
2025Nyman, TageGK40000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Svanberg, Oscar442120:002232592.001.00020
225Nyman, Tage442120:009576686.364.50020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hedesunda IF/ÖIF/BISHedesunda IF/ÖIF/BISHedesunda IF/ÖIF/BISHedesunda IF/ÖIF/BIS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
113Nilsson, JerryLW34372010
224Singto, AlexLW54262140
318Wedin, MelvinRD41562000
410Ekström, AlgotRD514512010
58Marcus, LiamRD53146020
64Wedin, MelkerCE52244110
799Källänge, MaxLW11010010
87Arvidsson, HarryLW41010000
95Jäderberg, AlexRW41014001
1012Öberg, VincentLW40110000
119Hedström, OlleLD50116000
1221Forsling, MilleLW50118000
1324Bengtsson, EdvinCE10000000
23Dalebrant, MelkerRW10000000
99Engstrand, LinusLW10000000
99Svensson, AlbinRW10000000
99Svensson, MelvinCE10000000
1819Hedbom, HjalmarLW20000000
191Lännerström, AronGK50000000
2025Persson, AlbinGK50000000
2115Sedvall, VilmerLW50000000
2220Sundqvist, AntonLW50002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lännerström, Aron553180:00228510779.447.33012
225Persson, Albin552120:0011859688.545.50011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hofors HCHofors HCHofors HCHofors HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Sundelius, JacobRW522429010
272Hagström, JoelLW42136000
329Stridh, HugoLW51124000
418Olofsson, LucasRW41012000
523Krusell/isaksson, LiamLW51014000
677Bergström, CharlieRD10112000
765Gyllner Ekström, ArvidRW30114000
821Lundmark Kjellsson, FabianLW50114000
922Nordkvist, WilleRD10000000
92Nurminen, TimothieRD10000000
16Österberg, LudwigCE10000000
1290Dalsäng, IsakLW30002000
1326Schüttman, WilgotRD30004000
1455Regnell, JohannesRD30004000
151Nordqvist, AlgotGK40000000
1640Lind, WiktorRD40006000
1750Björk, JohannesGK50000000
1810Sundberg Frodig, ViggoLW50000000
1987Gälldin, LukasLW50008000
2025Lindberg, FilipLD500031000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Björk, Johannes555232:445326932283.5413.66003
21Nordqvist, Algot54267:1620577774.0317.84002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Lind, HannesCE495140010
220Takkinen, VilleLW4011110000
39Norén, JamesLD446100010
412Härdin, OliverRD437100000
585Nord-Noren, SimonRW46390001
624Göransson, AxelLW45380110
713Iggbom, VilleLD43580000
861Jonsson, MalteRW43582010
917Johansson, NeoRW37072120
1039Larsgården, VincentRD42460000
1118Fantenberg, DanteLD40662000
1266Gällström, JonathanRW405533000
1326Mannbrink, LucasRW33144000
1422Mattsson, ElliotLW42240000
1558Flordal, AlbinRD31340000
1623Mattsson, LiamRD40334000
1721Lybeck, MiroCE11120100
183Eriksson, PhillipLD40220000
1937Allansson, MalteRW31010100
2057Celind, ViggoLD30112000
2153Zederfeldt, AlgotLD10000000
2296Forslund, AdrianGK20000000
2399Estéen, MariusGK30000000
2498Danielsson, ChalleGK30000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
199Estéen, Marius432120:002182090.001.00120
298Danielsson, Challe43160:001192095.001.00010
396Forslund, Adrian42160:002151788.242.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK HugeIK HugeIK HugeIK Huge[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Winberg, WilleLW5811196010
224Stålberg, CasperRD5712190040
35Karnatz, VincentLW5861426200
414Keddyson, NoreCE52682100
517Lind, WiltonLW25270020
611Eng, LucasRW45162010
718Nyberg, HenryLW52242000
816Marklund, MelvinLD52244020
922Öhrn, EnarRD41234000
1023Ederth, EdvinLD40330000
1120Milde, LudwigCE51120000
1221Wallström, EbbotRW50220000
132Sjöberg, MiltonRD31010000
147Dahlén, LeonRD20110000
158Bergman, MaxLD50112000
169Lennmalm, WilliamCE501125000
1713Johansson, VikingLD10000000
1830Nordberg, CharlieGK20000000
191Tuvér, AlfredGK40000000
2035Godås, LeoGK40000000
2119Thomassen, LiamRW50000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Tuvér, Alfred544155:028485685.713.10020
230Nordberg, Charlie52160:004182281.824.00010
335Godås, Leo54284:5814587280.569.89002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lindefallets SKLindefallets SKLindefallets SKLindefallets SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
133Dahlström, NoahRW31230100
295Stenberg, LucasLW312331000
372Dahlström, EliasRD412327000
427Andersson, WalterLD50332000
549Berg, MaximusRW12020000
612Andersson, ValentinLW42024000
77Thyr, HugoLW41120000
83Palmqvist, MaxRD41122010
979Andersson, IsacCE10220000
1018Myrgren, AlvarRW21010000
1124Olsén, LucasCE41014000
1228Stenklyft, OscarRW51012000
1315Al Ali, YezenLW10110000
1429Wengelin, RasmusLW20114000
1577Fast, TedRD10000000
69Karlsson, ColinRD10000000
9Schelin, TheoLD10000000
1871Björn, Carl-AdrianRW20000000
38Lindberg, LennartGK20000000
2040Frammin, AlbinGK30000000
218Brändt Svensson, KalleLW30000000
2220Asplund, SiggeLW30006000
2337Bergström, FelixGK40000000
2482Höglund, FabianLW40000000
2510Flemström, GustavCE50000000
2621Händel Stjärna, LinusRW50002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Bergström, Felix543180:003615619281.2512.00003
240Frammin, Albin53160:003182185.713.00010
338Lindberg, Lennart52160:0015456075.0015.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skutskärs SKSkutskärs SKSkutskärs SKSkutskärs SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Öhlander, TheoLW458130011
295Eriksson, AlwinLW484120111
377Thor, TeoRD41890010
469Eriksson, NoelRW45272000
576Lindegren, AlbinRW45164100
682Donnerstål, IsakCE43362000
719Holmli, EdvinCE32464000
872Thorén, WilmerLW42462110
954Bogebrant, WilliamCE23250010
1099Hörnqvist Karl, AlbinCE11340000
1199Hällman, IsakRW11230000
1278Bogebrant, EliasRW41232000
1351Nordhstaff, RexRW30332000
1499Abrahamsson, LoveRD30222000
1599Olsson, HenryLD40222000
1699Mattsson, ElliotLW11010000
1799Eriksson, ManfredLD40112000
1899Ahltin, MelkerLW20002000
1933Persson, AlbinGK40000000
2088Staff, WilsonGK40000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Persson, Albin442120:0003737100.000.00220
288Staff, Wilson442120:009677688.164.50011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IF:2Strömsbro IF:2Strömsbro IF:2Strömsbro IF:2[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Nordli, TroyLW44482120
26Aflarenko, OscarRW44376001
316Löf, OlleLW42574010
433Sjölund, TheodorLW22352100
595Jovander, MioLW12130000
623Hockman, TureLD20332000
726Holmkvist, LudwigRD40334000
810Larsson, KevinCE12020000
975Hök Felleson, EliasLD21120000
1075Brismo, JuliusCE31122000
1110Engh, NemoRW10220000
125Arnberg, OlleLD20222000
1322Smedberg, HjalmarLD40220000
1495Rajala-Fundell, MiloRW21012000
1575Kihlström, VilhelmLD21012010
1620Lenholm, AdamRW41012000
1736Eriksson, MilleCE40110000
1875Svennberg, ElvinRW10000000
191Sjöström, ZebGK20000000
2077Nordström, AlfredLW20000000
2150Alfredsson, VilmerLW20002000
75Helling, FilipRD20002000
2335Vestblom Forsen, MalteGK30000000
2425Bystedt, MelvinGK30000000
2575Nordqvist, AugustLW30000000
2675Lindenmo, EmilRD40000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Sjöström, Zeb422120:006394586.673.00011
235Vestblom Forsen, Malte43160:002192190.482.00010
325Bystedt, Melvin43158:516222878.576.12001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Valbo HC:2Valbo HC:2Valbo HC:2Valbo HC:2[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Radeskog, AlbinRW409920000
218Kjellin, SixtenLW462822000
320Flogner, MattisLW442626010
416Lång, TheodorLD315624000
544Göterfors, NoaCE41454000
695Thyr, JoelRW42138001
714Rangrost, NilasRD40332000
811Lundh, EdvinRD11120000
911Winzell, FilipLD211220010
1012Nordvall, JoelRW11010100
1132Veltenaar, JensLW20110000
124Svensson, AlbinLD40112000
1311Andersson, EddieRD10000000
26Eriksson Nurminen, NiikoRD10000000
26Gidebo, AlvinLW10000000
30Henriksson, JuliusGK10000000
30Jönsson, HugoGK10000000
99Wallmark Holmström, KevinCE10000000
1956Elfstrand, EliasRD10002000
20100Westlin, CasperRW10006000
2130Angermund, AmosGK20000000
2236Tupakka, JensRW30000000
2340Wessén, NilsLW30004000
2456Rosell, AlexLD30008000
2535Arvidsson, AlfredGK40000000
265Lindgren, TroyLD40000000
279Bengtsson, ZackRW40004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Arvidsson, Alfred443178:3317708780.465.71012
230Angermund, Amos42159:353384192.683.02001
330Henriksson, Julius41000:00000N/AN/A000
30Jönsson, Hugo41000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS