Clubs in Blekinge

HockeyTvåan Herr Syd B , Region Syd

 
Alvesta SKAlvesta SKAlvesta SKAlvesta SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Nilsson, JoakimRW94596200
221Karlsson, LudvigRW94480110
320Åstrand, HugoRW53362000
415Lingmerth, OscarLD92466101
527Lundkvist, VincentCE90662000
614Eriksson, AdamRW91450010
716Arthursson, EliasRW91452000
828Andersson, AdamCE92248000
924Leskinen, TimRW81340000
104Fransson, JohanLD92134010
1111Hedlin, MalteCE91236000
125Sonnbjer, MalteLD51019000
1350Du Rietz, KevinRW71010000
26Marzec, TomaszLD71010000
153Johansson, OlleLD91010000
168Stein, ViggoRD40112000
176Fredh, LeoRD80116000
1822Ottoson Knuuttila, ArvidLW90114000
1917Ivarsson, HampusCE10000000
23Rohlin, HugoLW10000000
7Sandahl, CarlRW10000000
2213Hedlin, HugoRD20002000
25Jonsson, DouglasRW20002000
249Brattborn, RasmusCE60000000
12Jönsson, MioLW60000000
2631Ericsson, SebastianGK90000000
271Lind, MelvinGK90000000
2810Backman, JulianRD90006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ericsson, Sebastian995304:081118619794.422.17123
21Lind, Melvin994240:16139210587.623.25022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Helsingborg HC UngdomHelsingborg HC UngdomHelsingborg HC UngdomHelsingborg HC Ungdom[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Bengtsson, AlexanderRW9551032010
22Frelin, WilleLW92464000
317Bringsén, RobinRW81456000
488Musoke-Muwanga, LukasCE54040000
526Stenson, AlexanderLD92244010
652Molin, NilsLW91344100
714Dahl, KasperLD90332000
847Smyth, IsacRW61122000
929Sjöstrand, AntonLD71128100
1022Blomqvist, ViktorLW91126100
1138Berlin, ArvidRD91126010
124Bognäs, SvanteRD80222000
1344Westin, VilleCE902229000
1419Decierdo, MariusLW51017000
1521Oredsson, MelvinRW81012010
1632Levin, LinusRD81014000
1762Wramhed, SixtenCE91010000
1898Adakauskas, DariusRD20110000
1915Allard, ErikCE30112000
2043Arnström, KevinLD50112000
2150Björk, LabanGK10000000
53Sonesson, AdrianLD10000000
2345Mårtensson, JoelRW20000000
2428Dahlkvist, OttoLW20002000
2523Sahlin, EmilCE40004000
2669Arrhagen, LucasGK80000000
2778Karlsson, MiltonRW800026000
2833Erichsen Bornell, CalleGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
169Arrhagen, Lucas986337:032317019388.084.09014
233Erichsen Bornell, Calle994200:27169611285.714.79022
350Björk, Laban91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hockeyalliansen 74Hockeyalliansen 74Hockeyalliansen 74Hockeyalliansen 74[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
125Härensten, HolgerCE947114100
210Törnqvist, MalteRW882104110
317Jacobsson, LinusLD928102100
419Parmö, AdamRW93360110
520Fernqvist, LukasLW92350000
615Seydlitz, LudvigLW93140100
737Martin, JoebeRD92242120
858Andersson, ViggoCE922452010
911Strand, JonatanLW61340010
1022Rosell, FilipCE90440000
26Söderström, AntonRD90440000
1229Reyn, NikitaCE90442000
1316Karlsson, TheoLW91232000
1424Karlsson, JesperRD90334000
1523Träff Williams, ManfredRW91120000
164Korutschka, MarcusRD81018100
1727Krafft-Hernegård, WilleLW90112000
1818Persson, NoahLD90114000
1925Forsell, Lucas**CE30000000
2041Boldt, DouglasLD40002000
2113Stjern Svensson, Joakim**LW60002000
221Westermark, ViktorGK90000000
2339Enarsson, OskarGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Enarsson, Oskar994248:516778392.771.45022
21Westermark, Viktor995305:00814515394.771.57150
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Jonstorps IF IshFJonstorps IF IshFJonstorps IF IshFJonstorps IF IshF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Lindqvist, CarlLW9651112110
28Krause, MelvinRW656112020
318Lindqvist, VictorCE933619000
411Larsson, JonathanRW91568000
521Rosengren, HenrikRD60552000
627Eriksson, AdamCE90554000
712Johansson, OscarRW82240010
899Dahl, TheoLD31230000
924Lundberg, AndreasRW91232100
1013Schönbeck, LudvigLW91232010
1120Ahlberg Hansson, FelixRD71128100
1219Björk, CharlesCE61012000
1322Kälveby, OskarRW71012000
1499Ehrnström, JustusRD20112000
1516Börjesson, MaxCE50110000
164Petersson, JonathanRD801110000
1725Mazetti-Nissen, AlbinRW90110000
186Bengtsson, VilmerRW10000000
28Bruno, JonathanGK10000000
8Grant, AlvinCE10000000
16Holmberg, SamRW10000000
26Karlsson, SamuelRD10000000
6Vendel, EliasLW10000000
2423Liljewall, ChristopherCE20000000
2528Bohman, JakobGK30000000
2628Persson, OliverGK50000000
279Kirschner, JonathanCE80000000
281Blomberg, CharlieGK90000000
2914Lidman, FilipLD90004000
302Käller, LudwigRD90006000
317Petersson, AlexanderRD900013000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
128Persson, Oliver955264:471311913290.152.95022
21Blomberg, Charlie995253:222214516786.835.21014
328Bohman, Jakob93122:104162080.0010.83000
428Bruno, Jonathan91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
KRIF HockeyKRIF HockeyKRIF HockeyKRIF Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
12Strandberg, SvanteRD927925020
222Magnusson, SebastianRW73470110
368Karlsson, IsacRW725724000
488Olsson, EmilCE92462000
582Lewén, TheoLW63256010
686Holgersson, ValterRW73256110
733Svensson, AntonRW93252110
834Svensson, OlleLW92352000
993Nyberg, VilleLW93144011
1044Angeli, WilliamLW82240000
1189Freed Karlsson, SebastianRW90446000
1264Johansson Blomgren, LucasLD72026000
1315Petersen, EmilCE51012100
1492Plato, HugoCE61014000
157Burenby, ViggoRD91012000
1691Svensson, LukasCE70110000
1729Mattsson, LiamCE90110000
1811Lindhaven, ViggoLD90114000
1943Ottinger, AntonRD90116000
2062Elmskog, AxelGK10000000
2123Danielsson, WilhelmRW20000000
30Evenbratt, MaximusGK20000000
2326Huselius, LudvigRD40000000
2475Jonasson, EdwinGK70000000
2574Bengstelius, LucasRD70002000
2640Olofsson, IsakGK80002000
2713Simonsen, ElliotLD90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
175Jonasson, Edwin976356:211816418290.113.03124
240Olofsson, Isak983179:3814799384.954.68021
362Elmskog, Axel91000:00000N/AN/A000
30Evenbratt, Maximus92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kristianstads IKKristianstads IKKristianstads IKKristianstads IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Wirell, HugoRW957124111
28Haugland, LukasRW946102020
320Hofvander, KimLW9461023000
492Svensson, DennisCE93690101
528Henriksson, AlbinLD92792000
674Erlandsson, SimonLW95382100
726Blomberg, HugoLD926811010
825Olsson, CalleRW90770000
99Jarnvi, TobiasLW95164000
103Höglund, JohanLD833634100
1133Bergman, MelkerRD92466100
1222Nilsson, HugoLW92356000
1352Johansson, IsacLW72248100
1413Arwefjäll, KasperRW22020110
1595Bergman, FilipRW21124010
1612Johansson, OskarLD31124000
1718Ahlstrand, CarlRD50220000
1813Wirell, ViktorLW21010000
1939Bondesson, SimonCE10110000
2019Nordh, EliamLD20110000
2119Ärleskog, WilmerLD50110000
2257Loftenius, EmilioLD90110000
232Nordström, Albin NordströmRD10000000
19Rosenberg, AxelLD10000000
55Thörn, JonathanCE10000000
2629Dahlkvist, ElliotRD10002000
2734Bolocan, MateiRW40000000
2817Blomqvist, OlleLW50000000
16Hedmark, GabrielRW50000000
3030Aven, JuliusGK90000000
3150Olofsson, MaximilianGK90000000
3221Johansson, NoahLW90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Aven, Julius997423:271215917192.981.70170
250Olofsson, Maximilian992130:007536088.333.23002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nässjö HCNässjö HCNässjö HCNässjö HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Eriksson, NoelLW94370020
220Almlöw, MarcusLW93470010
326Liljengren, AlbinRW933610010
428Sanfridsson, AlexanderRW814511000
511Thorbard, CasperCE82240100
618Holmström, JesperCE82246000
710Henningsson, MaxLW92242120
89Henningsson, AlexCE42132010
922Johnsson, WilliamLD71230000
1024Fransson, TheodorRD70334000
115Netterberg, AntonLD90330000
1229Schultz, LiamCE91120000
137Mourujärvi, KristofferRW80224000
148Ivarsson, HugoRD90224000
1515Jädernäs, VilmerLW81016000
1613Stjern Svensson, Joakim**LW10110000
1716Sjödahl, AntonLD90114000
1825Forsell, Lucas**CE10000000
1914Svärd Sandelius, ViggoCE10002000
206Henningsson, MånsLD70004000
2117Larsson, AlbinRW70006000
2230Gustafsson, LukasGK90000000
231Walfridsson, AxelGK90000000
2423Sandberg, AlbinRW90000000
2527Wigh, EltonLD90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Gustafsson, Lukas995298:451618420092.003.21123
21Walfridsson, Axel994238:061816017889.894.54004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Olofströms IKOlofströms IKOlofströms IKOlofströms IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Danielsson, AlgotLW919100010
288Kinnander, JoelLW944812220
310Sjölin, ElvisRD80884000
413Söderlund, WilliamLW934710000
581Stahmann, ElliotLW75162100
69Knoester, LoweRW93362010
78Kruglov, ArtemCE923540000
871Mattsson, FilipCE92248020
933Westerlind, GunnarCE91342010
1044Johansson, HampusCE72130010
1115Stark, JonathanRD81232000
124Werner, EliasRD91236000
1324Boklund, ArvidLW803327000
1437Nelson, RobertRW803329000
153Harju, KimiRD90334000
1621Forsberg, ViktorCE92020000
1769Oinas, LiamLW92028000
186Nordström, LiamLD80222000
1951Fridlund, VilleGK20000000
2036Kellander, ElianLD20000000
2138Westmark, MikeRW20002000
2295Bærentsen, LucaLD30002000
38Jørgensen, AndreasCE30002000
2435Karlsson, LiamGK70000000
2555Evernäs, AxelRD70000000
2620Back, SvanteLW80000000
2731Folkesson, SimonGK90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Folkesson, Simon997392:032018220290.103.06034
251Fridlund, Ville92159:073283190.323.04001
335Karlsson, Liam97287:327323982.054.80001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Värnamo GIKVärnamo GIKVärnamo GIKVärnamo GIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
124Carlen, HugoLW9812202130
217Lidgren, FelixLW997162240
391Sjödin, ZebastianCE988162130
488Stjernlöf, AxelRW949138220
556Jonsson, GabrielLD937104010
666Edström, LinusLD90101010000
789Larsson, RasmusLW643727010
89Bergqvist, DanielCE94264010
963Zöllner, AdamLD60666000
1011Lindahl, CasperCE90660000
1118Appelsved, LucasCE84156010
1268Lantto, AlbinRD91340000
1344Johansson, LinusCE41230000
1410Thur, NoahRD71230000
1527Mörck, MartinCE70334000
1615Good, DavidCE91122010
1799Anderberg, LinusRD61012100
182Kihl, DavidLD70110000
20Svensson, NilsLW70110000
208Johannson, PaulCE10002000
2190Strömberg, SixtenRD20000000
2290Ahlqvist, AxelLD30000000
236Fransson, LeoCE80000000
2435Lindblad, LucasGK90000000
2530Petersson, JonathanGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Lindblad, Lucas995298:541013614693.152.01141
230Petersson, Jonathan994240:0014769084.443.50031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Åseda IFÅseda IFÅseda IFÅseda IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
163Ståhlgren, AlwinCE985138120
219Jarl, OliverRW975122200
324Holmberg, KalleCE84592110
479Anarp, AndreasRD71560110
590Gruvhagen, ErikLW91562000
686Käll, MaxLW93250010
746Henriksson, EricRW52352010
871Johansson, MikaelCE30552000
920Klein, AlwinCE81122000
1033Lobsien, OlleRD911212010
119Lindahl, LinusLW90226000
1272Dabäck, IsakRD902210000
1313Andersson, AugustLD60112000
1416Ländell, LeoLD70112000
1562Arvsäter, HampusLD90110000
1628Axelsson, SebastianLD10000000
54Fridh, LeoGK10000000
39Johansson, HugoRW10000000
91Skoog, ThimRD10000000
77Skärkarl, AlfredLD10000000
2139Josefsson, AxelRW20000000
2254Håkanson, HugoGK30000000
2348Leksell, CasperRW30004000
2459Rosengren, OskarLD60004000
251Forss, SimonGK70000000
2670Björklund, MelvinGK70002000
2723Szostak, KacperLW70002000
2825Blomqvist, EdwardCE90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Forss, Simon975291:511414515991.192.88022
254Håkanson, Hugo93160:004333789.194.00010
370Björklund, Melvin974196:0314799384.954.28022
454Fridh, Leo91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS