Clubs in Blekinge
Clubs in Blekinge

U18 Division 2 Herr Syd C, Region Syd

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 18:15
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Andersson, LiamRÖDO220000000250,000,0050,000041.96
21Hector, RubenGLI351000000450,0010,0040,0000103.89
31Nilsson, HugoLUN395110000255,5627,7816,6700186.00
425Schönström, WilliamTRE361000002160,0010,0030,0000103.34
535Landgren, VictorLAN230010000266,670,0033,330062.94
631Lindvall, AlvarÅST4144000000077,7822,220,0000184.50
722Elmskog, AxelKRIF380000000188,890,0011,110093.81
830Gill, VeraOSB1200000000100,000,000,000022.00
91Claesson, ElliotOSB1500000000100,000,000,000054.95
101Enggren, ViggoHHHC2900100000100,000,000,0000104.97

25Åkeborg, WincentLAN141000001157,1414,2928,570077.00
31Evenbratt, MaximusKRIF121000000066,6733,330,000034.69
35Kristoffer Lindtner, OliverLUN141000000166,6716,6716,670066.00
33Spiresand, VictorGLI282010001169,2315,3815,3800139.14
30Jönsson, NeoHHHC190000000190,000,0010,00001010.00
30Olsen, JonHHHC1100000000100,000,000,000011.00
1Hjorth, BertelRÖDO1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
GLI
- Glimma HK/Kristianstads IK
HHHC
- Halmstad Hammers HC
LAN
- IF Lejonet
KRIF
- KRIF Hockey
LUN
- Lund Giants HC
OSB
- Osby IK
RÖDO
- Rödovre SoIK
TRE
- Trelleborgs IF
ÅST
- Åstorps IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS