U18 Division 1 Herr Norr A, Region Norr

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Nilsson, ViggoLW8551012000
211Schylander, IsakRW94372000
327Sammeli, FelixCE94378100
419Lingbro Thun, ViktorCE92354100
571Bjärenfall, EltonRD91456100
69Printz, FolkeCE92242000
717Moritz, EdvinRW92246000
815Matti, AxelRD92130010
910Degerlund, IsakLD612328000
103Jonsson, EdvinLD81230100
1198Jonsson, LucasLW21122000
1220Rönnqvist, BenjaminLW511259000
132Ekervhén Nygren, AlvinRD81122000
1466Nyman, MelvinLW90222000
1564Eklund, EliasLD11010000
1640Antonsen, JuliusLW71010000
1749Karlsson, NeoLW81014100
1899Björk, SixtenCE10110000
99Sundholm, AdrianRW10110000
2081Eksholm Sjöström, LiamLD30112000
2177Ekevind, EmilRD90110000
2299Pettersson, HarryRD20000000
238Johansson, CasperRW20002000
2465Lalander, LokeCE50000000
2588Chekchantuek Erkki, KevinLD70000000
261Edström, MelvinGK90000000
2737Hermansson, IsakGK90000000
2870Cederlund, AxelLW90006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Edström, Melvin996340:562216819088.423.87033
237Hermansson, Isak995199:4611839488.303.30021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brooklyn Tigers HF 2Brooklyn Tigers HF 2Brooklyn Tigers HF 2Brooklyn Tigers HF 2[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Linnerud, GustavLW712122424011
223Söderholm, AlfredLW8791624120
317Lundbäck Lång, EliasRW6471127001
410Hellberg, EmilLD9291125100
53Sundquist, JackRD93362100
626Larsson, PhilipRD61456000
724Johansson, EdvinRD32240000
821Printz, OliverLW622433110
925Keisu-Blomstedt, AdamRW71344000
109Edberg, WilliamRW32132000
1120Johansson, EmilCE52130010
1222Kjellgren, EbbeCE21236100
1319Blanck, DavidLW912333001
1425Brännmark, TheoCE12020100
155Lindberg, ViktorLD920299000
169Romfelt, OlleRW21120010
176Åberg, HjalmarLD311227000
1815Karlsson, AntonCE51126000
1918Blomqvist, OttoLW702258000
2016Johansson, SimonLD90222000
2111Aspviken, AxelRW31010101
227Ylinenjärvi Romeborn, LoveLD810135000
2317Häggström, MoritzLW20110000
2430Brorsson, EmilGK10000000
35Holm, AlbinGK10000000
2635Johansson, LukasGK20000000
2730Jonsson, AxelGK20000000
2835Kallunki, WilliamGK30000000
2930Haraldson, JesperGK30000000
308Karlsson, TheoRD300024000
3121Månsson, ViktorCE300025000
3237Norkyn, JonahGK50000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Norkyn, Jonah955295:40910010991.741.83041
235Johansson, Lukas922120:0003434100.000.00220
335Kallunki, William932120:008425084.004.00111
430Brorsson, Emil91000:00000N/AN/A000
30Haraldson, Jesper93000:00000N/AN/A000
35Holm, Albin91000:00000N/AN/A000
30Jonsson, Axel92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Clemensnäs HC 2Clemensnäs HC 2Clemensnäs HC 2Clemensnäs HC 2[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
126Ibrahim, HamdiLW934753100
220Åström, AxelRD94264100
323Strandberg, TimRW62464010
48Majanen, AlvinLD90664000
521Lundberg, JohnLW950510011
627Albertsson Söderlund, WilmerCE93258010
712Westerlund, TageLW91452000
819Lindholm, ElmerLW63146020
97Marklund, HugoRW91342000
104Tibbelin, ViggoLD32020010
1114Lundmark, WilmerRW911239000
1228Fällman, TureRW21010000
1338Sundgren, AxelLW210125000
1418Lundquist, KarlRW71016000
1515Dahl, OskarRW20110000
1657Hällgren, AntonLW20112000
1724Lindholm, ToreLD40110000
1831Marklund, VincentGK10000000
1928Andersson, KeiLW10000000
15Bergvall, OttoCE10000000
25Bäckström, EmilGK10000000
28Forssén, HelgeRD10000000
2Göransson, JanLD10000000
3Hörnsten, LouiLW10000000
41Jansson, OliverRD10000000
98Lundqvist, LeoLW10000000
9Razmas, JokubasRD10000000
3Renström, VictorRW10000000
2910Johansson, WilleLD10002000
3029Johansson, AlbinCE20000000
3Lindgren, RasmusLD20000000
43Mossberg, EbbeRD20000000
3328Karlfors, GustavLW30000000
29Norlund, MiltonCE30000000
3554Lundberg, AlvinRD40006000
3611Ruljeff, RubenRD50000000
3735Jonsson, WalterGK70000000
3813Fahlman Sundh, FelixLD70000000
22Häggström, AssarRW70000000
4017Nyquist, WilliamCE700029000
411Abrahamsson, EdvinGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Jonsson, Walter975259:322212714985.235.09013
21Abrahamsson, Edvin994217:36229311580.876.07013
331Marklund, Vincent91160:005475290.385.00001
425Bäckström, Emil91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Pukero, PaavoRW673102220
29Vähä, JuliusRW4371027100
321Huttunen, EetuLW737102010
419Keskimaunu, AkseliCE753810020
57Alakokkare, VäinöLD725712000
616Kajander, LinusRW73366020
74Satta, KasperiRD72460110
83Niemelä, JanRD72466010
917Pitkänen, LennartLW70558000
1020Lotvonen, NuuttiCE63142000
1110Isomaa, EliasRW52132000
1213Kylmänen, TomasLW41120000
1318Rossi, ToukoCE51120101
1411Kolehmainen, JonneLD511225010
1523Keisu, OskarCE50220000
1614Mattinen, VäinöRD21010000
1725Järvenpää, MarloCE71018010
1824Portimojärvi, OssiLW20110000
198Saukkoriipi, AapoRD30110000
206Harju, EliasRD50112000
215Pohjanen, PatrikRD60116000
2226Vaara, JoonaLW20000000
2322Miettunen, AkseliRW300029000
242Järvinen, IlmariLD50000000
2529Knuuti, JiskaLD50006000
2630Mäki, EetuGK70000000
271Pinola, JoakimGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Mäki, Eetu775300:001315216592.122.60132
21Pinola, Joakim772120:005343987.182.50020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
123Rova Lindvall, LinusCE1060622020
227Lundholm, SebastianLD100662000
317Persson, AxelLD1006612000
416Kyrö, CharlieLW72130010
528Falkälv, LucasCE102130001
67Caskovs, ValerijsRW101232000
718Andrianovs, ArtjomsLW82026110
825Karlsson, EdwinCE11010010
919Johansson, LokeCE1010112000
1011Lindbäck, HugoCE50110000
1129Brixdal, TimLD50112000
1225Öhlund, LeonLD60118000
1321Blombäck, EltonRW70114000
142Bergdahl, EmilRW100112000
1524Tedfelt, GustavRW1001125000
1626Klimkans, KristiansRW1001139000
1710Rönnqvist, OskarLD10000000
1850Larsson, OliverRW20000000
1929Lidström, SamuelLD20002000
2025Englund, LinusLD20004000
2112Enberg, EinarCE30000000
10Lindbäck, ValterLD30000000
2335Sifakakis, NikoGK60000000
241Larsson, VidarGK70000000
34Soriano Flores, JoseGK70000000
2615Larsson, OliverCE800029000
279Öhlund, OskarLD800035000
288Lektorp, MatteusLD100004000
20Utterström, HjalmarRD100004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Sifakakis, Niko1065269:512812215081.336.23004
234Soriano Flores, Jose1073180:00911312292.623.00012
31Larsson, Vidar1074150:0916668280.496.39003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kiruna IFKiruna IFKiruna IFKiruna IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Movenius, TimCE84266020
226Fredriksson, HugoLW832539000
311Forsman, LiamLW822433100
429Lundin, LiamLW82134010
53Ågren, HenningLD81232010
623Rundquist, EdvinLD812335010
727Holmblad, SimonRW80330000
812Törmä, MiloCE81124100
917Baumila, MatasLW81128000
1018Paulsson, SethRW80220000
116Koponen, EltonLD80224000
1216Mäki, JuliusLD71012010
1322Nilimaa, EeroLW81010000
144Niemi, BertilRD70114000
159Eriksson-Kalla, WidarLW30000000
1631Eriksson, OskarGK40000000
1730Johansson, MelvinGK60000000
1825Enback, FransRW70000000
191Uulma, OliverGK80000000
205Vikeväinen, LeonRD80000000
2113Niia, VimmeCE800010000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Uulma, Oliver886321:102517520087.504.67024
230Johansson, Melvin86299:356546090.003.62001
331Eriksson, Oskar82160:004323688.894.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lycksele SKLycksele SKLycksele SKLycksele SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Wännberg, WilmerLW96121816030
221Stenvall Holmlund, EliazCE9314174000
35Högberg, VidarRD959144011
420Söder Jonsson, BrorCE9651118130
516Nyman, ArvidLW456114010
618Munter, MolleLW94266010
723Bygden, AxelRD54150020
817Arvidsson, ElmerCE92354100
96Lindberg, MelvinRW322433000
1019Löfgren, PontusLD62244110
1110Aljowi, EliasLW70332000
122Kjellrén, ColinLW72022000
1312Murbäck, EdvinLD82026020
1414Ivebo, HalvarLW91122000
159Wennstig, AlbinRD71010000
1622Hedman, WilliamLW90118000
4Lindström, LiamRW90118000
186Burkart, CarlLW10000000
10Ivebo, HenningRW10000000
6Moberg, AaronLW10000000
216Vernersson, FabianLD10002000
221Bölenius, HelgeGK20000000
2335Danielsson, JoelGK20000000
248Bertilsson, OskarCE30000000
2515Omma-Labba, AnteRW40000000
2635Edvinsson, LokeGK60000000
2713Vedbring, OskarLD70008000
2825Granberg Bäckström, CharlieLW80004000
291Hedman, AlexanderGK800025000
3024Linder, AndreCE90006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Hedman, Alexander987305:142114116287.044.13022
235Edvinsson, Loke965180:28208610681.136.65013
31Bölenius, Helge92129:174172180.958.20000
435Danielsson, Joel92123:26581361.5412.80001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
188Hedlund, LudvigRW10196254260
291Hansen, LudvigCE103141712120
366Lagerbom, ViggoRD92131510010
410Risberg, MaxRD10281031101
522Holmgren, IsaacLW94596000
641Lundmark, EliasRW962831320
789Borgeryd, SvanteLD935833020
821Bergman, ErikRW84264200
977Boman, LucasLD706654000
1071Waaranperä, LukasRW42242000
113Lundkvist, EdwinRD41340000
1274Vinblad Von Walter, EliasLW101340000
1327Ebermark, HermanLW92132000
1452Dahlbäck, OliverRD102132020
155Elfström, NilsLD61232010
1611Karlsson, HampusCE40330000
1726Johansson, JeronimoRW1002227000
188Lissmyr, ViktorCE41016010
199Wimander, VilleRW510125010
2015Öberg, FransLW91018000
217Hägglund, MartinRW10000000
20Lavander, MarioCE10000000
232Eriksson, LiamRW20000000
2498Bågesund, ValterRD30002000
2519Nilsson, BillyRD40000000
261Öberg, EgonGK50000000
2718Kjerrulf, AlfredLD50002000
284Hurtig, MelkerRW50004000
2931Fredriksson, EdwinGK700022000
3030Ermebring, HermanGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Fredriksson, Edwin1075300:001413915390.852.80041
21Öberg, Egon105160:002151788.242.00010
330Ermebring, Herman1084240:008748290.242.00140
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tegs SK Hockey UngdomTegs SK Hockey UngdomTegs SK Hockey UngdomTegs SK Hockey Ungdom[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Holmqvist, HermanRW837104000
29Bäckmark, HannesLW8371029110
329Ebbhagen, JonathanCE55492110
411Jusas, HerkusCE83692010
521Gregor, MaximilianLW86280111
615Lindbergs, MiksRD21450000
78Lidgren, NilsRD81450000
810Koponen, WilliamLD81456000
926Sjöström, HampusLW840460001
1025Kärrman, LeoLD83144010
1127Blombäck, OskarLD51340000
1224Lundgren, EmilCE11120000
1318Henningsson, HenningLW61124000
1417Persson Mannelqvist, ViktorRW81122000
156Blomqvist, EmilLD10220000
1630Persson, AlbinGK40110000
1719Björkman, AlbinLD70114000
1828Zavorotniy, DmytroRW801127000
1915Karlsson, AdrianRD10000000
35Sörvåg, EliasGK10000000
2120Backman, AlfredRD20000000
2222Lindahl, LoveLD20002000
2331Drotz, MiltonGK30000000
243Holmgren, AlbinLD40004000
257Widinghoff, FilipRD500031000
262Gidlöf, MånsRD700024000
271Östberg, LoveGK80002000
2816Andersson, EliasRD80004000
2914Isaksson, FelixLD800027000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Östberg, Love888414:554122226384.415.93024
230Persson, Albin84262:126394586.675.79011
331Drotz, Milton83000:00000N/AN/A000
35Sörvåg, Elias81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Umeå Hockey KlubbUmeå Hockey KlubbUmeå Hockey KlubbUmeå Hockey Klubb[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
195Åström, SamRW7105152250
224Wallgren, EliasLW7410142121
310Lidman, OlleCE736935000
441Berggren, EliasLW74482001
591Hellberg, FransRW72574010
686Holmberg, WilmerRD72460000
727Lundström, ElvisCE71452000
819Königsson, AxelLW422425010
921Hägglund, AlgotLW60440000
1055Pålsson Enmark, LukasRD421312010
1171Ivakin, TimofejRW621331010
1228Taivalsaari, AlvinCE72132100
1388Kågström, MalteLD512327100
1461Nordlander, EddieRW72022100
158Björk, EmilLW40220000
1665Ahokas, ValterRW40222000
1713Svensson, MalteRD31012000
1823Svensson, OscarRW41010000
1915Westman, PontusRD61010000
2049Grundberg, IsacCE30112000
2144Olofsson, LeviLD50112000
2229Eriksson, NeoGK70110000
2330Blomberg, ArvidGK70110000
2426Nordbrandt, EbbeLD40002000
2593Bergsten, OssianRW50000000
2667Hyllienmark, EbbeLW50004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Blomberg, Arvid773180:006697592.002.00030
229Eriksson, Neo774241:3114769084.443.48031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS