HockeyTvåan Herr Syd A , Region Syd

 
Bäcken HCBäcken HCBäcken HCBäcken HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Benjaminsson, JoelLW111114256230
217Schön, JacobLW11510154100
388Bengtsson-Söderlund, WilliamRW694130320
45Kembel, VictorRD7011112000
527Dynevik, MarcusCE94590100
623Bardh, AlbinCE104590000
724Wester, SimonCE1118910000
810Carlsson, DennisRW115386010
997Esbjörs, AlexanderRD53478020
1026Widlund, VictorRW112574000
112Tsoi, LiamRD113368000
1271Sundman, RobinRW923524100
137Pålsson, JohanLW81454000
1498Ramqvist, OscarRD110444000
1511Holm, PhilippeLW82134000
1622Levin, JacobLW111234100
1766Eriksson, AlbinRD111234000
1881Widlund, OlleLW81122010
1954Gustavsson, OscarRD50220000
2014Bonander, AlfonsLD70220000
2119Ernsjöö, FinnLW91012100
2234Hedenfeldt, VictorRD80112000
2340Tuvestad, TimGK110110000
2438Ekdahl, HannesLW10000000
12Fransson, AlfonsLD10000000
12Gyllenspetz Munro, MelkerLW10000000
4Loid, GustavRD10000000
2838Fredriksson, NoahRD20000000
2954Vungi, HelmerRW30000000
3030Nyberg, PhilipGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Nyberg, Philip11117427:262020422491.072.81070
240Tuvestad, Tim11114244:49139811188.293.19031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Gislaveds SKGislaveds SKGislaveds SKGislaveds SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Påhlman, SixtenCE11741116000
297Andersson, AdamLW1127925001
310Broström, EmilRW114480100
488Mårtensson, WilleRW103472001
522Vilusic, DanielCE112576200
68Shamsutov, RomanRD114266010
721Lidman, JohanRW1123527110
85Bjelke, WilmerRD111452000
990Bjelke, SiggeRW102132000
1028Lindqvist, OscarRW71234000
1115Thelander, AntonLD1003325000
1271Pusac, MilosCE110332000
1316Åqvist, WalterLW72020000
1411Lindeborg, EltonCE21120000
157Pusac, NikolaLD61122000
1640Hoffrén, SannyLD90226000
1777Claar, HolgerLD1101115000
181Falk, TimGK20000000
1933Andersson, SakariasLD30002000
2091Lindström, AnthonLW60000000
26Torell, ChristofferCE60000000
2219Borg, OliverLD70002000
2313Bergh, KevinRW80002000
2442Gamlén, AxelGK100000000
2570Haloda, OndrejGK100002000
2625Qvarnström, TeodorCE110000000
4Rosenbaum, AvivRD110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Haloda, Ondrej111010571:113426730188.703.57045
242Gamlén, Axel1110293:568414983.675.11002
31Falk, Tim112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Göteborgs IKGöteborgs IKGöteborgs IKGöteborgs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
195Stoltz, AxelCE1148120210
229Öfverman, NoelRW1139120000
311Siljesvärd, LudvigLW11551015000
425Ekberg, JacobRW116284020
528Laanemets, GustavCE94374120
616Lindell, ViktorCE103472220
718Blom, AlexanderRW112578010
874Jansson, WilleLW514522000
919Wennerö, AxelLD110558000
1027Gunnarsson, PhilipLD82242010
1117Nerpin, AlbinLD111236000
1224Havig, LarsRD110220000
1312Holmberg, IsakCE110222000
1414Biresev Loos, SebastianLW110224000
1523Carlén, JacobRW81010000
169Franzén, ArvidLD70114000
178Haglund, JonathanLW100112000
1833Kesselman, CasperLW10002000
1915Nilsson, Alfons**RD30000000
206Odeen, SiggeRD60002000
217Assarskog, PontusLD90002000
13Kronroth Kjellberg, KasperLD90002000
231Jortby, HugoGK110000000
2430Bjerborn, AdamGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jortby, Hugo11118484:442426929391.812.97053
230Bjerborn, Adam11113180:521410211687.934.64003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanhals IFHanhals IFHanhals IFHanhals IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
170Koch, SimzonCE94101464020
224Andersson, ErikLW11841225020
328Andersson, AlbinLW1145935010
437Strömberg, ErikRW103692120
561Bäckström, KasperLW84482000
65Andersson, LinusRD91786010
726Dynell, FelixRW943729120
845Ytfeldt, GustavRD102462000
920Olsson, TimLW102466111
1046Råberg, MalteRD102248000
1129Andersson, RobinLD91342000
1217Villaflor, JoshLD110442000
1322Larsson, AdamRW111232000
1421Fritiofsson, AxelRW70330000
156Börjesson, KevinLW11120110
1662Sjöström, IsakLW81128100
1734Flink, HugoCE101122010
1848Edvinsson, HannesLD101127000
1939Molander, FilipLD100222000
2010Pettersson, WilliamLD110222000
2119Ahlstedt, EdvinCE21010100
2267Olsson, TheodorRW30110000
2340Lansinger, JackCE10000000
43Ohlin, RasmusRD10000000
2565Bascones, BaileyLD20000000
11Hultqvist, FilipLW20000000
78Östman, ViggoGK20000000
2849Ahlstedt, HermanRW30000000
2923Johansson, LoweCE40000000
3035Wellergård, ErikGK100000000
3160Sundén, RasmusGK100000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wellergård, Erik11106365:371612514188.652.63142
260Sundén, Rasmus11105303:421412814290.142.77023
378Östman, Viggo112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red Roosters[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Fjellström, EbbeRW10314172100
247Fjellström, OliwerRW767132020
371Gustafsson, TobiasCE874114021
415Tjulander, LinusCE9641027110
510Wiik, ElisRW104260100
66Thörn, HugoCE82356100
78Cederqvist, JonathanRD100558000
818Snepsts, GintsRW21340000
988Sandén, CasperRW51340000
1022Fredriksson, AntonLD102020000
1120Atterklint, WilmerRD91124000
1243Olofsson, HannesLD100224000
1328Karlsson, ErikLD1002235000
1489Brodén, HugoCE81010000
1511Wickman, AntonLW40110000
1623Ström, FilipRW50112000
1766Johanson, NoahRD1001121000
1816Gustafsson, VincentLW10000000
29Jonsson, EskilGK10000000
4Mårtensson, FelixRD10000000
7Thorén, GustavRD10000000
2262Fagerberg, JohanRD20000000
2319Dalin, HelmerRW30000000
2435Cederlöf, ArvidGK40000000
2529Aronsson, KevinGK50000000
13Axelsson, KarlLW50000000
9Börje, TimRW50000000
2817Wollsén, WilmerRD90002000
291Andersson, OliverGK100000000
3024Ståhl, CarlCE100004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Andersson, Oliver10108458:323428031489.174.45135
235Cederlöf, Arvid1043143:308707889.743.34011
329Aronsson, Kevin105000:00000N/AN/A000
29Jonsson, Eskil101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Markhede, MaxRW1176130310
275Strempel, AlexanderLW1155104011
334Rikardsson, AxelRD112790110
429Turnéus, EricCE112352000
520Ivarsson, JoelLW100552000
661Niska, SimonLW103140000
727Adler, MatheusRW822412100
867Högberg, SebastianCE813410000
922Karlsson, DidrikLW90336000
1023Jubel, AdamCE100330000
1121Pedersen, HampusCE102028020
1243Erngard, WilliamRD91128010
1314Rosello, EmanuelCE31012000
1410Edling, OlofRW111010010
1515Nilsson, Alfons**RD10110000
1616Blücher, JonatanLD20112000
1777Gullbrandsen, LiamRW40112000
1815Kronvall, ViggoRD90114000
1966Olsson, OliverLW110114000
2040Bladhammar, TheodoreCE10000000
5Hägglund, WiltonRW10000000
2233Stiernstrand, ErikGK30000000
2326Newberry, SamLD70004000
241Karlsson, AdamGK80000000
2518Öberg, OlleRD80002000
268Zander, JohanLD90000000
2786Tärneberg, MarcusCE100000000
2846Hellring, KevinRD100008000
2931Lönn, PhilipGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Lönn, Philip11117420:382524126690.603.57034
21Karlsson, Adam1184239:031215216492.683.01022
333Stiernstrand, Erik113000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nittorps IKNittorps IKNittorps IKNittorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
196Kirilov, NikitaLW1155100200
211Larsson, EmilLW1145914000
388Öhman, FrosteRW1152710010
492Rapp, MaxLW114376020
598Steiland, AntonRW112576020
622Bergström, FilipLW114150100
737Ossipov, AleksandrRD110556000
871Davidsson, AlbinCE112242011
970Andersson, SimonRW110449000
1010Elofsson, MelvinCE72132000
1117Argus, MaxLD71230000
1212Kunc, AndrejRW101234000
134Martinsson, KristofferLD111232000
1427Claesson, EmilRD1112312000
155Oppman, AlfredLD90332000
1616Karlsson, LinusRW50220000
1719Brattlöf, NoahRW110224000
183Gustavsson, TureLW91018000
1935Höglund, Adam**GK10000000
66Petersson, IsacCE10000000
2140Sibirtsev, AlekseiLW20000000
2218Lund, NoahLW20002000
2330Lantz, JohanGK100000000
2435Nyqvist, BenjaminGK110002000
2563Bjelke Josefsson, MoltasLW110006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lantz, Johan11108434:592923526489.024.00125
235Nyqvist, Benjamin11114224:3514819585.263.74113
335Höglund, Adam**111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skövde Hockey ClubSkövde Hockey ClubSkövde Hockey ClubSkövde Hockey Club[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
140Siwert, SimonLW1049132001
220Pettersson, HampusRW1048124010
39Dahné, ErikCE737102100
412Möller, ErikCE104482020
513Berndt, NicoCE54260200
624Forsmark, OscarCE103362210
766Johansson, WilliamRD100662000
822Ingemarsson, HugoLW104154100
918Frändberg, JohnRW102136001
1060Örqvist, LeoRD91236000
1190Dahlöf, FilipLD1003326000
1221Larsson, FilipCE101120000
1311Stenberg, JamesLW310125000
1414Frödelius, WilliamRW1010136010
1559Thelander, AlexanderRD70110000
1617Swensson, MelcerCE100114000
1719Dahné, FredrikLD100116000
1815Jaara, MiloLD10000000
25Rydqvist, AntonRW10000000
208Forsbohl, EmilLD50000000
2116Bjursell, MelvinLD70004000
2252Magnusson, WilliamLW90002000
2365Abrahamsson, FritzGK100000000
241Sjökvist, NoelGK100000000
256Björkblom, HugoLD100002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
165Abrahamsson, Fritz10105305:151111312491.132.16150
21Sjökvist, Noel10105301:451611613287.883.18014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Andersson, EliasRW11471110100
232Rosén, VilleCE116396130
346Holmsten, PontusLD1116712000
439Brockmark, AlvinRW113366100
523Rosén, IsakLW103250000
667Fransson, CarlCE112358010
752Leinonen, JesperRD101456000
872Lagström, PontusLW101348000
917Gustafsson, OscarLD100440000
1092Serrestam, HampusCE71230010
1121Jaselius Däveskog, FilipLW1112312000
1219Halvordsson, PelleCE102027020
1313Packalén, JoarRW91126000
144Lindblom, PetterRD60224000
1571Nordgren, ViktorCE80222000
1636Andersson, LukasGK10000000
1787Pecka, DominikCE30000000
35Wikerberg, LudvigGK30000000
1930Orbe, DouglasGK70000000
2088Bratland, ViggoLD90000000
211Kahila, AlexGK110000000
2228Hemming, MaxLW110000000
2399Belogortsev, DanilRD110000000
2418Stålberg, OliverRW110002000
2537Norlander, VincentRD110006000
2642Stålstedt, WilliamRD1100012000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Kahila, Alex111111683:153332535890.782.90038
236Andersson, Lukas111000:00000N/AN/A000
30Orbe, Douglas117000:00000N/AN/A000
35Wikerberg, Ludvig113000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vänersborgs HCVänersborgs HCVänersborgs HCVänersborgs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Svensson, AlbinRW1169154030
298Nestorsson, PontusRW11211130000
392Smith, RyanRW1183116210
427Berg, AntonCE1147110111
523Johansson, WilleRD10011116000
628Zingmark, OskarLW1164102020
749Uller, EbbeRW97290130
875Winblad, JoelLW63584100
990Roloson, BrettLW93470000
1079Sundqvist, DouglasRW112468000
1134Karlsson, WiggoLW83258110
1240Bråthen Andreassen, FredrikLW1013412000
1322Henérius, EricRD111348100
1467Joanzon, TimRD110442000
1591Wällensjö-Fjell, MariusLW113034110
1638Nyström, MaxCE112134000
1721Rova, HugoRD1003312000
1871Flood, MelkerRD111124000
1965Höiby, OskarRD110220000
2070Andersson, LinusRD20110000
215Skoogh, WilliamLD10000000
221Lindh, IsakGK30000000
30Mattsson, RazmusGK30000000
2435Olausson, CasperGK50000000
2531Sundstrand, AlexanderGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sundstrand, Alexander11119544:452321623990.382.53163
235Olausson, Casper1152120:003434693.481.50020
31Lindh, Isak113000:00000N/AN/A000
30Mattsson, Razmus113000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS