HockeyAllsvenskan

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
198Theocharidis, TheoklisLD1531316619712110624.84000N/A
229Ljungman, DanielCE15681410184141012722.221419523659.75
312Pooley, ScottRW155914618612110628.0644850.00
478Johansson, OliverRW147411414591201936.8435837.50
558Magnusson, OskarLW1546100154112002814.2913425.00
671Rolston, RyderRW154610411101010488.3321366.67
723Vesel, TylerCE15459014862102516.0012314526845.90
872Lennartsson, ViktorRW155381013671002123.8126825.00
920Rudslätt, RasmusLW13448612570202119.05848516949.70
1026Nord, OscarCE15347613851202611.5423540.00
1170Isén, EdvinLD15257011290001414.29000N/A
1287Schreiber, MartinLD152571019811001248.33000N/A
1313Kopac, BornaLW1424645411001811.110220.00
1415Grönlund, AndersRD15246613580001216.67000N/A
1533Pethrus, WilliamRD1515621679000128.33000N/A
1627Björk, ChristofferCE13325357521101717.65577012744.88
1725Bengtsson, ChristopherLW1022466240001513.33101100.00
186Vainio, OlliRD151341815132000214.76101100.00
198Jonsson, SamuelLD7112446-2100128.33000N/A
2064Boije, SidCE3011221100010.00831172.73
2130Brattström, VictorGK140112   0000N/A    
2288Enroth, JhonasGK150110   0000N/A    
2338Contreras, LeonGK10000   0000N/A    
2476Hellgren, LudwigCE2000001-10000N/A34742.86
2516Nordstrand Jansson, NeoLW5000002-20000N/A000N/A
267Pettersson, LudvigRD8000002-200030.00000N/A
2763Eriksson, MaxRW14000225-300090.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brattström, Victor15147423:421217018293.411.70061
288Enroth, Jhonas15158483:212317419788.322.86171
338Contreras, Leon151000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Sterner, KarlRW156410101017-71102425.0011214826043.08
28Osmanis, BrunoRW15549278-13203514.29000N/A
392Salonen, SamuelLW154594510-50202714.816101637.50
491Vesterlund, LukasLW1545912918-90112913.7933650.00
540Ohlsson, AntonCE15279478-10012010.008310919243.23
633Asplund, OskarLD1518941316-3000214.76000N/A
796Jarbsjö, MarwinLW1535828710001421.438111942.11
810Forslund, CharlieLW152684916-7110287.1411250.00
916Sundqvist, LeoRW153364532110407.500110.00
1071Ragnarsson, JakobLD11224331014-40101315.38000N/A
1117Pentler, OscarCE132023356-1000922.22739516843.45
1229Smith, LukasCE152026440001922.22498813735.77
133Hammarlund, EdvinLD1402216911-2000140.00000N/A
1413Schlyter, FrederikLW150220412-8000140.005131827.78
159Degnell, EliasLD150226610-400070.0011250.00
1654Wernquist, NikodemusRD15022856-1000150.00000N/A
175Proos, AlexanderRD8101014-31001100.00000N/A
1822Johansson, ViktorRW15101438-5000137.690110.00
194Aronsson, VictorLD11011839-600070.00000N/A
2036Lerebäck, LeonRD130118411-7000120.00101100.00
2175Blixt, HugoLD1000000000030.00000N/A
75Nilsson, TemujinRW1000002-20000N/A000N/A
2323Bartholdsson, NilsRW2000202-200030.00000N/A
246Pecirep, WilliamCE300020000000N/A36933.33
2575Karling, NeoRW400000000000N/A000N/A
2630Hävelid, HugoGK150000   0000N/A    
271Forslund, TimGK150000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Forslund, Tim15158442:132018720790.342.71242
230Hävelid, Hugo15159468:162719322087.733.46036
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Treloar, TravisCE154812211830002913.7915616.67
241Emanuelsson, JesperLW145510246510203813.160220.00
371Pastujov, NicholasCE153710161284020339.0911510722251.80
414Björklund, HenrikRW154482259-41402714.8127255251.92
548Golder, CarsonLW14358457-2100466.520220.00
68Ölvestad, LucasLD1543710121110002416.67000N/A
715Franzén, GustafCE153471039-60302313.041399323259.91
89Teräväinen, EeroLD151671213103000333.03000N/A
921Holmertz, OscarCE15314247-31101717.6511122347.83
1090Olsén, RikardRD151340910-1000263.85000N/A
1127Sjökvist, TobiasRW15134478-1000911.119152437.50
1212Thorell, GustafRW15134626-4000147.14815914057.86
1317Blaisdell, HarrisonLW100441057-2000180.000110.00
1478Käyhkö, OnniRD7123225-3100616.67000N/A
1519Hermansson, JonathanLW121230532000119.090110.00
1640Jellvert, KalleCE9033237-400060.0052409256.52
1744Harju, JonatanRW91124532100616.67101100.00
1820Westlund, WilhelmLD15011238-5000160.00000N/A
1922Lang, ViktorLD15011854100070.00000N/A
201Fredriksson, GabrielGK10000   0000N/A    
2139Berglund, VincentGK20000   0000N/A    
2239Jacobsson, CasperGK30000   0000N/A    
2329Lawner, OscarLW4000215-400010.0011250.00
2499Bråtner, WilliamCE5000001-10000N/A0110.00
2538Järås, Karl-AlfredLD8000000000020.00000N/A
2649Sättermann, DouglasRW11000001-100010.00000N/A
271Lindbom, OlofGK130000   0000N/A    
2860Goos, MånsGK140000   0000N/A    
294Leandersson, AlexanderRD15000237-400090.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Olof151310497:042123225391.702.53226
260Goos, Måns15147399:122316118487.503.46034
339Berglund, Vincent152000:00000N/AN/A000
1Fredriksson, Gabriel151000:00000N/AN/A000
39Jacobsson, Casper153000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Svensson, JoelRW161314272141312704827.087121936.84
214Karlsson, CalleCE1610102041214-23405119.61000N/A
38Elofsson, AxelRD1601717815123000250.00000N/A
433Engsund, FiliphCE1678156181352312626.9215912428356.18
510Brown, MatthewLW1641014215780002913.798172532.00
69Dzhaniyev, DaniyalCE1658138151141003613.89000N/A
759Svensson, VilleCE16571210151320102321.748911720643.20
841Eriksson, MelkerRW1425714911-20101315.38908417451.72
971Sveningsson, FilipLW101672963010224.55000N/A
1062Ågren, ManuelLW6336034-1010837.50101100.00
1166Markman, LudvigLD1332513121021012512.00000N/A
1220Malmström, AntonLD31340725000333.33000N/A
1319Georgsson, LudvigLD131346770000812.50000N/A
1477Hansson, HermanLW162133047-3000229.090110.00
1521Hallquisth, TheodorRD1312341165000520.00000N/A
1622Björnkvist, AxelCE16123416330001010.00568414040.00
1736Rosander, DavidLD150336810-2000180.000330.00
187Näsén, PontusRD4112223-1000250.00000N/A
1918Larsson, AlbinRW15112024-2000425.00000N/A
203Östman, LudvigLD1002210972000110.00101100.00
2111Dietz Larsen, SörenRW16101226-4000119.090440.00
2227Allvin, HugoLD11011412-100040.00000N/A
2323Myrberg Andersson, JoelRW100000000000N/A000N/A
23Nilsson, WilleRD100000000000N/A000N/A
2529Karlsson, OlleLW2000000000030.00000N/A
20Vidsäter, MelkerCE200000000000N/A000N/A
2723Younan, AlexanderLD3000012-100030.00000N/A
2830Schoch, GuillaumeGK50000   0000N/A    
2923Pärna, MartinRW7000012-100030.00000N/A
3026Jonsson, VilleRD120003959-4000110.00000N/A
3137Vuorio, EmilGK160000   0000N/A    
3245Nyman, AxelGK160000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Vuorio, Emil161614801:504329533887.283.22085
245Nyman, Axel16163153:4411576883.824.29012
330Schoch, Guillaume165000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalmar HCKalmar HCKalmar HCKalmar HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Felton, ChristianRD15581316198112112817.86000N/A
224Ekmark, ElliotCE1584126101002413225.0013614127749.10
323Vitelli, ReeceCE1457126143112104710.6423540.00
49Klingsell, ViktorLW154711011741002615.38000N/A
593Limpar Lantz, MarcusCE153710615781002412.501076917660.80
684Bergsland, TommyRD152810414140010316.450110.00
719Mcshane, AllanCE12549215870002025.00565411050.91
813Plato, HampusLW1245933972010439.30101100.00
918Lindén, JesperLW1527910121020001811.11000N/A
1025Johansson, KimLD15189121587100342.94101100.00
1173Johansson, ValdemarLW15358101293110348.82303100.00
1215Andersson, JonathanLD150881014131000280.0011250.00
1378Ihs-Wozniak, JakobLW154370111100103112.900220.00
144Törnqvist, PhilipRD15134267-1000714.29000N/A
1520Smeds, ViktorCE15112457-2000128.3316203644.44
165Aronsson, TobiasLD12022463300080.00000N/A
1736Brochu, BrettGK150222   0000N/A    
1811Wigley, MathiasCE15101038-5000273.70918717851.12
1991Westlin, ArvidRW15101023-1000137.69000N/A
2047Ekefjärd, ElliotLW1000001-100010.00000N/A
30Stålberg, JonathanGK10000   0000N/A    
2268Dunegård, GustavCE300000000000N/A000N/A
2343Eckmyhl, WilliamRD9000201-100030.00000N/A
2458Jonasson, HugoLD12000842200090.00000N/A
2531Malmqvist, CarlGK150000   0000N/A    
2629Vesterlund, ValdemarLW15000803-300030.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
136Brochu, Brett151514800:162828831691.142.102103
231Malmqvist, Carl15152103:129394881.255.23002
330Stålberg, Jonathan151000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Kelleher, TylerLW141117288209112404723.40000N/A
215Stakkestad, ÅkeRW158111915201190213920.5122450.00
39Zackrisson, PatrikRW146111702110111101833.3317113931055.16
414Lang, OskarLW158816216794303324.2433650.00
512Passolt, JoshRW1587156188100113324.2436933.33
636Lissel, AugustCE157512814591103221.88647113547.41
734Crookes, ZakiRW153811412570002313.0414223638.89
87Angle, TylerCE151101161798010263.85799517445.40
923Berger, CarterRD113471011832001421.43000N/A
105Sjöholm, VictorLD1434712204160002313.04000N/A
116Lundqvist, AlexanderRD152572918117000248.33000N/A
123Nilsson, FredRD1506641082000110.00000N/A
1327Mccourt, RileyRD1505541174000230.00000N/A
148Lagerberg-Hoen, JonasRW41340505000520.00000N/A
1526Langvardt, RockyLD1504481569000190.000110.00
1610Kleffner, PaxCE821366421001020.00000N/A
1722Lidén, VilgotLD100330115600070.00000N/A
1817Altörn, DennisRW152024211100540.0036933.33
1924Eljas, ArvidRW15112626-4010175.88397411334.51
2011Karlsson, MartinLW150221537-4000160.0023540.00
2120Orenäs, RasmusCE11012312000250.00000N/A
224Andersson, AdamLW4011033000040.0012193138.71
2329Staios, NathanRD10011654100040.00000N/A
2421Larsen, OliverLW11011024-200060.00000N/A
2535Jobs, AgustGK30000   0000N/A    
2630Tamm, ViggoGK80000   0000N/A    
2725Christoffersson, RobinGK140000   0000N/A    
281Gidlöf, MarcusGK140002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Christoffersson, Robin15148448:031116817993.851.47361
21Gidlöf, Marcus15148406:382014716788.022.95052
330Tamm, Viggo158139:46291181.823.02010
435Jobs, Agust153000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Rosén, EliasRD13651113141041302623.08000N/A
217Hermansson, EltonRW156511109904203517.140110.00
325Mattsson, CarlLW15821029450102927.5915616.67
424Sundström, MilanCE131898990110156.6733407345.21
55Berg, AugustRD154481112480003112.90000N/A
626Larsson, EmilRW1535827101002102810.7112333.33
734Hallin, HugoLD151672981000119.09000N/A
823Wahlberg, OskarRD151674981000234.350110.00
951Berglund, VictorRD15077412120000530.00101100.00
1071Yoon, BryanRD1507741064000110.00000N/A
1110Jutting, JacksonCE15246289-1000345.88838316650.00
1220Caderoth, ArvidCE1506610990000210.001207219262.50
1312Pettersson, OscarRW15415107340003013.330220.00
1436Ohlsson, SebastianLW151450835000147.1413425.00
1527Lundmark, AntonRW1021346330011612.500110.00
1619Jinesjö Karlsson, ErikLW152136910-11001612.5018304837.50
1718Nässén, LinusCE61236422000714.2939498844.32
1870Bourke, TroyCE91232541100128.3335367149.30
1915Bjerselius, JacobCE1012344311001010.00667313947.48
207Karlberg, MarcusRW41122413000333.33000N/A
2135Werner, AdamGK150220   0000N/A    
2237Knights, TheodorLD100000000000N/A000N/A
29Nordmark, EricLW1000000000010.00000N/A
1Skröder, MarkusGK10000   0000N/A    
11Vettersand, TeodorRW100000000000N/A000N/A
2632Gästrin, MalcomLW200000000000N/A000N/A
2718Styf, HarryRW200020000000N/A000N/A
2830Hellsten, JakobGK140002   0000N/A    
2938Falkenhäll, WilliamRW15000034-100090.00101100.00
3055Kyrkjeeide Oeversveen, PederRD15000011000040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hellsten, Jakob15147423:591313214591.031.84252
235Werner, Adam15158496:062020122190.952.42162
31Skröder, Markus151000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Tärnström, OliverLW15591409900102718.521682466.67
226Røbru Elvseen, PatrickRW1565114131120123716.220110.00
377Mosley, RylandLW15551026600204311.63000N/A
427Larsson, HampusCE15551066601303713.5111172839.29
591Umegård, KarlLW15718289-10102528.000220.00
622Salqvist, IsakLW1326828261101711.7628538134.57
746Sjödin, SvanteCE1516701214-2101224.559712021744.70
813Milfors, LoaRW1524626330002010.0023540.00
934Juntorp, NilsLW151454734000812.50571241.67
1016Karlström, MarcusRD1405561192000290.00000N/A
1171Giroux, DamienCE1522447610101513.3313511024555.10
1218Thomsson, TimRD11134271046100175.88000N/A
1350Ekberg, TobiasLD141344963100214.76000N/A
1441Aase-Stensland, TobiasLW143037413100650.000220.00
1523Skiöld, AugustRD611225422000520.00000N/A
1620Weigelt, GeorgCE10022941300070.00586011849.15
1728Carlsson, OlleLW13022434-100030.000110.00
1857Johansen Breivold, TobiasGK150222   0000N/A    
194Norén, JakobLD15022857-200070.00000N/A
205Raftheim Hedin, VictorRD71010330000520.00000N/A
216Engebråten Kopperstad, VictorRD10011887100060.00000N/A
228Udd, AlbinRD1401110954000100.00000N/A
2349Olerot, JoelRD140111049-500090.000110.00
2443Karlsson, OliwerRW200000000000N/A000N/A
29Schenk, FlorianLW2000001-100010.0021366.67
2611Eriksen, MikkelCE50000220000130.0021204151.22
2731Hellgren Smed, MarcusGK150002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
157Johansen Breivold, Tobias15158462:231616718391.262.08235
231Hellgren Smed, Marcus15158440:151819521391.552.45034
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Rohdin, JoachimRW15561110715-81304610.8724113568.57
228Jacobsson, TheoCE15459269-32202913.7926406639.39
359Wytinck, ZacharyLD154484411-70102119.05000N/A
411Wersäll, MelvinLW151784511-6000185.5634742.86
510Kandergård, OliverRW153254310-70202910.3411250.00
634Nordin, OscarCE9145227-5100616.67516411544.35
788Lindfors, TimRW151346311-8010244.17000N/A
824Kant, JoelCE15213237-4100229.099511320845.67
20Lennström, FilipRW15213237-4000248.33526111346.02
1029Warg, LudvigRW151234642000137.690330.00
117Engebråten, Sander VoldRD151236715-8000244.17101100.00
128Krämer, MånsLD140334610-4000110.00000N/A
1322Nikupeteri, OlliLW150334510-5000190.00396210138.61
149Hemström, KalleLW10112824-2000520.0023214452.27
1519Stenman, EliasCE141122436-3000616.67536912243.44
1649Holm, KalleRD1502241012-2000340.00000N/A
1721Nilsson, IsacRW510102020101010.00000N/A
1895Säll, GabrielLW15101034-1000195.26202100.00
1953Mångs, JesperLD130111059-4000130.00000N/A
2080Ollas, HugoGK150110   0000N/A    
2141Svensson, LiamLW1000010100050.0021366.67
2241Lövgren, FelixLD100000000000N/A000N/A
2330Tillback, AlwinGK20000   0000N/A    
2433Styrenius, NoelRD2000201-100020.00000N/A
2572Dahlqvist, Aron**LD8000401-100010.00000N/A
2667Molldén, AlexanderRD100001026-4000160.00000N/A
271Eltonius, PontusGK150000   0000N/A    
285Granberg, FredrikLD15000415-400080.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eltonius, Pontus151511619:092722825589.412.62146
280Ollas, Hugo15156261:012011313384.964.60014
330Tillback, Alwin152000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Souch, CarterRW151161767431705022.00303100.00
28Fizer, TarunLW133111446510102711.11000N/A
391Vanderbeck, AndrewRW1257122210642103116.1331475.00
427Norbe, DanielLD15461049630302714.81000N/A
521Stevens, NolanCE82810125140101118.18546211646.55
619Muzito Bagenda, DanielCE15437213671102020.00977517256.40
795Väyrynen, TeemuCE14347410910001225.001672369.57
816Ikonen, JoniRW152468610-40011513.3314211425655.47
982Laavainen, RoopeRD151568963000185.56101100.00
109Harlestam, HampusCE151454981100185.569110119247.40
1188Holst, FilipLW152244532100633.33101100.00
1228Hesselvall, AdamRW1522466420002010.0021366.67
1329Håkansson, WilliamLD80441258-300040.00000N/A
145Lundgren, JonatanLD150448963000100.00000N/A
1523Polin, EgorRW521343121102010.00000N/A
1671Olsson, GabrielLW1521345500001711.760110.00
1749Lantz, PhilipLW82020220100728.570110.00
1820Loimaranta, VeikkoRW41120413010333.33000N/A
1961Skager, LinusRW3022012-100080.00000N/A
2044Arell, NiklasRD150224116500040.00000N/A
2117Salmi Lilja, GustavRW41012101100911.11000N/A
226Söderberg, LudvigRD11011052300010.00000N/A
2373Härenstam, LoveGK150112   0000N/A    
2481Dahlqvist, SebastianLW100000000000N/A000N/A
2512Dani, AlexanderCE6000010100010.00861457.14
2674Carell, FelixRD11000425-300090.00000N/A
274Nilsson, NiklasRD140004990000130.00000N/A
2835Munther, TeodorGK150000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
173Härenstam, Love151512716:302628731391.692.18284
235Munther, Teodor15153184:258627088.572.60012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vimmerby HCVimmerby HCVimmerby HCVimmerby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Lejon, HugoRW14691521314-10201833.33881650.00
29Carlsson, KalleLW147613215781102133.330330.00
323Karlsson, MaxCE1473108814-61102528.001259522056.82
421Bochen, NickRD1417881115-4010323.12000N/A
581Mörnsjö, JohanLW142572514-90101414.29101100.00
636Karlsson, HampusCE13336649-51102313.04778416147.83
796Hellberg, HannesRW141561439-6000273.700110.00
822Kangas, GustafCE14235013940001910.53918017153.22
915Lindgren, OskarLD1414533990000137.69000N/A
1068Millner Westberg, LinusLD1405510990000170.00000N/A
1118Wennström, KevinLW14224656-10001711.7613102356.52
1219Carlsson, AntonLW141346512-7110234.3522450.00
1333Hurtig, ArvidRD1404441011-1000130.000220.00
147Malmkvist, GustafLD14044698100090.00000N/A
1527Alftberg, WilliamLD13123689-1000119.09000N/A
1648Orrsten, HugoCE14123257-20001010.00847315753.50
1724Andersson, LudvigRW121126220000616.67000N/A
1867Norbäck, JesperLW141120410-6010205.00000N/A
1931Sörqvist, IsakGK140222   0000N/A    
2029Petersson, AdamRW8101024-2000714.29101100.00
216Hjälm, AlfredLD14011215-400060.00000N/A
2254Andersson, IsacRW100000000000N/A000N/A
2312Wiberg, FilipRW8000000000010.00000N/A
2430Rydén, TomasGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sörqvist, Isak141411602:123126129289.383.09047
230Rydén, Tomas14144241:25158710285.293.73003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Estephan, GiorgioCE1048120713-61301428.57986416260.49
246Liuksiala, JuhoRW1556112614-80102025.000110.00
318Dahlström, JohnLW134482613-70201526.6726825.00
440Thelander, AndreasLD153474515-101302910.34000N/A
574Gagnier, RyanLW142578613-7100316.4533457842.31
621Lindström, EliasCE15415449-50111428.5712610222855.26
710Thelin, JoakimRW1523516611-5010219.5234742.86
848Fakt, SebastianCE15314857-20002114.296110616736.53
961Ramberg, LucasLD150442913-400080.00000N/A
1019Engman, HampusLW1521313510-50001020.0022450.00
1147Norin, EricRD9123834-1010128.33000N/A
1293Wikström, JonathanCE111126212-10000911.11727614848.65
138Soini, SebastianLD3022223-100030.00000N/A
1416Dahl, AndreasLW130221038-5000210.0013425.00
1557Johansson, KarlLD150228413-900080.00000N/A
166Peltonen, JanneRD1502210615-9000120.00000N/A
1713Jonsson, IsakRW151014112-11000137.69000N/A
187Påhlsson, KarlCE4011212-100010.00000N/A
1915Bengtsson, JacobLD1401112815-7000130.00000N/A
2034Bärehag, WilleCE15011238-500090.0010132343.48
2128Jidenius, LucasLW15011456-1000100.00000N/A
2224Isaksson, MaxCE1000000000010.0025728.57
2342Palm, ErikLD2000013-200010.00000N/A
2422Andersson, OlleLD12000006-6000100.000110.00
2530Voutilainen, JoonaGK150000   0000N/A    
2625Lindblad, FilipGK150000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Voutilainen, Joona151513760:024537542089.293.550310
225Lindblad, Filip15153140:0016668280.496.86002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Jansson, JimmieLD151111212710-3010402.50000N/A
218Falk, SebastianLW15641041011-11002030.0045944.44
388Hellström, FabianRW14551067522101533.3314520.00
427Jakobsson, CarlLW1546104610-40303212.500220.00
528Zetterberg, LukasLW15639679-20404613.041692564.00
616Pantzare, VictorLW15538148801002321.74000N/A
792Gunnarsson, DanielRD1517812811-3010352.86000N/A
841Johansson, FelixLW152578815-7010219.520330.00
921Keilin, TheoLW152468712-5110385.2610710020751.69
1059Mylläri, AntonRD14235299450001612.50000N/A
1119Edvardsen, Simen AndreLW1113410651000166.251037818156.91
1234Olsson, AntonRD121232710-3000303.33000N/A
1313Bertals, MelkerLW151236660000911.11867716352.76
1477Birgersson, OscarCE1511287700101010.0010512723245.26
1560Lundgren, NiclasLD15011049-500070.00000N/A
1643Arvedson, AdamLD15011410100000200.000220.00
1714Engström, LiamRW15011417-6000200.00000N/A
1815Lindberg, WilliamLW1000000000010.00000N/A
1925Sohlberg, EdvinCE3000000000010.0011250.00
209Friberg, TimRW5000001-100020.00000N/A
2129Lundin, OscarLD9000403-300080.00000N/A
2264Pennerborn, ViktorRD10000433000090.00000N/A
2311Wengrud, AlvinCE11000012-100050.00771450.00
2430Oschgan, BenediktGK150000   0000N/A    
2539Håkansson, OliverGK150000   0000N/A    
2617Ekholm, EmilCE15000423-1000150.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Håkansson, Oliver15159516:202222024290.912.56236
230Oschgan, Benedikt15157384:562014316387.733.12124
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
163Öhrn, DanielCE1448121689-11202317.391197219162.30
259Klint, AntonCE158311412751302828.571318521660.65
325Semjonov, MaksimRW155510489-12005010.00871553.33
423Sjöberg, AlbertRW15459289-10202218.18000N/A
591Proos, WilliamLW1527941293010414.8812333.33
636Norberg, OlleRD15189678-1000313.23000N/A
710Budgell, BrettCE1535869900003010.00907216255.56
818Flood, ErikLD15167141192000283.57000N/A
992Nijhoff, LoganRW15336479-21001717.650110.00
1028Solem, SamuelLW1423529721001612.5027922.22
1172Dahlqvist, Aron**LD5044454100010.00000N/A
1214Ljungkrantz, AlexanderLW11303235-20202810.7113425.00
1320Holmner-Härgestam, CarlLW15112428-6000147.1427204757.45
1452Jansson, FredricRD100221048-400090.000110.00
1524Sagranden, LukasRW150220330000120.00000N/A
165Arvidsson, KevinLD15022237-4000100.00000N/A
1721Hermansen, Joachim LundeLD80111016-5000110.00000N/A
1819Garfve, IsakCE15011038-5000170.001169421055.24
1986Berglund, AntonLD1000010100010.00000N/A
2035Bohman, VilmerGK20000   0000N/A    
35Wallström, WilleGK20000   0000N/A    
2235Bergsten, SvenGK40000   0000N/A    
86Bertils, EdvinRD400000000000N/A000N/A
13Wetterberg, ColinCE400000000000N/A000N/A
2539Nordh, NilsLD9000024-200020.000220.00
2627Sundqvist, LeoRD11000049-5000110.00000N/A
2747Malmström, HenrikLD110001238-500080.00000N/A
2890Hedman, HampusGK150000   0000N/A    
291Carlsson, Simon**GK150000   0000N/A    
3070Hesselvall, FilipLW15000224-200050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Hedman, Hampus151510609:342728130891.232.66164
21Carlsson, Simon**15155300:571813515388.243.59005
335Bergsten, Sven154000:00000N/AN/A000
35Bohman, Vilmer152000:00000N/AN/A000
35Wallström, Wille152000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS