Schedule and Results |
---|
16th finals |
|
Timrå IK - Östersunds IK |
1 - 0
| |
2020-03-12 | Östersund Arena Hall A | |
Östersunds IK - Timrå IK | 3 - 4
(1 - 3, 0 - 0, 2 - 0, 0 - 0, 0 - 1)
| 3 - 4 | 0 | |
|
IF Björklöven - IFK Täby HC |
1 - 0
| |
2020-03-12 | Tibble Ishall | |
IFK Täby HC - IF Björklöven | 2 - 3
(1 - 1, 1 - 0, 0 - 2)
| 2 - 3 | 342 | |
|
Skellefteå AIK - Lidingö Vikings HC |
1 - 0
| |
2020-03-12 | Childhoodhallen | |
Lidingö Vikings HC - Skellefteå AIK | 3 - 8
(1 - 3, 1 - 4, 1 - 1)
| 3 - 8 | 97 | |
|
Växjö Lakers HC - Rögle BK |
0 - 1
| |
2020-03-11 | Catena Arena | |
Rögle BK - Växjö Lakers HC | 7 - 1
(2 - 0, 3 - 0, 2 - 1)
| 7 - 1 | 175 | |
|
HV 71 - Leksands IF |
1 - 0
| |
2020-03-12 | Träningshallen Leksand | |
Leksands IF - HV 71 | 5 - 6
(1 - 2, 1 - 3, 3 - 0, 0 - 0, 0 - 1)
| 5 - 6 | 250 | |
|
Brynäs IF - Mora IK |
0 - 1
| |
2020-03-12 | Jalas Arena | |
Mora IK - Brynäs IF | 3 - 2
(0 - 1, 2 - 0, 0 - 1, 1 - 0)
| 3 - 2 | 218 | |
|
Frölunda HC - Färjestad BK |
1 - 0
| |
2020-03-12 | Löfbergs Arena | |
Färjestad BK - Frölunda HC | 5 - 6
(0 - 1, 3 - 3, 2 - 2)
| 5 - 6 | 164 | |
Eighth finals |
|
Djurgårdens IF - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - Djurgårdens IF | Åttondelsfinal 1
|
2020-03-21 | Mälarhöjdens Ishall | |
Djurgårdens IF - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 1
|
2020-03-22 | Mälarhöjdens Ishall | |
Djurgårdens IF - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 1
|
|
AIK - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - AIK | Åttondelsfinal 2
|
2020-03-21 | Ulriksdals IP Hall 1 | |
AIK - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 2
|
2020-03-22 | Ulriksdals IP Hall 1 | |
AIK - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 2
|
|
Almtuna IS - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - Almtuna IS | Åttondelsfinal 3
|
2020-03-21 | Upplands Bilforum Arena | |
Almtuna IS - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 3
|
2020-03-22 | Upplands Bilforum Arena | |
Almtuna IS - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 3
|
|
Luleå HF - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - Luleå HF | Åttondelsfinal 4
|
2020-03-21 | Coop Norrbotten Arena | |
Luleå HF - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 4
|
2020-03-22 | Coop Norrbotten Arena | |
Luleå HF - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 4
|
|
Örebro HK - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - Örebro HK | Åttondelsfinal 5
|
2020-03-21 | Behrn Arena | |
Örebro HK - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 5
|
2020-03-22 | Behrn Arena | |
Örebro HK - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 5
|
|
IF Malmö Redhawks - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - IF Malmö Redhawks | Åttondelsfinal 6
|
2020-03-21 | Malmö Isstadion | |
IF Malmö Redhawks - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 6
|
2020-03-22 | Malmö Isstadion | |
IF Malmö Redhawks - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 6
|
|
BIK Karlskoga - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - BIK Karlskoga | Åttondelsfinal 7
|
2020-03-21 | Nobelhallen | |
BIK Karlskoga - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 7
|
2020-03-22 | Nobelhallen | |
BIK Karlskoga - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 7
|
|
Linköping HC - Väljs av motståndare | | |
2020-03-19 | | |
Väljs av motståndare - Linköping HC | Åttondelsfinal 8
|
2020-03-21 | Stångebro Ishall | |
Linköping HC - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 8
|
2020-03-22 | Stångebro Ishall | |
Linköping HC - Väljs av motståndare | Åttondelsfinal 8
|
Quarterfinals |
|
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | | |
2020-03-26 | | |
Väljs av motståndare - 1st rk winner fr. Åttondelsfinaler | Kvartsfinal 1
|
2020-03-28 | | |
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 1
|
2020-03-29 | | |
1st rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 1
|
|
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | | |
2020-03-26 | | |
Väljs av motståndare - 2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler | Kvartsfinal 2
|
2020-03-28 | | |
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 2
|
2020-03-29 | | |
2nd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 2
|
|
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | | |
2020-03-26 | | |
Väljs av motståndare - 3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler | Kvartsfinal 3
|
2020-03-28 | | |
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 3
|
2020-03-29 | | |
3rd rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 3
|
|
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | | |
2020-03-26 | | |
Väljs av motståndare - 4th rk winner fr. Åttondelsfinaler | Kvartsfinal 4
|
2020-03-28 | | |
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 4
|
2020-03-29 | | |
4th rk winner fr. Åttondelsfinaler - Väljs av motståndare | Kvartsfinal 4
|
Semifinals |
|
1st rk winner fr. Kvartsfinaler - 4th rk winner fr. Kvartsfinaler | | |
2020-04-02 | Stora Hallen | |
1st rk winner fr. Kvartsfinaler - 4th rk winner fr. Kvartsfinaler | Semifinal 1
|
|
2nd rk winner fr. Kvartsfinaler - 3rd rk winner fr. Kvartsfinaler | | |
2020-04-02 | Stora Hallen | |
2nd rk winner fr. Kvartsfinaler - 3rd rk winner fr. Kvartsfinaler | Semifinal 2
|
Finals |
|
1st rk winner fr. Semifinaler - 2nd rk winner fr. Semifinaler | | |
2020-04-03 | Stora Hallen | |
1st rk winner fr. Semifinaler - 2nd rk winner fr. Semifinaler | Final
|
|
1st rk loser fr. Semifinaler - 2nd rk loser fr. Semifinaler | | |
2020-04-03 | Stora Hallen | |
1st rk loser fr. Semifinaler - 2nd rk loser fr. Semifinaler | Bronsmatch
|