U18 Herr Regional Syd forts., Region Syd

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-29 21:39
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Nygren, AlvinTRO210000000233,330,0066,670031.50
235Fjällman, EricVIT220000002050,000,0050,000042.00
31Möller, FabianIKO270000000277,780,0022,220094.50
430Hellmark, VilgotKAR240000000180,000,0020,000052.52
530Merkle-Rohdin, HannesTAIF250000000183,330,0016,670063.00
61Kellander, MileOLO290000001090,000,0010,0000105.01

31Tingström, HugoKAR131000000075,0025,000,000044.10
1Modelski, OliverVIT1300100000100,000,000,000044.00
35Haag, EliasTAIF1500000000100,000,000,000055.05
35Willanen, MelvinOLO1300200000100,000,000,000055.06
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
VIT
- HC Vita Hästen
TRO
- IF Troja-Ljungby
IKO
- IK Oskarshamn
KAR
- Karlskrona HK
OLO
- Olofströms IK
TAIF
- Tingsryds AIF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS