Grupp D FLICKOR, TV-Pucken FLICKOR

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-25 20:14
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Forsgren, WiljaÅNG20000000020,000,00100,000020.92
230Persson, AmandaNOR211000000050,000,0050,000020.97
31Hahlin Svanlund, MadickenVÄSt250000000183,330,0016,670063.00
430Helin, MyJÄM2171000000285,005,0010,00002010.00

1Hortlund, MollyÅNG10000000000000.00
1Nilsson Snell, FrejaNOR10000000000000.00
25Sundesten, HedvigVÄSt10000000010,000,00100,000110.89
1Rock, KlaraJÄM181000000180,0010,0010,00001010.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
JÄM
- Jämtland-Härjedalen/Medelpad
NOR
- Norrbotten
VÄSt
- Västerbotten
ÅNG
- Ångermanland

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS