Grupp C FLICKOR, TV-Pucken FLICKOR

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-25 20:14
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
125Johansson, ViktoriaÖST281000000461,547,6930,7700136.50
225Pettersson, LisaUPP3100000000376,920,0023,0800134.33
330Lexell, RickelinaSÖD340000000180,000,0020,000052.00

25Gustafsson, HannaSTO10000000000000.00
1Lönn, FrejaÖST152000000071,4328,570,000077.00
3Berntsson, FidelieSTO1100000000100,000,000,000011.00
1Johansson Olsson, EijaSTO1100000000100,000,000,000011.00
25Kosatha, LeiaSÖD1100000000100,000,000,000012.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
STO
- Stockholm
SÖD
- Södermanland
UPP
- Uppland
ÖST
- Östergötland

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS