Grupp B FLICKOR, TV-Pucken FLICKOR

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-26 12:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Bäckius, AlmaGÄS220000000166,670,0033,330031.50
230Hildingsson, MeiahGÄS241000000080,0020,000,000052.52
325Englin, JunieVML4150000000193,750,006,2500164.00
435Aurell, AliciaÖRE3100000000100,000,000,000010.33
51Björck, ClaraVÄR3200000000100,000,000,000020.66
630Nises, ElinDAL3300100000100,000,000,000041.33

1Gnipe Vikström, JonnaDAL10000000000000.00
15Rivera Karlsson, JolineVÄR1200000000100,000,000,000022.00
1Nyman, MeijaÖRE1200000000100,000,000,000022.02
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
DAL
- Dalarna
GÄS
- Gästrikland
VÄR
- Värmland
VML
- Västmanland/Hälsingland
ÖRE
- Örebro län

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS