U16P Division 1 C, Smålands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-10 19:47
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Thomée, AdrianMÖR110010000166,670,0033,330033.00
21Tillback, EdwinNYB2100000000471,430,0028,57001410.50
330Modig, WilliamLEN/V1121000000185,717,147,14001414.00
41Nieminen, OlleIKO1100000000100,000,000,000011.00
535Bengtsson, AlfredTAIF1300000000100,000,000,000033.00

37Sixtensson, HampusNYB1800000000100,000,000,0000812.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
IKO
- IK Oskarshamn
Kalm
- Kalmar HC
KAR
- Karlskrona HK
LEN/V
- Lenhovda/Växjö
MÖR
- Mörrums GoIS IK
NYB
- Nybro Vikings IF
TAIF
- Tingsryds AIF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS