HockeyTrean Dalarna, Region Väst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-30 21:24
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
10Ekholm-Rosén, MarkusORE330000000442,860,0057,140072.33
231Göthe, AlbinKVA4170000000868,000,0032,0000257.18
327Lindkvist, FhilipBKOH390000000469,230,0030,7700135.57
490Lindqvist, IsacBKOH2142000000373,6810,5315,79001911.40
51Zuvela, DanielLUD5100000001276,920,0023,0800132.62
635Peleback, ErikSNI3112000000178,5714,297,1400144.68
71Olsson, OscarBJÖ490000000281,820,0018,1800112.77
882Aspman, ViktorHÄR440010000183,330,0016,670061.50

30Olars, OscarBJÖ100010000150,000,0050,000022.00
1Gråbo, MikaelHED240000000357,140,0042,860073.57
31Åström, AndreasHED120000000166,670,0033,330033.02
1Danielsson, VictorSNI261000000266,670,0033,330094.50
35Öjefelt, SonnySNI131000000075,0025,000,000044.00
60Rickardsson, LiamHÄR230100000180,000,0020,000052.50
27Johansson-Noresson, MaxHED2122000000180,0013,336,6700157.70
39Eriksson, AlexanderORE2600000000100,000,000,000063.00
35Spinord, AntonLUD1400000000100,000,000,000044.00
75Jansson, EmilKVA2900000000100,000,000,000095.93
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BJÖ
- Björbo IF
BKOH
- BK Ockra Hockey
HED
- Hedemora SK
HÄR
- Häradsbygdens Sportsällskap
ORE
- IFK Ore
KVA
- Kvarnsvedens GoIF IK/BHFU20
LUD
- Ludvika Hockey Förening
SNI
- Sellnäs Idrottsförening

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS