U18H Allettan Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 20:33
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Selin, PontusVIG210000000150,000,0050,000020.99
21Sundkvist, JohannesENK360010000463,640,0036,3600113.58
331Farias, TiagoESK5172010001764,290,0035,7100285.51
41Sjöberg, AndreasNSK371010000366,678,3325,0000124.00
51Cöster, LukasVHF5191000000867,863,5728,5701285.47
690Olsson, MaximilianIKG420010000075,000,000,001041.00
731Pettersson, AlvarBOO3121000000280,006,6713,3300156.20
81Kurrti, EljaSOL360010000187,500,0012,500082.64
91Lillbåsk, EmilBOO3120000000192,310,007,6900135.07
1030Tärnblom, EmilENK2700100000100,000,000,000183.84

30Palmén, ArvidVIG20000000000000.00
35Segerbrant, TheoSOL221000000140,0020,0020,001052.50
99Gustafsson, MiltonNSK232000000050,0016,6716,671063.07
1Dolk-Rinon, MaximilianIFK242000000157,1428,5714,290073.50
31Lernell, ElliotIFK121010000160,0020,0020,000055.00
35Duse, JonathanIFK250000000271,430,0028,570073.55
37Belenyesi, AndrasVIG120010001075,000,0025,000044.00
1Thorell, OlleLVHC250000000083,330,000,001063.00
34Lindberg, MaximilianLVHC1100000000100,000,000,000011.00
31Jurander, TimLVHC2500000000100,000,000,000052.50
38Lindblad, PhilippeIKG1500000000100,000,000,000054.62
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOO
- Boo HC
ENK
- Enköpings SK HK
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
LVHC
- Lidingö Vikings HC
NSK
- Nyköpings SK
SOL
- Sollentuna HC
VHF
- Vallentuna Hockey
VIG
- Viggbyholms IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS