Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U18 Division 1 D Västra Herr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-15 22:16
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
120Bergström, GabrielVHC231000000342,8614,2942,860073.50
240Högfeldt, OliverARV111000000050,0050,000,000022.00
79Uhlander , WilliamGRU2220000000250,000,0050,000042.00
450Bergström, ValterHAM230010000266,670,0033,330063.00
599Krafve, WilliamÖRE22121000000280,006,6713,3300157.50
61Pettersson- Grahn, WilliamSUN250000000183,330,0016,670062.98
735Schiller, LiamHAM290000000190,000,0010,0000105.01
841Gustavsson, AlvinARV1100000000100,000,000,000011.00
990Leandersson, TheoKIL2700100000100,000,000,000083.97

72Sandberg, ElliottSHC111000000225,0025,0050,000044.00
1Lissjanis, SamuelVHC110000000050,000,000,001022.00
50Lundblad, BenjaminSUN130000000260,000,0040,000055.00
44Winberg, HugoÖRE2141100000066,6733,330,000066.00
35Bergsten Belin, LiamSHC260000000185,710,0014,290074.45
69Hildebrand, ViktorSHC250010000185,710,0014,290074.90
49Agnemyr, MaximillianGRU21300000000100,000,000,000033.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ARV
- Arvika HC
GRU2
- Grums IK:2
HAM
- Hammarö HC
KIL
- Kils AIK
SHC
- Solstad Hockey/Nor
SUN
- Sunne IK
VHC
- Viking HC
ÖRE2
- Örebro HUF:2/ÖHK:2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS