Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U20 Regional Herr Väst

 
Borlänge HFBorlänge HFBorlänge HFBorlänge HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Lylander, NiiloLD84486020
222Daniels, AlbinCE75272130
395Strandell, DouglasCE43360000
462Stornils, SixtenCE82464100
510Eriksson, AlexanderRW33254001
611Björklund Östning, NilsLW80558000
796Rörvall-Simons, Leon**LW71346000
833Öhrn, FilipRW62136000
953Strandell, CharlieLD51230010
109Öhman, CarlLD61234000
1189Höglund, LeoRW71234000
1274Gyllensten, MånsRW82022110
138Paulsen, NoahLD81126100
1412Bjurell, AdamLD80222000
1563Eriksson, FilipRD80224000
1666Macko, TeodorLW11010010
177Gillström, AntonRD51012000
1818Larsson, NilsRW710129000
1919Lantz, MelvinCE20110000
2013Persson, AntonCE40112000
2159Hyttring, FilipRD50110000
2245Frölander, AlvarGK10000000
231Englund, CarlGK30000000
2425Snis, NoelRW30000000
2591Jonsson, OskarCE40002000
2644Eriksson Ollas, DennisGK60000000
2730Sundman, GustavGK60000000
2821Melin, AdamRD80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
145Frölander, Alvar81160:002323494.122.00010
244Eriksson Ollas, Dennis863161:476697592.002.23012
31Englund, Carl833184:371111012190.913.57021
430Sundman, Gustav86278:428384682.616.10001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Falu IFFalu IFFalu IFFalu IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Liljeqvist, HugoRW64152010
216Moberg, HampusRW503331000
318Pernhall, OliverRW70332000
471Asp, AlbinLW70336000
599Karlsson, MelkerCE11120010
99Pousette, AlbinLW11120000
714Isaksson, EliasRD41124010
895Sundberg, AntonCE60220000
919Forsberg, CliffRW310151010
1058Holgersson, AlfredLW51010000
1172Renström, LiamLW71012010
1268Bjurström, TrullsCE71018000
1331Knudsen, MånsRW40110000
1465Barkensjö, AlbinLD70116000
1555Svedlund, ElliotCE70118000
1699Bergström, NilsRW10000000
99Carlsson, LucasCE10000000
99Forslund, SiggeLW10000000
28Jarestrand, LucasLW10000000
99Lundin-Larsson, AlexanderCE10000000
99Segerros Wallner, IsakRD10000000
2299Rundh, LucasGK20000000
99Åhnström, RobinRD20000000
2499Sporre, LexCE20002000
2599Söderholm, ViggoLW200020000
2699Wassberg, KarlLW400027000
271Löwkvist, NilsGK50000000
2899Knutsson, WalterCE50002000
8Olsson, EdwinLD50002000
3085Axelsson, TheoCE60000000
9Håland, SamuelRW60000000
26Olofsson, TexasRW60000000
3329Zetterberg, KevinGK70000000
3434Persson, LudwigRD70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Löwkvist, Nils753179:40179210984.405.68003
229Zetterberg, Kevin774240:002915218183.987.25004
399Rundh, Lucas72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grums IKGrums IKGrums IKGrums IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
169Estenstad, TrulsCE89098210
259Appelqvist, AxelCE76390011
313Smedberg, JackRW84376130
421Olsson, LinusCE72570000
545Kammarbo, ValterRW82574110
692Axelsson, OlleRW71560000
755Svedlund, FilipRD80660000
862Olsson, IsacCE732510010
977Owesten, LukasRD80556000
1017Fridén, OscarLW71340000
1181Mörk, ViggoRD80444000
1216Palm, DavidLW62130100
139Nyman, SamuelLW62134000
1484Ruff, MaximusLW82138000
1591Eckerwall, LukasLW612326000
1663Jemail, IsacCE81236000
1737Kammarbo, HermanLD82020110
1864Levein, LeoRD70222000
1929Axelsson, GabrielLD80116000
2027Larsson Roupé, SixtenRD10000000
78Nordström, AdamLW10000000
2232Gullbrandsson, CarlGK20000000
7Jardeby, AlexanderLD20000000
2435Larsson, IsakGK60000000
2565Alstad, ZebLD70006000
2630Pethke, VincentGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Pethke, Vincent885241:565949994.951.24031
235Larsson, Isak864239:5899310291.182.25031
332Gullbrandsson, Carl82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
122Brunemalm, RickRW85270020
248Sööt, EdwardRW81676000
354Sultan, LudvigRW521329010
492Ekvall, FelixCE82134010
543Hammarqvist, ElliotRW821310000
618Johansson, NeoRW51230000
786Holmberg, ViktorCE71232000
89Fagerström, MånsLW71236010
911Borggren, LukasRD812314000
1049Almén, NoahLD703312000
1119Norin, AxelLW60222000
8Törnqvist, JoakimRD60222000
1358Zederfeldt, ValterLD802210000
1490Lind, HannesCE21010000
1526Staffansson, AdrianRW51010000
1616Norgren, NilsCE81012100
1723Robertsson, FelixRW30110000
1855Flordal, AlbinRD50110000
195Frost, JackLD60114000
2017Ahnfeldt, EliasRW701116000
2185Carving, ElliotRD80116000
2227Edén, TobinRD10000000
87Gällström, JonathanLD10000000
88Göransson, AxelLW10000000
2595Finne, GabrielGK20000000
2689Jonsson, MalteRW20000000
70Mattsson, ElliotLW20000000
2821Takkinen, VilleLW30000000
2931Hallgren, VilgotGK60000000
3024Swaij, GustavRD60000000
3172Franzén, BenjaminGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Hallgren, Vilgot864211:42189311183.785.10012
272Franzén, Benjamin883145:3511829388.174.53003
395Finne, Gabriel822120:0013637682.896.50002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Malungs IFMalungs IFMalungs IFMalungs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
188Ehrling, FelixRW782104140
290Mörk, MaxCE84372000
392Frisk Wesström, SamuelCE62462100
494Jacobsson, NeoRW22132110
599Augustsson, HugoRW31236000
661Finnström, SimonLW71238010
768Eljas, LudvigLD30336000
844Stridsberg, EliasLD80332000
993Lindström, TheoRW71126000
1076Ström, ErikRD70220000
1138Pelsholen, LinusCE71014000
1283Kolnenkov, MaksimCE71018001
1373Tjernqvist, Axel**LW50110000
1445Jäger, Johan LucasLD50112000
1566Bjelm, MaxLW701110000
1655Kareliusson Borg, WilgotLD801124000
1765Halvarsson, ArvidLD801127000
1880Eriksson, VilleCE10000000
62Eriksson, WilliamRW10000000
71Hammarbäck, PerLW10000000
89Ryskåsen, AdamLW10000000
43Sjölin, TylerRW10000000
25Wärman, TheodorGK10000000
2481Fransson, ArvidCE10002000
2550Renström, HenryGK20000000
2672Johansson, NoaLW20000000
52Ågren, BenjaminGK20000000
2895Nygren, VilleRD20002000
2987Rynger, OlleRW20004000
3041Eriksson, JakobGK30000000
3163Silver, EricLW400025000
3253Persson-Haars, MaxLD70000000
3358Uhr, ArvidRD70006000
3440Fredriksson, HampusGK80000000
3569Bengtsson, MaxRW80004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Fredriksson, Hampus887399:592516318886.703.75134
250Renström, Henry82263:252293193.551.89001
341Eriksson, Jakob83120:0027977.786.00000
425Wärman, Theodor81000:00000N/AN/A000
52Ågren, Benjamin82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Orsa IKOrsa IKOrsa IKOrsa IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
159Gräll, VilmerLW73474100
272Kosa, PatrikRW72460011
393Ytterbring, OscarRW64150011
44Allmungs, PontusLD52350001
596Lanfjärd Risberg, VincentRW331420010
620Jernberg, WilhelmRW52242100
718Jackson, HugoLW31344010
885Jernberg, JohnLW50440000
911Blitstein, PavelLW72136000
1032Persson, LukasLW72138110
1134Sahlman, KevinRW21238010
1280Grudd, LudwigLW61230000
1371Vallin, AlfredLW61232100
1419Nissas, SamuelRD303333000
1556Tångring, LeonRD70334000
1614Hansen, JamieLW71122000
1782Hedberg, IsacLW20222000
1874Jansson, AntonLD41014010
193Sys, EmilLD61014000
2092Berglinn, NoelCE30114000
212Backlund, EdvardRD10000000
86Bergman, OliverRD10000000
18Fjeldsted Ahrenkel, LucasRD10000000
2412Zjuzkov, KirillRW20002000
2561Kristoffersson, TeoCE30000000
2652Olsson, EmrikLD50002000
2723Johansson, MaxLD50004000
2830Munther, LinusGK70000000
35Niemi, WilliamGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Munther, Linus775267:071214715992.452.70031
235Niemi, William773156:2513688183.954.99012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Björk Eriksson, WilmerRW7108182150
218Kjerrman, AxelRW8611174011
391List Halvarsson, ViktorRW858138131
421Karlefäldt, LorenzoCE874116220
59Eklund, LudvigCE837102010
643Willford, MalteLW6281033110
722Englund-Olsson, NilsRW85492020
819Manfredsson, SixtenRW82460000
923Cerjak, JernejLD82466010
105Hjelmberg, DylanRD80664000
1138Forsman, LinusLD40552000
1256Nordström, HenrikLD70440000
1346Jandrén, ZachariasCE61234000
1427Wennberg, OscarLW12020000
1528Bäckius, TheoLD11120000
1699Ericsson, EgonRW11122110
1710Larsson, KevinCE71122000
1844Häggström, VincentCE10220000
1913Brismo, Carl-WilhelmLD20228000
2095Jovander, MioLW81010000
2159Marffy, DominikLD81012000
2238Ytterbom, GustavLW10110000
236Åbom, LinusRD20110000
2439Westland, TheodorRW20112000
2511Thorén, AlfredRW70112000
2625Engström, OscarGK80110000
2769Capra, VincenzoRD80114000
2811Ederborg, WilliamRW10000000
35Sjöström, ZebGK10000000
3035Fernlund, AxelGK20000000
3135Andersson, LeoGK50000000
3220Boëthius, ArvidCE60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Engström, Oscar886261:0313849786.602.99140
235Andersson, Leo853163:577677490.542.56012
335Fernlund, Axel82160:006212777.786.00010
435Sjöström, Zeb81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Valbo HCValbo HCValbo HCValbo HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
129Wettervik, BenjaminCE8108188300
247Berg, LokeCE87111810131
38Malmberg, EliasLW877142011
473Lindberg, JoakimCE826812010
520Albertsson, LukasRW65278111
617Mcguinness, MiloRW83252000
16Sedvall, ViktorLD83252100
89Tupakka, HannesRW514533010
97Wahlberg, ErikRD81344000
1040Ling Veiksaar, OssianCE621329001
1171Öhlander, ViggeLW71230010
1218Pettersson, FelixRD603327000
1372Malmberg, ColinLD803310000
146Berglund, WilliamLD803312000
1512Grahn, KasperRW41120110
162Hiltunen, MaxLD10222000
1713Hugosson, AdamLW10110000
182Andersson, AlbinRD20110000
194Hjalmarsson, DanteRD701110000
2013Andersson, LouiCE10000000
31Ekström, ViggoGK10000000
99Fougman, LudvigLD10000000
19Jonsson, MateusRW10000000
13Östlin, EliasLW10000000
2512Jönsson, DouglasLW30000000
2627Englund, HebbeCE30002000
2790Rask, NeoLW40000000
2836Rajala-Fundell, ViggoCE50000000
2931Hållén, VilleGK70000000
3065Forsberg, TureRD70000000
3186Lundström, MelvinLW70002000
3225Percinel, AlpGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Percinel, Alp884240:007899692.711.75131
231Hållén, Ville874240:001410912388.623.50040
331Ekström, Viggo81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS