Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

HockeyTrean Värmland

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-16 21:52
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
141Adolfsson, GustafARV110000000325,000,0075,000044.02
231Backström, WilliamKRI350000000171,430,0014,291072.27
31Axelsson, OliverCHA281000000272,730,0027,2701115.23
41Wood, JoepFIL3110000000378,570,0021,4300144.71
51Hedman, MånsNOR280000000280,000,0020,0000106.13
637Lehtonen, IsakSÄF270000000187,500,0012,500084.00
753Westerlund, JonasFOR3130000000192,860,007,1400144.71
899Rafwelsäter, NilsARV1300000000100,000,000,000033.00

99Henriksson, MaxSÄF171000000177,7811,1111,110099.00
30Collin, TheoNOR1200000000100,000,000,000025.17
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ARV
- Arvika HC
CHA
- Charlottenbergs HC
FIL
- Filipstads IF
FOR
- Forshaga IF
KRI
- Kristinehamns HT
NOR
- Nor IK
SÄF
- Säffle HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS