Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U15 Värmland

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 18:41
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Nyman, MeijaÖRE10000000000000.00
235Andersson, JesperHAM110000000150,000,0050,000022.00
333Yazdanian Springare, TheoÖRE160000000460,000,0040,00001010.00
451Terning, LudwigARV231000000075,0025,000,000042.40
535Collsén, FrankBIKU260000000275,000,0025,000084.00
61Svahn, OscarSUN191000000275,008,3316,67001212.97
71Ågren, MiloÅMÅ140000000180,000,0020,000055.00
835Berggren, HugoKRI2160000000480,000,0020,00002010.00
935Skålén, LiamFBK3260000000185,710,0014,290077.00
30Wedin, HarryHAM160000000185,710,0014,290077.00
1135Lööf, AlexanderFBK2270000000187,500,0012,500084.00
1225Wigh, TimFIL180000000188,890,0011,1100910.12
1330Junghage, KasperFBK32300000000100,000,000,000033.00
1425Dalman, OttoKIL2800000000100,000,000,000084.00
1530Svedlund, LemmyMUN1600000000100,000,000,000066.00
45Östling, EltonFBK21600000000100,000,000,000066.00
1731Aronsson, MiloÅMÅ1800000000100,000,000,000088.00
1839Bohlemark, JoelFIL1900000000100,000,000,000099.00
1930Frykestam, TheodorSUN21000000000100,000,000,0000109.30

35Andrén, EricARV10000000000000.00
75Haraldsson, AlfredFIL10000000000000.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ARV
- Arvika HC
BIKU
- BIK Ungdom/BIK Karlskoga
FIL
- Filipstads IF
FBK1
- Färjestad BK:1
FBK2
- Färjestad BK:2
FBK3
- Färjestad BK:3
HAM
- Hammarö HC
MUN
- IFK Munkfors/FoIF
KIL
- Kils AIK
KRI
- Kristinehamns HT
SUN
- Sunne IK/CHC
ÅMÅ
- Åmåls SK
ÖRE
- Örebro HUF/ÖHK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS