Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

CCM Trophy

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-09-28 11:00
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Elovsson, AgnesBAIKVAN4123000000270,5917,6511,7600177.06
21Ersbjörs, EvaldBAIKVAN371010000180,0010,0010,0000106.28
341Olsson, LudvigMAL3101000000183,338,338,3300126.00
41Ahlstrand Lantz, LudvigBIKU460000000185,710,0014,290073.53
51Ymell, MemphisMAL3151000000188,245,885,8800178.50
631Bennberg, OskarMIK2100000000100,000,000,000010.50
775Färlin, LouiLIN4900000000100,000,000,000092.25
835Skyllkvist, WilmerBIKU4500000000100,000,000,000052.50
930Signahl, PontusMIK21000000000100,000,000,0000105.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 20% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BAIKVAN
- BjörboVansbro
BIKU
- Bofors IK Ungdom HK
LIN
- Lindefallets SK
MAL
- Malungs IF
MIK
- Mora IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS