Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

CCM Trophy U14

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-09-28 11:00
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Elovsson, AgnesBAIKVAN4123000000270,5917,6511,7600177.06
231Bennberg, OskarMIK340000000180,000,0020,000051.67
31Ersbjörs, EvaldBAIKVAN371010000180,0010,0010,0000106.28
475Färlin, LouiLIN691000000181,829,099,0900111.83
535Skyllkvist, WilmerBIKU660000001085,710,0014,290072.33
630Signahl, PontusMIK3130000000286,670,0013,3300155.00
71Ymell, MemphisMAL5222000000188,008,004,0000258.33
81Ahlstrand Lantz, LudvigBIKU680000000188,890,0011,110193.01
941Olsson, LudvigMAL5161000000188,895,565,5600186.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 20% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BAIKVAN
- BjörboVansbro
BIKU
- Bofors IK Ungdom HK
LIN
- Lindefallets SK
MAL
- Malungs IF
MIK
- Mora IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS