Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U16 P Regional Väst

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Ahlgren, WaldemarRW43252020
24Själin, OlleLD63258120
316Fernhall, EliasLW61450000
448Kristiansson, KarlCE41232010
541Cederborg, WilliamLW60330000
614Syren, CaspianRD62022110
719Norgren, ValterCE51126000
826Lantz, AlfredRD61124000
929Krona, SvanteRW602214000
1017Sjöberg, NoelRW51010000
1120Larsson, OscarLW61012000
1211Egelin, FilipRW61014000
1336Persson, JackCE10110000
1443Hawez, TwanaLW60114000
1510Ek, WalterRW10000000
169Jonasson, LiamRW20000000
47Zhukov, LukasLW20000000
1831Forsberg, LouiGK30000000
1939Ivarsson, OliverLD30000000
25Lundin Ridelberg, MaximusLD30000000
211Olsson, AlvinGK40000000
2230Hedquist, WilliamGK50000000
2322Jonsson Mc Neil, JoshuaRD50000000
246Nyfeldt, ZidRD60000000
2523Petersen, NilsLD60002000
2646Bark, EmilCE60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hedquist, William654159:189687788.313.39021
231Forsberg, Loui632115:50109110190.105.18002
31Olsson, Alvin64280:4213395275.009.67001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Karlsson, MelkerCE677142121
29Pethman-Estliden, MalteCE664102020
321Zettlin, MelkerCE63692020
431Wettervik, MilanCE62464000
529Holmström, MelwinCE63254100
627Olsson, NilsCE64044100
716Holmgren, FelixCE62242100
817Larsson, FilipLW62244010
920Jonsson, IsakLD504433000
1014Berglund, TureRD60440000
1122Malm, HampusLD60440000
1211Anåker, HannesLD21230000
1324Olsson, WalterRW61232000
148Lindström, AstonRD61234000
1512Näslund Lundell, WalterRW60332000
1628Ehlin, MariusLD50220000
1713Strand, GustafLW51010000
1818Helgesson, DouglasLD51010010
1932Godås, BjörnRD61010010
2097Jobe, BoynjiaLD10000000
98Wennberg, GustavRW10000000
2223Larsson, JonahRW40002000
2325Bergström, MaxGK60000000
2430Tejne, AlvarGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Tejne, Alvar664252:3089310192.081.90022
225Bergström, Max662120:004212584.002.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Falu IFFalu IFFalu IFFalu IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
185Gräfnings, LudvigCE6741110110
263Nord, NilsLW619100000
358Ungerdahl, AlfredCE64480010
425Saeter Bodeby, LudvigRW51562100
556Fredriksson, VilleCE64158001
661Lantz, KazperRW61456000
755Bålefalk, WilliamRD53142030
853Markusson, OlleCE62240100
966Hilbrands, MaximilianLW51346000
1035Gunnerius, MelkerCE62132010
1152Backollas, AlexanderLD51124000
1214Aronsson, SebastianRD60222000
1348Hedlund, EdvinLW40110000
1431Spremberg, OscarRW40112000
1528Lebedev, JoshuaLW50112000
1637Frodig, WilliamCE10000000
60Östh, WilliamGK10000000
1847Eriksson Nurminen, NiikoRD20002000
1943Mason Iii, MelvinRW30000000
2050Thunberg, WilliamGK50000000
2193Halvarsson, JonatanGK60000000
2257Jatko, ErikLW60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
193Halvarsson, Jonatan665304:062718621387.325.33023
250Thunberg, William65160:0001616100.000.00110
360Östh, William61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
124Estéen, CasperRW7551010000
213Hassel, VilleCE75496101
310Holth, ConstantineLW72574010
412Palmqvist, TheoCE74150110
32Söderlind, LudvigLW74150000
625Andersson, JakobCE12240000
799Adolfsson, FinnCE41230100
86Karlsson, ValdemarRD71230110
929Bäcker, EmilCE71234110
108Frisk, MaxLD71238010
1127Finnström, JacobLW62020000
1223Sundin, AlfredCE72020010
1355Johansson, VilleRD71122000
7Stenholm, LukasRD71122100
1514Adrian, JacobLD50110000
1622Ellner, LeonRD50114000
1716Persson, NoelRD70114000
1811Olsson, RobinLD70116000
1998Fogström, MaxCE10000000
97Holmgren, HampusGK10000000
2144Bjurman, FredRD50002000
2233Klint, RasmusGK60000000
2335Larsson, EdwardGK70000000
2459Sahlén, SvanteCE70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Klint, Rasmus764244:28810511392.921.96040
235Larsson, Edward774186:3913516479.694.18021
397Holmgren, Hampus71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Karlström, CharlieRW63148010
218Siljegård, MelvinLD61342010
39Sörlin, VidarRW62136001
416Asp, VilhelmLD60332000
533Abris Ek, AlbinCE60334000
628Smångs, IsakLD72020000
713Ljung, FelixCE71120000
826Englund Lövgren, HampusCE61010010
929Boije, DouglasCE61014010
1044Kajs Görndt, LukasRD70112000
117Aspman, OscarCE10000000
34Widén, AlvinLD10000000
1317Höglund, MioLW10002000
1430Bagge Anlind, LucasGK20000000
8Bartonik, MaximRW20000000
23Nordfeldt, VidarLD20000000
1722Buvall, HugoRD20002000
1814Estéen, LukasCE30000000
21Proos, OliverLW30000000
2032Winter, HugoRD40006000
211Oskarsson, EdvinGK50000000
2215Dahlström, LiamRD50000000
12Göras, AlbertLW50000000
2450Brus, OskarRD60002000
2535Nyberg, LucasGK70000000
2624Jakobsson, LeoLD70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Oskarsson, Edvin754204:202011413485.075.87004
235Nyberg, Lucas774215:402914417383.248.07003
330Bagge Anlind, Lucas72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Pers Andersson, JamieLW66394120
218Sulzbach, DavidLW53366100
32Lind, EbbeRD623524000
410Skogs, ViggoRW61454000
513Karlsson, FabianRD61456000
620Albertsson, ArwidCE62240000
723Svedlund, ArvidLW62134100
819Johansson, JacobLW61234000
914Eriksson, ZebulonLD612328000
105Grip, GunnarRW50330000
1116Braga Ekman, SebastianLW42020000
129Svensson, AlveLW41120010
1317Lindgren, OlleLW10000000
1431Gustafsson-Schütt, IsakGK20000000
158Hedh, EltonLD30000000
7Smids, AntonCE30000000
171Hedin, DanteGK50000000
1831Hamdani, Ryan NoahRW50000000
193Bosell, MelvinRD60000000
21Juhlin, LucasRD60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Hedin, Dante654199:40158710285.294.51012
231Hamdani, Ryan Noah653164:0613587181.694.75021
331Gustafsson-Schütt, Isak62000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Wallin, KevinLW75386001
222Loqvist Stjernhult, AlexanderCE63580100
329Forsman, LiamLW72682000
451Grundström, GustavRW543727000
599Garfve, VilmerRW642610110
66Skarp, AlexanderLW72354000
757Leffler, SiggeCE73148200
899Åkerlind, CelwinRD70442000
921Hellsten, WallisLW72136000
1026Breder, FransLD71234010
23Rapp, HugoLD71234010
129Elmesiöö, IsacRW60336000
132Lönnqvist, ThageRD70330000
1410Hellman, EdvinCE52020000
1519Axelsson, MelkerCE71122000
165Holmstedt, CalleRD602235000
1799Hedlund, ArvidRD10110000
1899Larsson Bergqvist, CharlieLW10110000
1956Nordling, MelkerRD10000000
2055Nordling, RasmusLW30002000
211Berglund, LevisGK70000000
2231Eklund, EmilGK70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Berglund, Levis773180:006849093.332.00021
231Eklund, Emil774243:351310411788.893.20022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
173Jansson, VilleRD5581333012
275Roynezon, OliverRW774110020
368Törling, ElisLW737102110
487Klingzell, SignarLW71898000
566Forsell, TureCE262825200
672Semjonovs, PavelRW71782000
798Löfsäter, MalteLW75270010
876Lundgren, WalterCE22464001
956Strömvall, LiamLD71452010
1058Svensson, FelixLW73148000
1188Gustafsson, AlfredCE61346000
1281Hjortén, TexasRD70446000
1371Lundh, MalteRW62134000
1463Lindén, HjalmarCE71230100
1562Alpäng, HugoLW71234000
1679Thoors, WilhelmRD11120010
1777Kalm, OttoLD71122000
1878Wildeman, HarryRD60222000
1965Nowén, ArvidLD60110000
2074Andersson, ElliotLD70118000
2170Krafve, WilliamGK40000000
2290Feldte, ViktorGK50000000
2330Johed, JakobGK500054000
2493Winther, ErikRD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Feldte, Viktor753180:008798790.802.67030
230Johed, Jakob754247:301311913290.153.15013
370Krafve, William74000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS