Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U18 Regional Herr Väst

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
142Olmats, WilmerRW113588010
251Fridèn, TheoCE93474010
345Oscarsson, CesarCE1142610110
420Dahlström, MiltonRW113362000
546Andersson, LouiRW72352200
622Jonsson, WillihamRW72354200
737Karlsson, AxelRW82352010
826Palmqvist, HugoLD111450010
913Schill, VincentCE1114510010
105Paraskevas Svärd, LucasRD103140010
1141Eriksson, WilmerRW113148000
1254Nilsson, WiliamLD111344000
1327Granfält, TheoLD1113412000
1415Söderblom, AxelRW92130101
1528Wiklund, OscarLD61232000
1647Axelsson, VincentLD81236000
1729Arvidsson, OscarRW110222000
1817Eriksson, WilliamRW110224000
1936Melin, AlbinLW101010010
2099Tegnelund, HugoRW10110000
218Berggren, TheoRD30110000
2299Hollsten, TheoCE10000000
2399Ahlgren, WaldemarRW20000000
2460Lagne, CasparGK30000000
259Wirén, AlbinRD80004000
2635Fredriksson, GabrielGK90000000
2730Molander, OscarGK100000000
283Jolesjö, ArvidLD100004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Fredriksson, Gabriel1196323:101516818391.802.78133
260Lagne, Caspar1133120:203586195.081.50020
330Molander, Oscar11104224:01912413393.232.41012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borlänge HFBorlänge HFBorlänge HFBorlänge HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Matthews, ReefLW1051610100
28Gillström, AntonRD111568010
377Macko, TeodorLW1132512010
429Strandell, CharlieLD922444010
513Persson, AntonCE70448000
628Karner, JonathanRW102132000
724Grusell, LeonCE102134010
892Strandell, DouglasCE71124010
947Fröjd, LouiRW91120000
1022Jonsson, OskarCE111126000
1172Karlsson, LoveCE100222000
1264Tolförs, OlleLD1102210000
1325Hagberg, EmilCE1102212000
1489Lövgren, FelixRW91014000
1519Bralkowski, KimmoLW111010000
169Hamqvist, AlvinCE1101131000
1733Berg, PerLD20000000
83Larsson, AlfredRD20000000
193Signal Lithén, WilliamLD50000000
2030Svälas Angantyr, ErikGK50002000
2153Hjulström, LinusLD700039000
2235Garfvé, MelvinGK80000000
231Jansson, KasperGK90000000
2449Jönsson/ideborg, Melker JönssonRD100006000
254Gabrielsson Otterström, MalteLD1100010000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jansson, Kasper1195272:303013916982.256.61005
235Garfvé, Melvin1185234:552615818485.876.64012
330Svälas Angantyr, Erik1153150:262512114682.889.97003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Dahl, JoakimLW1120113116430
229Roos, LeonLW111021314140
310Klintberg, MelkerCE11610162100
415O'leary, Kellan CaseCE10511164110
556Dahllöf, CaesarRD11114154000
638Svajda, LeonardLW1165110130
746Larsson, AlveCE1165118110
813Lidmo, LexusLW8561124100
954Fuhr Vold, AndersLW115382130
1032Ellebo, LucasCE113584000
1141Olsson, MaxLW113472000
1253Johansson, CharlieRD916710000
138Christensen, OliverLD1015631000
1455Larsson, TeodorRD1106610000
1539Karlsson, SimonLW43254000
167Ahlinder Hedlund, HelgeRD71450000
173Anåker, HannesRD51234000
1857Sjulander, AxelRD111128000
1997Holmström, MelwinCE10220000
2098Karlsson, MelkerCE10110000
51Zettlin, MelkerCE10110000
2233Pethman-Estliden, MalteCE40110000
234Lahtinen, ElliothLD10000000
99Näslund Lundell, WalterRW10000000
2545Lindstein, TimLD20000000
2642Svenneke, AlvinLW30000000
2750Konrads, KasparsGK110000000
2830Karpelin, MartinGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Konrads, Kaspars11118485:001818220091.002.23180
230Karpelin, Martin11113180:002333594.290.67130
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
132Tollefsen, PhilipRD11108184350
226Nilsson, ElliotCE9810180310
333Nilsson, AlexanderRW10107176100
484Hallén, SiggeRW11610162010
581Granquist, JonathanLW113111431100
690Blom, OscarCE10751237000
755Carlsson, NoelLD11391210020
828Jakobsen, TheodorRW1047112001
912Liljegren, MalteRD1055104100
1048Kleine, WalterRW104592010
1191Strindholm, NilsLW1118912000
1234Haglund, MaxCE735812000
1372Tidén, NoahLD1117812000
1486Kinnersjö, LeoCE105274020
1513Lagerström, SiggeLW72570111
1647Nygren, VilgotRW21670000
1744Bjurman, FredRD80440000
1865Appelqvist, KarlLD904427000
1915Nilsson, RobinRD30334000
2025Andersson, JakobCE40330000
2193Gullström, OliwerCE70332000
226Karlsson, ValdemarRD40110000
2399Berg, WilmerGK10000000
97Holmgren, HampusGK10000000
98Holth, ConstantineLW10000000
35Larsson, EdwardGK10000000
46Sundin, AlfredCE10000000
2823Palmqvist, TheoCE20000000
2930Klint, RasmusGK40000000
20Vatn Aas, MaximilliamGK40000000
3153Skantz, WilliamGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
153Skantz, William11116360:001411713189.312.33151
220Vatn Aas, Maximilliam1144240:0069410094.001.50040
330Klint, Rasmus114160:002141687.502.00010
499Berg, Wilmer111000:00000N/AN/A000
97Holmgren, Hampus111000:00000N/AN/A000
35Larsson, Edward111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grums IKGrums IKGrums IKGrums IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Bäckman, AlfredRD10810186331
271Björk, FelixLW10414186101
398Wäseby, PhilipCE114376120
418Persson, ViggoCE114266110
546Holmgren, AlfredRD103360000
687Åström, WilliamLD101342000
734Forss, ViggoLW111342000
867Engström Bergström, JonathanLW1121329010
927Gadde, LucasLW81232010
1026Salomonsson, NathanLD111236100
1142Gillström, FilipLD1112327000
1278Nordström, AdamLW32024010
1380Ekström, OskarCE111120100
1411Nelson, WilliamRW100224000
1515Kitti, MilianRW110222000
165Holmstrand, AlbinLD1102212000
1774Lindahl, LudvigLW61012000
1893Ekman, AlbinRD1010137010
1970Rudström, HarryRW1001110000
2013Elffors, WilliamRW10000000
90Nilsson, ElliotRD10000000
2269Eliasson, MiloRD20000000
94Magnusson, GustavRD20000000
241Jigneus, ViggoGK40000000
2586Fors, EmilRD50000000
2688Johansson, ViggoLW60000000
2795Utbult, AxelGK70000000
2822Mossberg, FransCE70002000
2930Capilla, OliverGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Capilla, Oliver11117424:201716117890.452.40061
21Jigneus, Viggo114160:002192190.482.00010
395Utbult, Axel1173175:0611657685.533.77012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
172Sjökvist, EliazLW1086142020
278Torgner, LeonardLW1165116100
352Larsson, ErikRW1138114110
482Kihlman, SimonRW114482100
570Pennerborn, TheoRW83580000
620Langvardt, ElvisLD1035812110
758Björk, JesperCE1152710020
822Lissel, LukasLW113472010
910Ytfeldt, KarlCE113476000
1053Ytfeldt, PelleLD111670000
1157Englund Lövgren, FabianLD100772000
1287Hultgren, ArvidLW93364200
1324Altörn, HugoCE112356010
1448Stålhandske, LudvigRD814510000
1529Fransson, TroyRW71344000
1627Mix, AlfredRD60446000
1751Karlsson, LouiLW62130000
1875Nord, NoelCE51232010
1961Amundsson, EmilCE70336000
2013Sahlström, OliverCE61122000
214Åhlström, EliottRD90110000
228Martinsen, BirkLD90112000
231Bagge Anlind, LucasGK10000000
2462Tjernqvist, JacobRD40000000
2544With, EdwinLD90004000
2633Jobs, AgustGK100000000
2735Strandell, TexasGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Strandell, Texas11117423:45812913794.161.13452
233Jobs, Agust11104240:439798889.772.24113
31Bagge Anlind, Lucas111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lindlövens IFLindlövens IFLindlövens IFLindlövens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Rosell, DouglasLW112682010
221Trumbäck, NoahLW111672000
324Stenius, WilliamLD111674010
414Österlund, LokeRW103362000
528Hagsten, NilsLD615610100
69Book, LeonCE112352010
710Ejdre, LiamLW1131426010
818Heiche, OlleCE922457020
962Borehed, LiamLW91344010
1064Hjortsberg, MiloRD1130314020
1193Thiery Wase, MartinLD112136000
1213Sjöö, EliasLW81122000
1325Sjölander, FabianCE111124000
1427Malm, LevisCE80222000
1586Svantesson, KimCE710112000
1622Öfverström, TheodorLW111018000
174Holmqvist, ViggoCE110110000
1846Carlberg, AlvinLD110112000
198Eriksson, MioRD10000000
23Trostek, DouglasLD10000000
2132Tägt, AlvinGK20000000
2231Ljungné, MaxGK50000000
2337Flygare, SixtenGK70000000
241Jidsjö, VilhelmGK80000000
2529Sterner, AxelRD80002000
267Bodin, ArvidRD1000029000
2734Rönnqvist Berg, WilgotRD1000051000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jidsjö, Vilhelm1185299:272617420087.005.21014
237Flygare, Sixten1175302:513419723185.286.74004
331Ljungné, Max115262:098293778.387.72002
432Tägt, Alvin112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
140Andersson, ValterRW11105154340
249Fällström, WilliamCE11951410130
386Lundin, WilleRW11591431002
413Myrén, MiliamLW11751210150
518Hörberg, AugustLW11210124000
673Ekblad, EdvinLD11012122000
796Bolinder, NeoLW11641024050
858Qvarnström-Sjöberg, SimonCE1128104010
933Sulzbach, DavidLW84044120
1041Ramdahl, CasperLW101344010
1150Benterud, JonasLD712310000
125Karlsson, FabianRD40330000
1359Lamberg, OliwerCE1003329000
148Dietzinger, TimLW1111210000
157Hansen, VictorRD80224000
1655Askengren, NilsCE90226000
1727Isaksen, SebastianLD110220000
1891Ytterbring, VictorRW30112000
1942Nyström, PhilipLW70112000
2030Grudd Throgen, CalleGK110114000
216Eriksson, ZebulonLD10000000
54Svedlund, ArvidLW10000000
232Lind, EbbeRD20000000
51Svensson, EmilRD20000000
251Hedin, DanteGK50000000
262Hamdani, Ryan NoahRW60000000
2722Engvall, MelkerLD800028000
2879Bergström, EdwardRD100004000
2946Pousette-Bladin, MelwinLW110004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Grudd Throgen, Calle111111658:094132036188.643.74065
22Hamdani, Ryan Noah116000:00000N/AN/A000
1Hedin, Dante115000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Wennberg, OscarLW1198178020
213Thunman, MilleCE103141714010
317Gustafsson, MelvinRW114488020
418Häggström, VincentCE1144827020
538Ytterbom, GustavLW914514000
664Hörnqvist Karl, RasmusCE921326110
791Ederborg, WilliamRW100332000
833Sjölund, TheodorLW102028000
94Wärn, TheoLD911222100
1095Rajala-Fundell, MiloRW1011227100
1110Engh, NemoRW1111227100
1234Dahlund, AlexanderRD1111231000
133Von Reedtz, PontusRD1102210000
1477Ageflod, TureRW111010000
156Aflarenko, OscarRW30112000
1621Aflarenko, WilliamLW901114000
1736Eriksson, MilleCE10000000
20Lenholm, AdamRW10000000
99Vestblom Forsen, MalteGK10000000
2044Nordli, TroyLW30000000
22Smedberg, HjalmarLD30000000
2226Holmkvist, LudwigRD40000000
231Sjöström, ZebGK50000000
2416Löf, OlleLW50000000
2535Andersson, LeoGK70000000
2650Alfredsson, VilmerLW70000000
2725Fernlund, AxelGK90000000
2828Bäckius, TheoLD90004000
23Hockman, TureLD90004000
305Arnberg, OlleLD100008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Fernlund, Axel1196359:472518921488.324.17033
235Andersson, Leo1174244:541912914887.164.65013
31Sjöström, Zeb115160:005313686.115.00001
499Vestblom Forsen, Malte111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Valbo HCValbo HCValbo HCValbo HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Grahn, KasperRW114596020
219Jonsson, MateusRW92688010
312Jönsson, DouglasLW93366000
418Fougman, LudvigLD1114518000
529Skogsberg Olsson, BenjaminLD111346000
636Andersson, LouiCE112134110
787Dahlgren, HjalmarLW101232000
871Hugosson, AdamLW1011253000
97Dunn, DannyLW111124000
104Eriksson, ElisRD111014000
1120Nordvall, JoelRW100114000
1241Andersson, AlbinRD1001157000
1338Kjellin, SixtenLW10000000
38Lång, TheodorLD10000000
23Radeskog, AlbinRW10000000
23Rosell, AlexLD10000000
1727Winzell, FilipLD10002000
181Khvatov, AndreyGK50000000
1933Starborg, MarkusGK80000000
2011Abrahamsson, NilsLD80004000
17Pettersson, WillyLD80004000
2225Ekström, ViggoGK90000000
83Wallmark Holmström, KevinCE90000000
246Lundh, EdvinRD900010000
2577Hedberg, HugoCE100000000
269Sundborg Torvi, NiloLD100002000
2716Westlin, CasperRW110004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Starborg, Markus1185297:154218823081.748.48004
21Khvatov, Andrey1154236:351512714289.443.80013
325Ekström, Viggo1193121:0219799880.619.42003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
134Forsberg, NoahCE11571210021
280Moselius, LudvigLD1138114010
39Winberg, CharlieCE1155100110
432Hammarsten, EdvinCE1028100001
525Backlund, HugoLW1133612000
611Bräck, EliasLW1024618100
740Frojdén, FelixRD112460000
852Lindefalk, PhilipRW74152010
977Söderkvist, SixtenLW113258101
1051Pettersson, AxelRW62356000
1121Wall, RasmusRW92352020
1214Liss, JesperRW112354100
134Kihlander, OscarLD111454000
1436Carpewall Grenalt, TheoLW111454000
1564Lindberg, EmilLD93146100
1692Karlsson, EdvinLD90334000
1741Larsson, WilmerRD100338000
1865Larnebo, LudvigLD111126000
1923Hellman, EdvinCE41010000
2037Grundström, GustavRW10110000
2199Loqvist Stjernhult, AlexanderCE30000000
2210Örnberg, AlfredCE30002000
2329Mallmin, ViggoLW60004000
2433Wallon, FelixGK110000000
2531Smeds, OliverGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Smeds, Oliver11115269:521610812487.103.56023
233Wallon, Felix11117394:432717920686.894.10033
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
155Spelkvist, MiloRW111112236210
233Hellgren, AntonCE978150220
336Roynezon, LucasLW1176138030
437Bergfors, DanteLW7211134000
554Kronwall, NoelLD11112132000
610Wahlén, FilipRW947114010
711Lundgren, WalterCE11821012200
812Ask Haglund, BenjaminRW446104000
929Gustafsson, EmilLD52572010
1038Persson, CasperRW113362000
1144Franke, OliverLW113366010
1243Lerebäck, RomeoLD1114512000
137Persson, DexterLD101342000
1439Agö, SixtenLW1013410000
1546Karlsson, OliverRD111346100
1622Axsäter, LéonRW100442000
1734Forsman, SvanteCE101230000
1849Jansson, VilleRD90334000
1926Olofsson, WilliamCE11120000
2020Aaram Olsen, WilliamLW11126010
216Thoors, WilhelmRD60222000
2216Forsell, TureCE10000000
99Hjortén, TexasRD10000000
99Roynezon, OliverRW10000000
2528Kåberg, MioRD10006000
2648Kalm, OttoLD20000000
2752Törling, ElisLW40000000
2831Samson, OlleGK50000000
2950Johed, JakobGK60000000
3030Järlström, AndréGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Järlström, André11118479:371617118791.442.00162
231Samson, Olle1153179:1510687887.183.35012
350Johed, Jakob116000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS