Clubs in Värmland
Clubs in Värmland

U18 Division 1 C Västra Herr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-15 21:31
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Broström, AxelBIK2220000000240,000,0040,001052.50
235Nilsson Holm, VincentKRI251000000545,459,0945,4500115.59
333Åberg, TedÖRE1431010000166,6716,6716,670061.47
431Lindmark, CharlieKUM260000000366,670,0033,330094.51
530Nydén, WilliamGUL240010000271,430,0028,570073.47
631Skogfält, AlvinHÄL381000000272,739,0918,1800113.64
71Bojar, PhilipARB3110000000378,570,0021,4300145.10
81Eriksson, OscarGUL2120000000285,710,0014,2901146.72
999Gardh, TheoKIF3600000000100,000,000,000061.95

30Magnusson, DavidHÄL10000000000000.00
35Hindersson, CharlieHC 110000000233,330,0066,670033.04
30Sjölin, LiamARB120000000166,670,0033,330038.88
30Linder, SixtenARB140000000180,000,0020,000055.00
99Norberg, JesperHC 1122000000180,0013,336,67001515.00
99Gustafsson, MelwinHC 1100000000283,330,0016,67001212.00
1Eriksson, OskarKRI160000000185,710,0014,290077.00
60Lagne, CasparBIK21100000000100,000,000,000011.00
33Hennberg, TheoKUM1200000000100,000,000,000022.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BIK2
- BIK Karlskoga:2
GUL
- Guldsmedshytte SK/Lindlövens IF
HC
- HC Örnen
HÄL
- Hällefors IK/Nora HC
ARB
- IFK Arboga
KRI
- Kristinehamns HT
KUM
- Kumla Hockey
KIF
- Köping IF/Kungsör
ÖRE1
- Örebro HUF:1

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS