Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

U16 P Uppland, Upplands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-13 22:00
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Egrelius, JordanAIS241000000257,1414,2928,570073.36
21Lindström, ViggoIROTIE130000001160,000,0040,000055.00
335Cornell, AlfredVHKI120000000166,670,0033,330035.78
433Emnerud, HugoENK140000000266,670,0033,330066.00
51Jonasson Söderlund, MarcusVHKI120000000166,670,0033,330036.24
61Jansson, ErikBÅL140000000180,000,0020,000055.00
71Eriksson, SigneENK1300000000100,000,000,000132.77
830Isberg Cranser, LoveBÅL1801000000100,000,000,000099.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AIS
- Almtuna IS
BÅL
- Bålsta HC
ENK
- Enköpings SK HK
IROTIE
- SK Iron Hockey/Tierp
VHKI
- Vallentuna Hockey/Knivsta IS

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS